مجله اسپانیا

همه چیز درباره صنعت هواپیمایی اسپانیا

صنعت هواپیمایی اسپانیا از مهم ترین منابع کسب درآمد این کشور محسوب می شود. این بخش یک صنعت 6.1 میلیاردی در کشور اسپانیا محسوب می شود. درواقع بخش هوافضای اسپانیا در بخش صادرات نیز عملکرد خوبی داشته است و در سال های اخیر پیشرفت آن چشمگیر می باشد. این کشور شرکت‌های مهمی دارد که به ساخت هواپیما و قطعات آن مانند موتور می پردازند و این محصولات را صادر نیز می کنند. این شرکت‌ها مشغول به ساخت هواپیماهای کوچک، متوسط و موتور‌های توربین گازی هواپیما مشغول می باشند. بخش تعمیر و نگهداری هواپیما نیز بخش مهمی از اقداماتی است که در این زمینه توسط فرانسه انجام می شود. در این مقاله به بررسی این صنعت در اسپانیا و موضوعات مهم در این زمینه می پردازیم.

اهمیت صنعت هواپیمایی در اسپانیا

این کشور از لحاظ حجم فروش و افرادی که در مشاغل مربوط به این صنعت کار می کنند، رتبه پنجم در جهان را به خود اختصاص داده است. صنعت هواپیمایی اسپانیا یک بخش توسعه یافته است که در سال 2019، گردش مالی 13.4 میلیارد یورویی داشته و بیش از 57.600 نفر در آن مشغول بوده اند. صنعت هواپیمایی اسپانیا رشد مستمری داشته و 9 درصد از فروش صنعت این کشور را به خود اختصاص داده است.

صنعت هواپیمایی اسپانیا

رشد صنعت هواپیمایی اسپانیا

همانطور که گفته شد، این صنعت در اسپانیا بسیار مهم محسوب می شود و افراد زیادی به طور مستقیم و غیر مستقیم در آن مشغول به کار می باشند. یکی از دلایل مهم نیز فرصت اشتغال با کیفیت بالا می باشد که یک درصد از کل تولید ناخالص داخلی اسپانیا و 73 درصد از شاخص تولید صنعتی اسپانیا را شامل می شود. همچنین درصد مهمی از این تولیدات صادر می شوند. این بخش در زمینه‌های مختلفی مانند تعمیر و به روز کردن هواپیماها، ساخت توربین‌های کم فشار، تولید سیستم های مدیریت ترافیک هوایی و هواپیماهای حمل و نقل نظامی و بسیاری از لوازم دیگر فعال است.

صنعت هواپیمایی اسپانیا

زمینه‌های فعالیت صنعت هواپیمایی اسپانیا

این برندها در زمینه‌های مختلفی فعالیت می کنند که در بسیاری از موارد تولیداتشان به صادرات نیز اختصاص پیدا می کند. فعالیت های صنعت هواپیمایی اسپانیا به طور عمده به سه دسته کلی تقسیم می شوند. این محصولات شامل هواپیماسازی، تولید سیستم‌ها و تجهیزات و همچنین ساخت موتورهای هواپیما می باشد. این بخش در اسپانیا اگرچه کوچک است اما بسیار توسعه یافته می باشد. از طرفی سرمایه گذاری‌های انجام شده باعث می شوند توانایی و ظرفیت این کشور در صنعت هواپیمایی افزایش پیدا کند.

شرکت IAG

این شرکت یک گروه بین المللی هواپیمایی است و در بین شرکت های مهم اسپانیا رتبه هشتم را به خود اختصاص می دهد. این شرکت حدودا 26 میلیون دلار درآمد دارد و در اثر تلفیق دو شرکت دیگر در سال 2011 تاسیس گشته است. سهام این شرکت که مخفف International Airlines group  می باشد، در بورس‌های لندن و اسپانیا قابل معامله می باشد. حدودا 63 هزار کارمند نیز در این شرکت مشغول به کار هستند.

صنعت هواپیمایی اسپانیا

جمع بندی

صنعت هواپیمایی اسپانیا از مهم ترین منابع درآمد و پیشرفته این کشور است و در سطح جهانی نیز از جایگاه خوبی برخوردار می باشد. بسیاری از شرکت‌ها در اسپانیا در زمینه ساخت انواع هواپیماها، موتور‌ها و تجهیزات هواپیما فعالیت دارند. همچنین افراد زیادی در این صنعت مشغول به کار هستند. این صنایع در اسپانیا در حال توسعه و پیشرفت بوده و از آینده خوبی برخوردار می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.