ژیوارنامه

میدان رامبراند | مکانی برای خوشگذرانی شبانه در هلند

میدان رامبراند هلند

میدان رامبراند هلند

میدان رامبراند یک میدان کوچک تاریخی بین Amstel و Herengracht در آمستردام هلند است که شامل کافه ها، هتل ها، بارها و کلوپ های شبانه است.

این نام از نام هنرمند مشهور جهان هلندی رامبراند گرفته شده است.

میدان رامبراند به قرون وسطی برمی گردد که توسط کشاورزان محلی به عنوان بازار کره استفاده می شد.

مجسمه های ریخته گری برنز در مقابل مجسمه رامبراند برای اولین بار در سال 2006 به مناسبت چهارصدمین سالگرد تولد رامبراند در میدان ظاهر شدند.

آنها تصویری سه بعدی از معروف ترین نقاشی او “Nachtwacht” هستند.

در یک روز آفتابی می توان مردم را در منطقه سبز دلپذیر پشت مجسمه ها در حال استراحت یافت.

میدان رامبراند یکی از شلوغ ترین میادین شهر آمستردام است.

اگر علاقمند سفر به هلند هستید از تور اروپا نوروز 1401 ژیوار دیدن کنید.

میدان رامبراند هلند

تاریخچه میدان رامبراند هلند

همانطور که پیش تر گفتیم میدان رامبراند یک میدان بزرگ در مرکز آمستردام ، هلند است که به نام Rembrandt van Rijn که از سال 1639 تا 1656 خانه ای در آن نزدیکی داشت ، نامگذاری شده است. این میدان ریشه در دیوارهای دفاعی ساخته شده در قرون وسطی برای محافظت از شهر دارد.

در سال 1655، شهر فراتر از این منطقه گسترش یافت و کشاورزان بازدید کننده ای را که کره ، لبنیات و مرغ خود را برای فروش در این شهر می آوردند جذب کرد و به عنوان بازار بوت مارکت یا کره شناخته شد.  هر پاییز، این میدان میزبان یک نمایشگاه بود و غرفه های کشاورزان با ارکسترهای رقص و چادرهای سیرک جایگزین می شد.

در سال 1876 مجسمه ای از رامبراند توسط مجسمه ساز لوئیس رویر از محیط به مرکز میدان منتقل شد . این مجسمه بر روی یک پایه گرانیت خاکستری قرار دارد که کپی امضاهای وی را دارد. فضایی را در وسط میدان اشغال می کند که رو به یک میدان است که با صفحات گرانیت خاکستری مطابق با گیاهان ، درختان و یک چشمه کوچک هموار شده است.

در اوایل قرن بیستم، این میدان به مرکزی برای نقاشی هنرمندان، جوانان و کارگران در زندگی شبانه تبدیل شد.  برای سرویس دهی به این بازدید کنندگان ، چندین هتل ، کافه و مکان تفریحی در خیابان های مجاور افتتاح شد.

در دسامبر 2006، این میدان، خانه یک صفحه نمایش بزرگ تعاملی LCD شد.   ابعاد صفحه نمایش 7.6 متر در 15 متر (25 فوت در 49 فوت) است و علاوه بر تبلیغات برنامه ریزی شده، به رهگذران اجازه می دهد فیلم ها را با بلوتوث تلفن همراه بارگذاری کنند.طراحی فعلی این میدان نتیجه بازسازی 3.5 میلیون یورویی است که در دسامبر 2009 انجام شد.

میدان رامبراند هلند

جاذبه های میدان رامبراند

نام این میدان  به نام استاد نقاش مشهور هلندی ، به نام رامبراند ون راین، خالق آثاری مانند Watch Night است و در وسط میدان می توانید مجسمه بزرگی از  این مرد را پیدا کنید.

از دیگر جاذبه های این حوالی می توان به Pathé Tuschinski ، یک سینمای مدرن واقع در ساختمانی کلاسیک که از سال 1921 تئاتر بوده است و بزرگترین صفحه ویدئویی تعاملی در اروپا است  اشاره کرد که بر یک طرف میدان تسلط دارد و می توان با استفاده از تلفن های همراه با آن  ارتباط برقرار کرد.

با این حال ، جاذبه اصلی میدان رامبراند، مکانهایی برای خوشگذرانی شبانه است که در بسیاری از کلوپ ها و کافه ها  در این میدان اتفاق می افتد.

بسیاری از مشهورترین باشگاه های آمستردام را می توان در  میدان رامبراند و اطراف آن یافت.

در سراسر منطقه، تعداد زیادی کافه، بار و میخانه در این میدان قرار دارند. کسانی که به دنبال مکانی برای اقامت در میدان رامبراند آمستردام و اطراف آن می گردند متوجه خواهند شد که هتل ها و هاستل های زیادی را در این محوطه  برای انتخاب دارند.

کافه های رامبراند

Rembrandtplein آمستردام  محلی برای باشگاه بازیگران است، اما کسانی که به دنبال یک شب کمی کم اهمیت تر در شهر هستند، ممکن است مکان جالبی برای دیدن نیز پیدا کنند. علاوه بر کلوپ های سراسر منطقه، تعداد زیادی کافه، بار و میخانه در میدان وجود دارد. طرفداران هیپ هاپ تقریباً باید از De Duivel دیدن کنند، بیشترین رویداد هیپ هاپ آمستردام و محل برگزاری مراسم هلندی و بین المللی، در این کافه ها برگزار می‌شود.

میدان رامبراند هلند

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.