ژیوارنامه

سوالات متداول ویزای شنگن | چون و چرای سفر به حوزه شنگن با آژانس ژیوار

سوالات-متداول-ویزای-شنگن

1- چرا باید آژانس ژیوار را جهت سفر به اروپا انتخاب کنیم؟

از آنجا که آژانس ژیوار 20 سال سابقه در برگزاری تورهای خصوصی، تورهای توریستی، تجاری و نمایشگاهی به مقصد اروپا را دارد و دارای مجوز بند الف و عضو انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری ایران و اعزام سالیانه حدود 2 هزار نفر به مقصد اروپا می‌باشد، این اطمینان را به مسافرین می‌دهد که با خیال راحت و آسوده این آژانس را برای سفرهای خود انتخاب کنند.

2- چرا تورلیدرهای آژانس ژیوار خیلی خوب و حرفه‌ای هستند؟

از آنجایی که یکی از عناصر مهم و کلیدی در جهت اجرای تورها، انتخاب تور لیدر است و آژانس ژیوار در این راستا همیشه سعی در انتخاب بهترین، با سواد ترین، فعالترین و پر انرژی‌ترین راهنماها می‌نماید و در همین زمینه در جهت بالا بردن اطلاعات و به روز شدن آنها در فاصله‌های کوتاه جهت برگزاری کلاس برای راهنماهای عزیز اقدام می‌کند و همیشه انتخاب تور لیدر در تور و جای مناسب یکی از دغدغه‌های مدیران آژانس ژیوار می‌باشد و همیشه قبل از انتخاب تورلیدر برای یک تور  سطح دانش، آگاهی راهنما جهت تور مورد نظر سنجیده و سپس گزینه مناسب انتخاب می‌شود.

3- تور لیدر محلی تورهای شنگن به چه معناست؟

به راهنماها و تورلیدرهایی که در مقصد سفر زندگی می‌کنند تورلیدر محلی گفته می‌شود. که این افراد کاملاً به محل زندگی خود که همان مقصد مسافرین عزیز می‌باشد مشرف هستند و می‌توانند بهترین راهنمایی و اطلاعات را در اختیار مسافران قرار دهند.

4- چرا آژانس ژیوار از تور لیدر محلی برای تورهای خود استفاده می‌کند؟

با توجه به این که تورلیدرهای محلی بهترین و کامل‌ترین اطلاعات را در حوزه اقامتی خود دارند، بنابراین بهترین گزینه برای گردشگران در جهت ارائه اطلاعات کامل، مفید هستند.

آژانس ژیوار هم در همین راستا برای بالا بردن کیفیت تور و بهره‌مند شدن بهتر مسافرین عزیز از اطلاعات شهرهای مورد سفر از تورلیدر محلی استفاده می‌نمایند.

5- ترانسفر تور اختصاصی یعنی چه؟

بعضی از مسافرین درخواست دارند که از خدمات تور و ترانسفر اختصاصی استفاده نمایند، آژانس ژیوار در همین راستا توسط کارشناسان مربوط به تورهای انفرادی و اختصاصی جهت اخذ ویزا و انجام کلیه امور مربوط به تور اعم از بلیط هواپیما، تورلیدر اختصاصی از ایران، تورلیدر محلی، گرفتن هتل‌ها در شهرهای مختلف با توجه به درخواست مسافر و …اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

6-رعایت چه نکاتی در مورد تورهای گروهی شنگن مهم است ؟

1- در سفرهای گروهی تا حد امکان وسایل کمی برده شود چون در سفرها محدودیت مکان و فضا وجود دارد و پیشنهاد بر این است که مسافران وسیله کمی با خود ببرند و سبک سفر کنند.

2- آمادگی آشنا شدن با افراد جدید

3- رعایت کردن قوانین موجود در سفر

4- هنگامی که در یک سفر گروهی ثبت نام می‌کنیم شرکت و تور لیدر وظیفه دارند تا مطمئن شوند که همه از امنیت و امکانات لازم برخوردار هستند.

