ژیوارنامه

کامل‌ترین پاسخ به سوالات ویزای شینگن | 21 پاسخ مهم و حیاتی ویزای شینگن 2021

21- گارانتی ويزاي شينگن يعني چه؟

گاهی اوقات آژانس‌هایی که در برخی از سفارت خانه‌ها سابقه خوبی دارند از متقاضیان مبالغی را به عنوان ضمانت بانکی دریافت می‌کنند، تا شانس صدور ویزای آن‌ها بیشتر شود و چون سفارت خانه از این موضوع مطلع است با دید مثبت‌تری پرونده این متقاضیان را بررسی می‌نماید.

20- آيا داشتن دعوت نامه در صدور ويزاي شينگن موثر است؟

در صورتی که شخص دعوت کننده دارای شغل و در آمد ثابتی باشد و هیچ شخصی با دعوت نامه او در حوزه شنگن پناهنده نشده باشد، داشتن دعوتنامه موثر است.

برای ویزاهای تجاری هم دعوتنامه باید از سوی شرکتی با مدارک ثبتی معتبر و مرتبط با شغل متقاضی صادر شده باشد.

سوالات-ویزای-شنگن

19- دعوتنامه تجاري شينگن يعني چه؟

به این معنی است که شرکتی مرتبط با شغل متقاضی نیاز دارد، جهت مذاکرات تجاری یک یا چند نفر از اعضای شرکت را به آن کشور دعوت نماید، معمولاً اگر گارانتی هزینه‌ها در دعوتنامه تجاری ذکر شود دارای اعتبار بالاتری هستند.

همچنین مدارک ثبت شرکت دعوت کننده و کپی پاسپورت شخصی که دعوتنامه را امضا نموده جهت ارائه به سفارت الزامی است، توجه بفرمایید که نام و نام خانوادگی، شماره پاسپورت، تاریخ تولد و انقضای افراد دعوت شده طبق پاسپورت حتماً در دعوتنامه به همراه دلیل دعوت افراد ذکر شود.

18- دعوتنامه ديدار از بستگان و آشنايان شينگن يعني چه؟

افرادی که در کشورهای حوزه شنگن اقامت قانونی دارند و از وضعیت مالی و شغلی مناسبی برخوردار هستند می‌توانند برای بستگان و آشنایان خود دعوت نامه ارسال نمایند و تمامی هزینه‌های آن‌ها را در مدت اقامتشان گارانتی نمایند.

17- آیا رفع ريجكتي ويزاي شينگن امكان پذير است؟

رفع ریجکتی به دو صورت امکان‌پذیر است یا از طریق تهیه نامه اعتراض و گرفتن وکیل و یا از طریق اقدام مجدد که حتماً باید پس از گذراندن مدت زمانی خاص جهت رفع دلایل ریجکتی و اقدام از طریق آژانس‌های متخصص صورت پذیرد.

16- تراول هيستوري و سابقه سفر يعني چه ؟

به معنی تعداد دفعاتی است که متقاضی به کشورهای مختلف سفر نموده است و برچسب ویزاهای زیادی را در پاسپورت خود دارد و معمولاً این سابقه سفر جهت صدور ویزای برخی کشورها نقشی تعیین کننده دارد زیرا می‌تواند دلیل بر تمکن مالی متقاضی و علاقه او به سفر به عنوان توریست باشد.

15- آیا داشتن ويزاي شينگن در اخذ ويزاي انگليس و استراليا و كانادا و امريكا موثر است؟

لزوماً برای صدور ویزای کانادا آمریکا استرالیا و انگلیس نیازی به دریافت ویزای شنگن نیست اما از آن جایی که ویزای شنگن مجوز ورود به ۲۶کشور اروپایی است ‌و از ویزاهای با ارزش می‌باشد و می‌تواند تراول هیستوری فرد متقاضی را قوی نماید، فاکتور مثبتی در پرونده متقاضی به حساب می‌آید و از همه مهم‌تر نشان دهنده این موضوع است که شخص به کشورهای اروپایی سفر کرده و پس از پایان ویزا به کشور خود بازگشته است.

14- هر آنچه كه درباره نحوه ارائه پرينت حساب بانكي جهت اخذ ويزاي شينگن نيازمنديم؟

گردش حساب بانکی می‌تواند به صورت جاری و سپرده باشد، معمولاً سفارت‌ها گردش سه ماهه یا شش ماهه حساب را به صورت لاتین با مهر بانک و نامه تمکن مالی لاتین بر حسب پول واحد آن کشور نیاز دارند.

حساب متقاضی نباید به صورت ناگهانی و یک دفعه در روزهای پایانی تهیه پرینت حساب پر شود، همچنین مانده حساب باید با مبالغ دیگری که در حساب وارد و خارج شده‌اند، هم‌خوانی داشته باشد.

اگر متقاضی حساب شخصی و شرکتی فعال دارد هر دو را ارائه دهد.

برای خانم‌های خانه‌دار و فرزندانی که شاغل نیستند ارائه حساب بانکی سرپرست خانوار کافی است.

