ژیوارنامه

بابانوئل کیست | سانتا کلاوس و کادوهایش از کجا آمدند؟

بابانوئل-کیست

بابانوئل در فرهنگ کریسمس مسیحیان بسیار مهم بوده و به قول مسیحیان اگر بابانوئل نباشد کریسمس جذاب نیست.

اگر دوست دارید بدانید بابانوئل کیست با ما در ادامه همراه باشید.

بابانوئل-کیست

بابانوئل چگونه شناخته می‌شود؟

امروزه کمتر کسی در جهان وجود دارد که بابانوئل را با لباس‌هایش نشناسد.

بابانوئل یک پیرمرد با ریش و موهای سفید، خوشحال و با لباس‌های قرمز است که در شب کریسمس به کودکان هدایای دوست داشتنی می‌دهد.

اما داستان بابانوئل به قرن سه باز می‌گردد به زمانی که یک شخص به عنوان حامی و پشتیبان کودکان خود را معرفی کرد و تمام تلاش خود را برای حمایت از کودکان انجام داد به اندازه‌ای که اکنون میلیون‌ها کودک در شب کریسمس انتظار امدن بابانوئل را می‌کشند.

Santa clause

بابانوئل کیست؟

بابانوئل در واقع لقبی است که به اسقف بزرگی به نام سنت نیکلاس داده‌اند.

افسانه‌ها می‌گویند که سنت نیکلاس در حدود سال‌های 280 میلادی در آسیای کوچک یا همان ترکیه امروزی در شهر میرا به دنیا آمده است.

نیکلاس تمام زندگی خود را در حال عبادت و مهربانی به افراد بوده و همیشه به دلیل مهربانی که داشته همه او را تحسین می‌کردند.

بابانوئل یک مرد ثروتمند بود و ثروت خود را از طریق کار و ارثیه که به او رسید به دست آورد به این دلیل که پدر و مادرش در زمانی که او در سن کمی بود درگذشتند و ثروت بسیار زیادی را برای او به جا گذاشتند.

بابانوئل همه درآمد خود و ارثی که به او رسید را به افراد فقیر بخشید و به نیازمندان و بیماران کمک می‌کرد.

بابانوئل-کیست

داستان سنت نیکلاس چیست؟

یکی از معروف‌ترین داستان‌هایی که درباره سنت نیکلاس می‌گویند این است که او جهیزیه‌ای برای سه دختر که پدرشان می‌خواست به دلیل فقر آن‌ها را به برده‌داران بفروشد تهیه کرد و آن‌ها را از اتفاقات بدی که ممکن بود برایشان بیفتد نجات داد.

داستان اینگونه است که نیکلاس سکه‌هایی را داخل جورابی می‌ریخت و از طریق دودکش خانه سکه‌ها را به داخل هدایت می‌کرد، این اتفاق دو مرتبه افتاد و پدر توانست جهیزیه دو دختر خود را تهیه کند اما پس از ازدواج دو دختر پدر آنها مصمم بود که شخص کمک کننده را پیدا کند.

بنابراین همیشه کنار شومینه می‌نشست و یک روز که سکه‌های جدیدی به داخل خانه افتاد توانست نیکلاس را ببیند.

نیکلاس پس از شناسایی شدن از پیرمرد خواست که او را به کسی معرفی نکند، تا همیشه پنهان بماند اما پس از مدتی او همه چیز را به مردم گفت و هرشخصی که پنهانی کمکی دریافت می‌کرد اعتقاد داشت که بابانوئل به او کمک کرده است.

بابانوئل-کیست

سرانجام سنت نیکلاس چه بود؟

در طی سالیان سال و به صورت متمادی که او به دیگران کمک می‌کرد مشهور شد و حتی به عنوان شخصی که از کودکان محافظت می‌کرد شناخته شد.

نکته جالب درباره بابانوئل یا همان سنت نیکلاس این است که هر ساله در زمان مرگ او یعنی در تاریخ 6 دسامبر کسانی که او را می‌شناسند جشن می‌گیرند و مراسماتی را برگزار می‌کنند.

بابانوئل را پس از مرگش به منطقه‌ای در ایتالیا بردند و دفن کردند و در آن مکان امروزه یک کلیسا باشکوه به نام سنت نیکلاس ساختد.

مردم روز مرگ سنت نیکلاس را روز خوش شانسی می‌نامند و برای خرید و ازدواج آن روز را مناسب می‌شمارند.

سنت نیکلاس از نظر رنسانس محبوب‌ترین فرد در اروپا معرفی شد حتی بعد از اصلاحات و اتفاقاتی که توسط پروتستان‌ها که اقلیت مذهبی مقابل رنسانس بودند، بابانوئل همچنان مشهور باقی ماند. وی در 6 دسامبر 343 میلادی درگذشت و بقایای مومیایی شده او ابتدا به ایتالیا و سپس به شرق فرانسه منتقل شد.

بابانوئل-کیست

مطالب مرتبط

یک فکر در مورد “بابانوئل کیست | سانتا کلاوس و کادوهایش از کجا آمدند؟

 1. پارمیس گفت:

  واقعا جالب بود چقدر شیرین و گرم!

 2. زهره گفت:

  مطالب جالبی بود بسیار لذت بردم

  1. شیما رشیدی گفت:

   ممنون از توجه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.