5- پیروی از قوانین موجود در تور به شما کمک می‌کند که بهترین تجربه را در تور کسب کنید و بهترین لذت را از آن ببرید.

6- در سفرهای گروهی آوردن پول کافی فراموش نشود: قبل از شروع سفر باید دقیقاً بدانید که چه خدماتی بر عهده تور است (مانند وعده‌های غذایی و گشت‌های شهری و خودتان را برای سایر هزینه‌ها مثل هزینه ناهار و شام هزینه گشت‌های اختیاری، سوغاتی، هزینه‌های…. آماده کنیم.

7- باید گاهی اختیارتان را به دست سایر مسافرها یا تورلیدر بدهید. گاهی ممکن است تور لیدر و یا سایر مسافرها برنامه جذاب‌تری برای شما داشه باشند، یادتان باشد که شما تنها نیستید و دلیلی برای این برنامه‌ریزی‌ها وجود دارد. هنگامی که با تور به سفر آمده اید، یعنی با این شرایط موافقت کرده اید.

8- یکی از مزایای سفرهای گروهی آن است که معمولاً مسئولیت کمی بر عهده افراد است و دغدغه رزرو کردن هتل، پرداخت هزینه‌ها و… ندارند.

7-همراه داشتن چه مقدار پول نقد در تورهای شنگن و اروپایی مجاز است؟

با توجه به قوانین ایران هر مسافر مجاز به همراهی مبلغ 5000 یورو جهت سفرهای خروجی به اروپا می‌باشد.

8- ممنوع الخروج بودن مسافر یعنی چه و چه زمانی اتفاق می افتد؟

بعد از تحویل چمدان به ایرلاین در فرودگاه و تحویل کارت پرواز مسافر می‌بایست جهت سوار شدن به هواپیما از چک بازرسی پلیس رد شود و آنجاست اجازه خروج به مسافر را نمی‌دهند و مسافر بعد از تحویل گرفتن دوباره چمدان‌ها از ایرلاین، باید جهت رفع ممنوع الخروجی خود اقدام نماید. ممنوع الخروج بودن معمولاً با دلایلی مثل مشکلات مالیاتی، شکایات مختلف،چک‌های برگشتی و …. رخ می‌دهد.

9-دیپورت شدن و ممنوع الورود بودن مسافر در اروپا چه زمانی و چرا رخ می دهد؟

در بیشتر مواقع این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که مسافر در موقع عبور از گیت پلیس فرودگاه که افسر فرودگاه سوالاتی از قبیل دلیل سفر و…از مسافر می‌پرسد و شخص نمی‌تواند آنها را مجاب کند و عدم ارائه مدارک اقامت معتبر شامل هتل و… اتفاق می‌افتد و به مسافر اجازه ورود نمی‌دهند و مسافر را با اولین پرواز به ایران باز می‌گردانند.

10-انواع ویزای شنگن کدامند؟

ویزای نوع A: ویزای ترانزیت است و در این ویزا مسافر حق خروج از سالن ترانزیت فرودگاه را نخواهد داشت و فقط می‌تواند در فرودگاه ترانسفر پرواز خود را تعویض و راهی کشور مقصد گردد.

ویزای نوع B: ویزای عبور است، یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را دارد و می‌تواند کشور مربوطه را به عنوان منطقه عبوری استفاده نماید و یا از طریق زمینی خود را به کشور دیگری برساند.

ویزای نوع C : ویزاهای کوتاه مدت مانند توریستی، دیداری، نمایشگاهی و تجاری از این نوع است که اکثر ایرانیان با آن وارد اروپا می‌شوند.

ویزای نوع D: ویزای بلند مدت است که معمولاً برای تحصیل و ویزای ملی و ویزای اقامت توسط سفارت کشور بیگانه در ایران صادر می‌گردد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.