13- از کدام سفارت‌ها می‌توان برای ویزای شینگن اقدام کرد؟

از کلیه سفارت‌های عضو پیمان شنگن که در کشور خودتان سفارت خانه دارند می‌توانید اقدام بفرمایید، فقط اینکه شما می‌توانید از آژانس‌های معتبر در خصوص اینکه در کدام بازه زمانی کدام سفارت‌ها شانس بیشتری برای صدور ویزای شما دارند سوال بفرمایید.

12- هر انچه كه در باره نحوه ارايه  پرينت حساب بانكي جهت اخذ ويزاي شينگن نيازمنديم

گردش حساب بانکی می‌تواند به صورت جاری و سپرده باشد. معمولاً سفارت‌ها گردش سه ماهه یا شش ماهه حساب را به صورت لاتین با مهر بانک و نامه تمکن مالی لاتین بر حسب پول واحد آن کشور نیاز دارند.

حساب متقاضی نباید به صورت ناگهانی و یک دفعه در روزهای پایانی تهیه پرینت حساب پر شود همچنین مانده حساب باید با مبالغ دیگری که در حساب وارد و خارج شده‌اند، هم خوانی داشته باشد.

اگر متقاضی حساب شخصی و شرکتی فعال دارد هر دو را ارائه دهد.

برای خانم‌های خانه‌دار و فرزندانی که شاغل نیستند ارائه حساب بانکی سرپرست خانوار کافی است.

11- از کدام سفارت‌ها می‌توان برای ویزای شینگن اقدام کرد؟

از کلیه سفارت‌های عضو پیمان شنگن که در کشور خودتان سفارت‌خانه دارند می‌توانید اقدام نمایید. فقط اینکه شما می‌توانید از آژانس‌های معتبر در خصوص اینکه در کدام بازه زمانی کدام سفارت‌ها شانس بیشتری برای صدور ویزای شما دارند سوال بفرمایید.

10- برای سفر به بیش از یک کشور در اروپا باید از کدام کشور برای ویزای شینگن درخواست داد؟

از کشوری که مدت زمان بیشتری را در آن اقامت دارید و البته سعی بفرمایید برای این موضوع کشوری را انتخاب بفرمایید که شانس بیشتری جهت صدور ویزای توریستی داشته باشید.

فرم درخواست ویزای شینگن را چگونه می‌توان تهیه کرد؟ در سایت همه سفارت‌ها و مراکز درخواست ویزا لینکی به نام فرم‌ سفارت وجود دارد که با دانلود نمودن آن می‌توان جهت پر نمودن فرم اقدام کرد.

9- نحوه پر کردن فرم درخواست ویزای شینگن چگونه است؟

معمولاً در کنار هر آیتم در فرم‌ها علاوه بر زبان رسمی آن کشور معادل انگلیسی و حتی فارسی هم وجود دارد که به راحتی می‌توانید پاسخ دهید، البته حتماً فرم به زبان انگلیسی پر شود و اگر برای بار اول اقدام می‌فرمایید از مشورت افراد متخصص و با تجربه استفاده نمایید.

8- آیا فرد دیگری می‌تواند مدارک مربوط به درخواست ویزای شینگن را به سفارت تحویل دهد؟

خیر با توجه با اینکه در سفارت‌ها یا مراکز درخواست ویزا انگشت نگاری از فرد متقاضی به عمل می‌آید حضور شخص متقاضی الزامیست.

7- در مصاحبه حضوری سفارت معمولاً چه پرسش‌هایی طرح می‌شود؟

معمولاً در مورد برنامه سفر، پرواز، هتل، دلیل سفر و اینکه آیا از طریق آژانس اقدام فرموده‌اید یا به صورت انفرادی سوالاتی مطرح می‌شود.

6- آیا خرید بلیط هواپیما پیش از صدور ویزای شینگن کمکی به صدور ویزا می‌کند؟

خیر اما داشتن رزرو بلیط در برخی سفارت‌خانه‌ها الزامیست و سعی بفرمایید پس از صدور ویزا هم حتماً طبق همان شهرهای ورودی و خروجی مندرج در رزرو بلیط سفر خود را تنظیم بفرمایید.

5- برای دریافت ویزای شینگن چه مقدار پول لازم است؟

شما علاوه بر داشتن گردش حساب سه یا شش ماه نیاز است مبلغی را در انتهای حساب خود نگه دارید، همچنین ورودی سفارت، ترجمه مدارک، هزینه تور (در صورت اقدام انفرادی هزینه هتل و بلیط)، نهار و شام و برخی از هزینه‌های روزمره سفر از مبالغ مورد نیاز دریافت ویزای شنگن است.

4- آیا برای متقاضی زیر سن قانونی ویزای شنگن صادر می شود؟

بله برای هر شخص جداگانه ویزا صادر می‌شود، البته افراد زیر سن قانونی حتما نیاز به رضایت نامه والدین دارند(در صورتی که تنها یا با یکی از والدین سفر می نمایند) و فرم‌ سفارت آن ها حتماً باید توسط والدین امضا شود.

