مجله فرانسه

خیابان سنت کاترین فرانسه | بلندترین خیابان اروپا

در وسط مرکز شهر پاریس پایتخت فرانسه، خیابان سنت کاترین در سال 1977 عابر پیاده شد و اکنون طولانی ترین خیابان خرید اروپا است که بیش از یک کیلومتر امتداد دارد. طول آن حدود 1200 متر و عرض آن 10 متر است. که باعث می شود نزدیک به 3 کیلومتر از ویترین مغازه ها را در آن ببینید!

برای دیدن این خیابان و شهر زیبای فرانسه از تورهای فرانسه آژانس ژیوار دیدن کنید.

خیابان سنت کاترین فرانسه

این خیابان شهر را در امتداد یک محور شمالی-جنوبی از میدان کمدی، جایی که تئاتر بزرگ است، تا میدان ویکتوار که ستون Theimer است، به دو قسمت تقسیم می‌کند.

ورودی Galerie Bordelaise در ضلع شمالی خیابان، نزدیک تئاتر بزرگ واقع شده است. این گالری که برای قرن هجدهم است، به زودی بازسازی خواهد شد. راهنمای دریافت ویزای شینگن فرانسه را در اینجا مطالعه کنید.

کافه‌ها و رستوران‌های کوچکی در سرتاسر خیابان سنت کاترین وجود دارد، بنابراین فرصت‌های زیادی برای توقف و لذت بردن از یک استراحت دلپذیر وجود دارد. خرید آنلاین محدودیت‌های خود را دارد و ارزش آن را دارد که با جسارت در میان جمعیت، دقیقاً آنچه را که می‌خواهید پیدا کنید.

خیابان سنت کاترین فرانسه

خیابان سنت کاترین با بیش از 230 فروشگاه، اغلب توسط انبوه مردم غرق می شود. خارج از فصل تعطیلات، بازدیدکنندگان در بازارهای خیابانی دوسالانه در فوریه و جولای بیشترین تعداد بازدیدکنندگان را دارند. هم تاجران محلی و هم تاجران دوره گرد غرفه های خود را برپا می کنند تا با هر تکرار جدید، افراد کنجکاو را در جستجوی قیمت ها جذب کنند. بله، خیابان سنت کاترین پر از مغازه است، اما این تنها دارایی آن نیست. در واقع، اگر به آنجا رفتید، به دنبال جزئیات معماری باشید که حتی ساکنان بوردو همیشه متوجه آن نمی شوند. ساختمان ها و مجسمه های آراسته ای را خواهید دید که یادآور معماری نوع بوردو هستند.

این خیابان نسبتاً باریک که به روی ترافیک بسته است، دارای معماری زیبایی است: ساختمان‌های سه و چهار طبقه که در سنگ خامه‌ای حجاری شده و با بالکن‌های فرفورژه تزئین شده‌اند. در یک انتهای این تفرجگاه میدان ویکتوریا، میدان وسیعی است که با ساختمان های پرآذین احاطه شده و با طاق تزئین شده است، و در سوی دیگر میدان وسیع دیگری با تئاتر بزرگ، سالن نمایش باشکوه بوردو وجود دارد.

خیابان سنت کاترین فرانسه

گالری لافایت و گالری بوردلیز

دو تا از بزرگ‌ترین جاذبه‌های خیابان سنت کاترین گالری لافایت، فروشگاه بزرگ پر زرق و برق معروف پاریس، و Galerie Bordelaise، یک مرکز خرید که در سال 1834 افتتاح شد، هستند. تمام طول خیابان با بزرگ‌ترین نام‌های مد اروپایی پوشیده شده است.

ساختمان گالری لافایت نئوباروک که توسط معمار روبن داکوستا در سال 1900 طراحی شده است، با گوشه های گرد آن که بالای آن گنبدها قرار گرفته است، مطمئنا شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد. تزئینات اصلی نما و همچنین ساعت باشکوه و زنان حکاکی شده در سنگ قابل توجه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.