ژیوارنامه

شب‌های سفید روسیه | لیست تفریحاتی که باید در این شب‌ها انجام دهید

شب‌های سفید روسیه

در این مقاله قصد داریم تا شما را با پدیده ای عجیب و خارق العاده که در روسیه اتفاق

می افتد، آشنا کنیم. پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

پدیده خارق العاده شب‌های سفید روسیه

سن پترزبورگ شهری است که در کشور روسیه قرار دارد. این شهر به خاطر شب‌های سفید شهرت فراوانی دارد. هر ساله از اواخر ماه مه تا اواسط ماه ژوئیه ( از خرداد تا اوایل تیر) یک پدیده جوی خارق العاده‌ای در این شهر اتفاق می‌افتد. در این پدیده شگفت انگیز

خورشید به طور کامل غروب نمی‌کند. بلکه آسمان با نوری شبیه به نور غروب خورشید روشن می‌ماند. عده‌ای معتقدند که پدیده شب‌های سفید تنها در سن پترزبورگ اتفاق می‌افتد، اما جالب است بدانید که این پدیده نیز در تمامی کشورهایی‌که به قطب شمال نزدیک هستند نیز اتفاق می‌افتد. علاوه بر شهرهای دیگر روسیه، کشورهای دیگری نیز این پدیده جذاب را مشاهده می‌کنند که عبارتند از: سوئد، نروژ، فنلاند.

اما این پدیده جذاب بیشتر در سن پترزبورگ قابل روئیت می باشد. دلیل آن نزدیکی بیشتر به قطب شمال می‌باشد.

شب‌های سفید روسیه

شب های سفید روسیه یک جاذبه بی‌همتا

شب‌های سفید سن پترزبورگ را می‌توان یکی از جاذبه های اصلی شهر دانست. همزمان با آغاز شب‌های سفید، گردشگران بسیار زیادی برای دیدن این پدیده جذاب از سایر کشورهای دیگر به سن پترزبورگ می‌آیند. هم چنین جشن‌های بسیار زیبایی در این دوران برگزار می‌شود. گردشگران می‌توانند در زمان وقوع این پدیده بر روی پل‌های متحرک حرکت کنند و سفرهایی دریایی با قایق که از رودخانه Neva انجام می‌شود را مشاهده کنند.

برگزاری فستیوال های مختلف در زمان وقوع پدیده ی شب های سفید

در زمان وقوع پدیده شب‌های سفید، فستیوال‌های مختلفی از جمله نمایش‌های اپرا، باله، موسیقی کلاسیک، نمایش‌های فولکلور، اپرای روباز برگزار می‌شود.

شب‌های سفید روسیه

در زمان وقوع شب های سفید، ازموزه آرمیتاژ بازدید کنید

شب‌های سفید، زمانی بسیار مناسب برای بازدید از موزه آرمیتاژ می‌باشد. در این موزه نزدیک به سه میلیون قطعه باستانی وجود دارد. هم‌چنین پیش بینی شده است که بازدید از کل این موزه نزدیک به 25 سال طول می‌کشد. پس، از زمان شروع شب‌های سفید، نهایت استفاده را برای بازدید از موزه آرمیتاژ ببرید.

Scarlet sails را می‌توان بزرگترین شب سال در سن پترزبورگ دانست

Scarlet sails را می‌توان بزرگترین شب سال در سن پترزبورگ دانست، در این شب مردم و گردشگران بسیار زیادی برای تماشای آتش‌بازی، قایق رانی، نمایش آب و موسیقی و هم‌چنین مشاهده قایقی با بادبان‌های قرمز که متعلق به قرن 1700 میلادی است

به سواحل رودخانه Neva می‌آیند و از این پدیده جذاب عکس می‌گیرند. هنگامی که ساعت از 1 بامداد بگذرد، متوجه شب‌های سفید خواهید شد.

شب‌های سفید روسیه

سفر دریایی شگفت انگیز را در این دوران تجربه کنید

اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که برای دیدن این پدیده جذاب می‌خواهید راهی سن پترزبورگ شوید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که در طول سفر خود حتما یک سفر دریایی با قایق را که از رودخانه Neva عبور می‌کند، تجربه کنید.

سفر دریایی شبانه بر روی رودخانه Neva و تماشای پل‌های متحرک یک تجربه منحصر به فردی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

در شب چراغ‌های ساختمان‌های شهر روشن می‌شوند و یک انعکاس فوق العاده زیبایی را بر روی آب رودخانه ایجاد می‌کنند. عظمت معماری روسی در حاشیه رودخانه Neva بسیار زیاد است. پس حتما در طول بازدید از پدیده شب های سفید، خود را به یک سفر دریایی

باشکوه دعوت کنید.

شب‌های سفید روسیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.