ژیوارنامه

جاذبه‌‌های گردشگری سائوپائولو | دیدنی‌های جذاب بزرگترین شهر سائوپائولو

جاذبه‌های گردشگری سائوپائولو

جاذبه‌‌های گردشگری سائوپائولو

سائوپائولو بزرگ‌ترین شهر در آمریکای جنوبی است. این شهر در سال ۱۵۵۴ میلادی شکل گرفت و آبراهه‌ای برای پیدایش شهرهای دیگر کشور برزیل شد. بسیاری از تمدن‌ها در شکل‌گیری سائوپائولو نقش داشتند. از جمله آن‌ها می‌توان به تمدن‌هایی همچون تمدن پرتغالی، اسپانیایی، آلمانی، آفریقایی، عرب، یهودی و ژاپنی اشاره کرد. حتی موزه‌ای در مورد نقش مهاجران ژاپنی و موزه‌ای دیگر به همین ترتیب برای آفریقایی‌های تأثیرگذار در سائوپائولو طراحی‌شده است. در ادامه چند مورد از جاذبه‌ های گردشگری سائوپائولو را معرفی خواهیم کرد. پیشنهاد ما این است که با تور برزیل با سائوپائولو بیشتر آشنا شوید.

موزه هنر سائوپائولو

موزه هنر سائوپائولو، در سال ۱۹۶۸ تأسیس شد. اما در همین مدت‌زمان کم، تبدیل به مکانی گردید که یکی از نفیس‌ترین کلکسیون‌های هنر غرب را در آمریکای لاتین به معرض نمایش می‌گذارد. موزه هنر یکی از جاذبه‌ های گردشگری سائوپائولو محسوب می‌گردد. در این موزه، آثار افراد تأثیرگذار معاصر همچون ونگوگ، ماتیس، پیکاسو، مانت و همچنین ۷۳ مجسمه برنزی ساخته‌شده توسط دگاس دیده می‌شود. البته آثار هنرمندانی از دوره رنسانس نیز در این موزه قرار دارد. اما شهرت آن عمدتاً به دلیل نمایش دادن آثار هنرمندان معاصر می‌باشد. ساختمان این موزه نیز توسط یک معمار برزیلی- ایتالیایی به نام لینا بو باردی طراحی‌شده است و سبکی کلاسیک از مدرنیسم دارد.

جاذبه‌های گردشگری سائوپائولو

موزه فوتبال

همان‌طور که میدانید، برزیل مهد فوتبال جهان است و استعدادهای بسیاری در این کشور در این زمینه پرورش یافته‌اند. پس در شهری مثل سائوپائولو، نداشتن یک موزه فوتبال به نظر عجیب‌تر از داشتن آن است. این موزه اطلاعات خوبی درباره این ورزش و اینکه چقدر در قلب مردم برزیل جای دارد، ارائه کرده است. این موزه ۶۰۰۰ مترمربع مساحت و ۱۵ گالری جداگانه دارد که بسیار جذاب می‌باشند. تصویرهایی که بر روی دیوار این موزه قرارگرفته است، بیانگر مسابقات نوستالژی، و بازیکنان خاطره‌انگیزی می‌باشد که در طول تاریخ برای این کشور و کشورهای دیگر بازی کرده‌اند. این موزه در استادیوم معروف پاکامبئو قرار دارد و یکی دیگر از جاذبه ‌های گردشگری سائوپائولو می‌باشد.

جاذبه‌های گردشگری سائوپائولو

پارک ایبیراپوئرا

یکی دیگر از جاذبه ‌های گردشگری سائوپائولو پارک ایبیراپوئرا است. مجموع این پارک توسط معماری به نام روبرتو بِرل مارکس طراحی شد و ساختمان‌های اطراف آن نیز اثر اسکار نیِمِیِر می‌باشد. این فضای سبز با سازه‌ها، موزه‌ها، زمین‌های بازی، درخت‌ها، مسیرهای دوچرخه‌سواری و دریاچه‌هایی مزین شده است که آرامش خوبی را به مردم سائوپائولو منتقل می‌کند. پارک ایبیراپوئرا، به‌ نوعی می‌تواند بیانگر فرهنگ و معماری امروزی نیز باشد. سالانه چیزی حدود ۱۴ میلیون نفر از این پارک دیدن می‌کنند. مجسمه باندیراس نیز در این پارک قرار دارد که توسط ویکتور برِشِرِت طراحی شده و چندین تن از اساطیر را به تصویر کشیده است. مجسمه‌های یادبودی به‌افتخار افرادی که در سال ۱۹۳۲ در تلاطم ساخت نظامی جدید کشته شدند نیز در این پارک قرار داده شده است.

جاذبه‌های گردشگری سائوپائولو

موزه هنر معاصر

موزه هنر معاصر درون پارک ایبیراپوئرا قرار دارد و همان‌طور که گفته شد، ساختمان آن توسط اسکار نیِمِیِر طراحی‌شده است. این موزه در سال ۱۹۵۷ میزبان هنرهای معاصر این کشور به همراه برنامه‌های جانبی دیگر شد. موزه هنر معاصر دارای بیش از ۵۰۰۰ قطعه هنری می‌باشد که بسیاری از آثار هنری مدرسه‌ای، آثاری از پیکاسو، مودیگلیانی و لژر نیز در آن دیده می‌شود. آثار هنرمندان برزیلی مثل تارسیلا دو آمارال و یا پورتیناری و دی کاوالجانتی نیز در این موزه قرار دارند. باغ مجسمه نیز در این موزه واقع شده که توسط روبرتو بِرل مارکس طراحی‌شده است و ۳۰ کار بزرگ را در فضای باز به معرض نمایش می‌گذارد. این موزه نیز یکی دیگر از جاذبه‌ های گردشگری سائوپائولو است.

جاذبه‌های گردشگری سائوپائولو

آوِنیدا پائولیستا

آوِنیدا پائولیستا مرکز فعالیت‌های تفریحی سائوپائولو می‌باشد و مقصدی مناسب و هیجان‌انگیز هم برای توریست‌ها و هم برای محلی‌ها است. این مرکز تفریحی، یک مکان مناسب برای استفاده از کافه‌ها می‌باشد. درون آوِنیدا پائولیستا، مغازه‌ها، تئاترها، گالری‌ها و موزه‌های بسیاری دیده می‌شود. همچنین این مرکز، موزه هنر سائوپائولو را درون خود جای‌داده است. آوِنیدا پائولیستا یکی دیگر از جاذبه‌ های گردشگری سائوپائولو می‌باشد.

جاذبه‌های گردشگری سائوپائولو

جمع‌بندی

کشور برزیل کشوری توریستی محسوب می‌شود و سالانه تعداد زیادی توریست‌ از آن دیدن می‌کنند. جدا از این مراکز، این کشور طبیعت بکری نیز دارد. در این مقاله به بررسی تعدادی از جاذبه‌های گردشگری سائوپائولو پرداختیم. البته این جاذبه‌ها به همین تعداد محدود نمی‌شوند. سائوپائولو دارای بسیاری از جاذبه‌های گردشگری دیگر نیز می‌باشد که باید در مقاله‌ای جدا به آن پرداخته شود.

جاذبه‌های گردشگری سائوپائولو

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.