3- آيا رزرو هتل هنگام درخواست ويزاي شينگن كافي است يا اين كه كل مبلغ هتل پرداخت شود؟

چون در ویزاهای توریستی رزرو هتل نقش تعیین کننده‌ای در صدور ویزا دارد و حتی گاهی اوقات از سفارت‌خانه با هتل تماس می‌گیرند تا در مورد صحت رزرو متقاضی سوال بفرمایند در نتیجه بهتر است رزرو قطعی باشد اما حتماً در خصوص شرایط کنسلی در صورت عدم صدور ویزا از مسئول رزرو هتل باید پرسیده شود.

2- آيا ويزاي شينگن تضميني وجود دارد؟

خیر هیچ‌ شخص یا آژانسی نمی‌تواند صدور ویزای شما را تضمین نماید، البته آژانس‎های معتبری که در برخی از سفارت‌خانه‌ها خوشنام هستند.

چون مبالغی را به عنوان ضمانت بانکی از مسافر می‌گیرند می‌توانند شانس صدور ویزای متقاضی را بالا ببرند، البته این موضوع هم برای افرادی صدق می‌کند که مدارک لازم جهت صدور ویزا را دارند و همچنین دو سال قبل از درخواست ویزای جدید ردی از سفارت دیگری ندارند و البته در لیست سیاه حوزه شنگن قرار ندارند.

1- ويزاي شينگن تضميني يا سو استفاده؟

بدون شک واژه تضمینی فقط جهت سودجویی و کلاهبرداری از شماست زیرا جز سفارت چه شخص یا موسسه‌ای می‌تواند برای شما ویزا صادر نماید؟

نویسنده : سرکار خانم زهره موذنی

راهنمای ویزای شینگن و ویزای کانادا

بیش از 10 سال سابقه در زمینه مشاوره ویزای شینگن

مطالب مرتبط

یک فکر در مورد “کامل‌ترین پاسخ به سوالات ویزای شینگن | 21 پاسخ مهم و حیاتی ویزای شینگن 2021

 1. سلام وقت بخیر من قبلا ویزای شینگن داشتم آخرین بار یک سال و نیم پیش ویزای توریستی فرانسه رو گرفتم که یک هفته مونده به پرواز به خاطر شرایط کرونا کنسل شد و ویزا بدون استفاده موند الان دو دوز واکسن هم زدم میخواستم ببینم میتونم اقدام کنم یا نه ؟
  و اینکه با همون مدارک و دعوتنامه میشه یا باید مجدد از اول اقدام کنم با دعوتنامه جدید
  ممنون میشم راهنمایی کنید
  دعوتنامه هم از طریق داییم بود

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام روزتون بخیر با توجه به شرایطی که فرمودید، درصد بالایی برای کسب ویزا دارید. باید از ابتدا درخواست ویزا بدهید. در مورد واکسن که گفتید، باید یکی از نوع جانسون، فایزر،استرازنکا،مدرنا باشد. لطفاً برای راهنمایی دعوتنامه با ژیوار تماس بگیرید.

 2. زهرا گفت:

  سلام.وقتتون به خیر.میخواستم بپرسم آیا وکیل انگلیسی خبره برای مشاوره ی تحصیلی برای کشورانگلستان ،میتونیدلطفا معرفی کنید.منظورم وکیل انگلیسی،نه ایرانی.متشکرم.

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام روزتون بخیر، آژانس در زمینه وکالت فعالیت نداره، برای همین امکان معرفی افراد رو نداریم

 3. الینا گفت:

  سلام وقت بخیر. میخواستم بپرسم اگر فردی ایتالیایی برای من دعوت نامه بفرستد در صورتی که از توان مالی خوبی برخوردار باشه امکان ریجکت شدن وجود داره؟ و اینکه کی ممکنه سفارت ها باز بشن؟

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام ممنون از همراهی شما. برای صدور ویزای شنگن هیچ نوع تضمینی وجود نخواهد داشت. سفارت‌ها نیز بعد از کرونا و با اعلام همگانی به صورت کامل باز خواهند شد. در حال حاضر برخی از سفارت‌ها به صورت محدود در حال فعالیت هستند.

 4. علی کامرانی گفت:

  واقعا عالی بود

  1. شیما رشیدی گفت:

   ممنون از شما، هر سوالی که داشتید با آژانس در ارتباط باشید.

  2. شیما رشیدی گفت:

   ممنون از شما

 5. مقتدر نژاد گفت:

  ژیوار شنگن گارانتی میگیره؟

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام بر شما کاربر گرامی، واژه تضمینی، برای شنگن همانطور که عرض شد، داستان متفاوتی دارد، ما با افتخار در خدمت مسافران هستیم تا بتونیم در کمترین زمان و با کمترین ریسک، ویزای شنگن رو به دست شما عزیزان برسونیم.

  2. شیما رشیدی گفت:

   سلام بر شما، همانطور که نوشته شد، واژه تضمینی برای ویزای شنگن درست نیست، اما با توجه به سابقه خوب ژیوار در اخذ ویزای توریستی شنگن با افتخار بسیار عالی عمل می@کند و همین برای ما کافی است تا با اطمینان به شما عرض کنم که درصد ریسک اخذ ویزای شنگن در آژانس ژیوار بسیار پایین خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.