مجله اسپانیا

با برندهای پوشاک اسپانیایی بیشتر آشنا شوید

برندهای پوشاک اسپانیایی

در این مقاله اشاره‌ای به برندهای پوشاک اسپانیایی خواهیم داشت. برندهایی که نه‌تنها در این کشور بلکه در سطح جهان محبوبیت خاصی را کسب کرده‌اند. هرساله تعدادی از این برندها در جشنواره‌های مد که برگزار می‌شود به نمایندگی از کشور اسپانیا محصولات خود را معرفی می‌کنند. آن‌ها به بازدیدکنندگان تولیدات جدید و پرفروش خود را نشان می‌دهند و اثر چشم‌گیری را با این کار روی فروش محصولاتشان به‌جای می‌گذارند. شاید اطلاع از گرانترین و معروفترین مارک ها و برندهای لباس جهان برای شما جالب و خواندنی باشد.

زارا

زارا پادشاه برندهای اسپانیایی است. زارا یکی از برندهای پوشاک اسپانیایی باکیفیت می‌باشد که زیرمجموعه گروه ایندیتکس نیز هست. زارا پوشاکی مناسب مردان، زنان و کودکان تولید می‌کند و شاخه‌ای برای لوازم‌خانگی نیز دارد که بسیار محبوب می‌باشد. این برند در طراحی‌هایی که انجام می‌دهد تلفیقی از سبک کلاسیک و امروزی را ارائه می‌کند و از پوشاکی مناسب محل کار تا پوشاک غیررسمی را در محصولاتش می‌توان دید. می‌دانید بهترین دانشگاه‌های اسپانیا کدامند؟

برندهای پوشاک اسپانیایی

برشکا

برشکا یکی از برندهای پوشاک اسپانیایی پرطرفدار می‌باشد. این برند نیز همچون برند زارا زیرمجموعه گروه ایندیتکس می‌باشد. برشکا حدوداً برندی تازه تأسیس می‌باشد و ۲۳ سال از پایه‌گذاری آن می‌گذرد. هدف از تأسیس برند برشکا تولید پوشاکی به‌روز و مناسب رده سنی جوانان بود. این برند در حال حاضر در ۷۱ کشور دنیا شعبه دارد و تأثیر خود را در سراسر دنیا گذاشته است. ۱۰ درصد از درآمد مجموعه ایندیتکس به برند برشکا اختصاص دارد.

ماسیمو دوتی

ماسیمو دوتی از دیگر برندهای پوشاک اسپانیایی می‌باشد که درزمینه پارچه، کشمیرهای گران‌قیمت و نفیس و محصولات پشمی فعالیت می‌کند. این برند در سال ۱۹۸۵ تأسیس شد. بنیان‌گذار برند ماسیمو دوتی آقای آرماندو لاسائوکا می‌باشد. این برند به دلیل نام ایتالیایی که دارد با نام شخص اشتباه گرفته می‌شود. در سراسر دنیا برند ماسیمو دوتی بیش از ۱۰۰۰۰ خدمه دارد. در ابتدا این برند فقط تولید پوشاک مردانه داشت اما به‌مرورزمان خط تولیدهای پوشاک زنانه و کودک را نیز اضافه کرد. این برند نیز همچون برندهای زارا و برشکا زیرمجموعه گروه ایندیتکس می‌باشد.

برندهای پوشاک اسپانیایی

منگو

منگو از جهاتی اصلی‌ترین رقیب زارا در کشور اسپانیا محسوب می‌شود. منگو یکی از برندهای پوشاک اسپانیایی می‌باشد که درزمینه پوشاک کلاسیک و زنانه قدرت طراحی بالایی دارد و در رقابت با همین نوع پوشاک از برند زارا می‌باشد. این برند در کمپین‌های تبلیغاتی خود از مدل‌های معروف انگلیسی همچون کارا دلوین استفاده کرده است و علاوه بر مواردی که گفته شد پوشاک چرمی باکیفیت و زیبایی نیز تولید می‌کند. برخلاف برندهای گفته‌شده مانگو زیرمجموعه گروه ایندیتکس نمی‌باشد.

استرادیواریوس

استرادیواریوس یکی دیگر از برندهای پوشاک اسپانیایی می‌باشد که همچون دیگر برندهای معروف مثل زارا و ماسیمو دوتی زیرمجموعه گروه ایندیتکس می‌باشد. این برند در هر فصل لباس و پوشاک متناسب با آن را ارائه می‌دهد و در کارهای آن جوان‌گرایی بیشتری نسبت به مانگو و زارا می‌بینیم. استرادیواریوس طراحی‌های منحصربه‌فردی دارد و از لباس‌ها، شال‌ها وجین‌های رنگی‌تری در محصولات خود استفاده می‌کند.

برندهای پوشاک اسپانیایی

بیمبا و لولا

در لیست برندهای پوشاک اسپانیایی اسم بیمبا و لولا نیز به چشم می‌خورد. از مواردی که در بالاتر گفتیم، برند بیمبا و لولا اقبال کمتری دارد اما بازهم در کشور اسپانیا محبوبیت نسبی خود را کسب کرده است. این برند درزمینه پوشاک زنان فعالیت دارد و توسط دو خواهر به نام‌های اوژیا و ماریا دومینگز تأسیس شد. این برند طراحی‌های خاص خود را دارد و در پوشاک آن الگوها، رنگ‌ها و تکه پارچه‌های منحصربه‌فردی را می‌بینیم. در بین برندهایی که گفتیم بیمبا و لولا جدیدترین برند تأسیس‌شده است و فقط ۱۶ سال از تأسیس آن می‌گذرد. اسم این برند از اسم حیوانات خانگی این دو خواهر برداشته‌شده است.

برندهای پوشاک اسپانیایی

جمع‌بندی

در این مقاله برندهای پوشاک اسپانیایی را معرفی کردیم. همان‌طور که دیدیم اکثر این برندهای پوشاک تحت نظر گروه ایندیتکس بودند. گروه ایندیتکس توسط دو نفر به نام‌های آمانسیو اورتگا و روزالیا مرا تأسیس شد. این گروه یک اصل و قانون دارد و آن‌هم رساندن محصول با نهایت سرعت به دست مشتری می‌باشد و از این حیث گروه ایندیتکس بزرگ‌ترین گروه در دسته مد سریع یا اصطلاحاً فست فشن می‌باشد. علاوه بر زارا، ماسیمو دوتی، استرادیواریوس و برشکا برندهای دیگری همچون اویشو، پول اند بر، یوترک و لفتیز هم تحت نظر این گروه هستند و درآمدزایی این گروه از سهام و فروش این برندها حاصل می‌شود. در کل برندهای دیگری نیز هستند که تحت نظر ایندیتکس نباشند اما از محبوبیت کمتری نسبت به زیرگروه‌های این مجموعه برخوردار هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.