ژیوارنامه

زرنگتی پارک کجاست؟ | بهای بلیط و ساعت کاری زرنگتی پارک

زرنگتی پارک

نویسنده: سرکار خانم مهرنوش فلاحی

زرنگتی پارک کجاست؟

زرنگتی  بزرگترین  و بی نظیر ترین پارک در اروپا میباشد که در 56 کیلومتری هانوفر است و  شاید جالب باشد بدانید قدمت زرنگتی پارک به حدود 45 سال میرسد یعنی به سال 1974 بر میگردد و مساحت آن حدود  120 هکتار است .

زرنگتی پارک بخشی از حیات وحش هستند که در آنجا حیوانات نه تنها درون قفس نگهداری نمی شوند بلکه  بصورت آزادانه در فضای مخصوص به خودشان در تردد هستندو رژه میروند  و افراد مختلف در قالب بازدید کنندگان یا مسافر میتوانند بیش از  1500 حیوان وحشی عجیب و غریب از کشورهای مختلف (شیر ، ببر ، کرگدن ، فیل و… ) که در محیط طبیعی زندگی میکنند را مشاهده کنند و لذت ببرند.

برخورد بی واسطه با سلطان جنگل شیر، ببر، پلنگ، میمون و… تجربه ای بی نظیر خواهد بود همچنین این پارک به عنوان یک باغ جانور شناسی شناخته شده است.

بهترین پارک‌های اروپا | 14 پارک برتر اروپا را ببینید.

زرنگتی پارک

عبور و مرور در زرنگتی پارک

در زرنگتی پارک بازدیدکنندگان با وسیله نقلیه از میان حیات وحش  عبور می کنند و ازنزدیک شاهد زندگی حیوانات بودن، دیدن آنها لذت میبرند. عکس گرفتن از طبیعت و از نزدیکترین فاصله ممکن با حیوانات وحشی بسیار هیجان انگیز است و همچنین تماشای غروب خورشید در زرنگتی پارک در کنار حیوانات میتواند تا آخر عمر در ذهنتان باقی بماند.

در ضمن در زرنگتی پارک امکان سفر با وسیله نقلیه شخصی هم هست اما  باید در نظر داشت که نباید به حیوانات آزار رساند وحیوانات می بایست بدون مزاحمت زندگی کنند و این مسئله احترام به طبیعت است.

 یاد آور میشویم که با  اجازه راهنمایان بازدیدکنندگان و مسافران اجازه پیاده شدن از وسایل نقلیه مخصوص گردش در طبیعت را خواهند داشت در غیر اینصورت خطر بلعیده شدن توسط حیوانات وحشی  آنها را تهدید خواهد کرد.

اقامتگاه شبانه

از جذابیتهای دیگر زرنگتی پارک اقامتگاه شبانه می باشد. هر ماجراجویی در آنجا میتواند با توجه به سلیقه و انتخاب خود مکان مناسبی را برای پایان یک روز هیجان انگیز پیدا خواهد کرد. ( لژ چادری ، لژ رنجر ، لژ ماجراجویی ، لژ جنگل و … )

همه چیز را درباره پارک پراتر وین بدانید.

زرنگتی پارک

ساعات بازدید فعالیت زرنگتی پارک

پارک زرنگتی به صورت فصلی می باشد و این پارک از 27 مارس تا 31 اکتبر سال 2021 بصورت روزانه باز است. به راحتی می توانید بلیط های فصل 2021 را بصورت آنلاین خریداری کنید( در صورتیکه بلیط بصورت آنلاین تهیه شود قیمت آن از گیشه کمتر خواهد بود .)

قیمت – یورو ساعات بازدید
37.50 10صبح بزرگسالان
27.50   صبح  کودک
27.50 بعد از ظهر بزرگسالان
17.50 بعد از ظهر کودک
6.50 بلیط اتوبوس

در ضمن کودکان زیر 3 سال ورودی رایگان دارند. همچنین میتوانید تفریح طبیعت زیبایی به روش آزادانه و خود جوش تجربه کنید.

سفر به این پارک برای چه کسانی توصیه می شود؟

اگر اهل هیجان و تجربه های تازه باشید بی شک از گذراندن اوقات در پارک سافاری لذت خواهید برد و تجربه ای بی نظیر را برای خودتان رقم خواهید زد و حیات وحش را از زاویه های مختلف تماشا خواهید کرد. تماشای حیات وحش کنار حیوانات وحشی میتواند خاطره ای شیرین و ماندگار را در ذهن شما حک کند.

درباره پارک مینیاتوری زیبا در هلند چه می دانید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.