مجله چک

کنیسه اسپانیایی پراگ | داخل کنیسه چه خبر است؟

کنیسه اسپانیایی پراگ

پراگ پایتخت جمهموری چک و قلب اروپا، یکی از زیباترین و دیدنی‌ترین شهر‌های اروپایی به حساب می‌آید که کمتر گردشگری را می‌توان پیدا کرد که به آنجا سفر نکرده باشد.

در پراگ مکان و ساختمان‌های جذاب و باشکوه بسیاری وجود دارند که هر کدام سبک خاصی از هنر، معماری و زیبایی را در خود جای داده‌اند.

کنیسه اسپانیایی یکی دیگر از جاذبه‌های این شهر رویایی است که در این مقاله می‌خواهیم با آن آشنا شویم.

کنیسه اسپانیایی پراگ

ساخت کنیسه اسپانیایی

Altschule اولین کنیسه ای بود که در محله یهودی پراگ ساخته شد. در سال ۱۸۳۷ میلادی حزب مدرن‌گرایان در جهت اهداف خود و به این دلیل که ظرفیت کنیسه برای برخی فعالیت و برنامه‌ها کافی نبود، به بازسازی و تغییر این بنا پرداختند.

سال ۱۸۳۷ این حزب Altschule  را  تخریب کرد و تصمیم گرفت کنیسه جدیدی را جایگزین آن کند. جوزف نیکلاس و اولمن از طراحان و سازندگان این کنیسه جدید بودند. سبک معماری به کار رفته در این کنیسه، انقلاب مورروی بود؛ به همین خاطر نام آن را کنیسه اسپانیایی گذاشتند. برای رفتن به پراگ و بازدید از این بنا به ویزای توریستی شنگن نیاز دارید.

کنیسه اسپانیایی پراگنمای زیبایی از داخل کنیسه

ساختمان کنیسه اسپانیایی

این کنیسه شامل دو طبقه است که به صورت مربعی طراحی شده‌اند. در طبقه زیرین آن یک گنبد و سه بالکن وجود دارند؛ در سمت بالکن جنوبی، مجسمه ای بسیار زیبا قرار دارد.

سمت جنوبی این طبقه با یک دیوار که در آن شیشه‌های رنگی تعبیه شده‌اند، تزیین شده‌است.

داخل ساختمان توسط آنتونین بوم و بدریچ مونزربرگ طراحی شده‌اند. تمام نقوش و منبت کاری‌هایی که بر دیوارهای این کنیسه مشاهده می‌کنید، توسط این دو معمار و با الهام از یک سبک خاصی از معماری عرب، الهام گرفته و ساخته شده‌اند.

کنیسه اسپانیایی پراگ

بازدید از کنیسه اسپانیایی

همه روزه می‌توانید از این کنیسه جذاب و زیبا دیدن کنید. این بنا در محله old town  قرار گرفته است و برای گردشگرانی که در این منطقه اقامت دارند، نزدیک است.

این کنیسه دسترسی خوبی به نقاط مختلف شهر دارد؛ در هر جایی از پراگ که هستید،‌ می‌توانید با مترو به راحتی و در کمترین زمان به این مکان برسید.

برای بازدید از کنیسه اسپانیایی نیاز دارید که بلیط تهیه کنید. افرادی که از ویلچر استفاده می‌کنند نیز می‌توانند از این کنیسه دیدن کرده و از این همه شکوه و زیبایی لذت ببرند چون تمام امکانات لازم برای این افراد در نظر گرفته شده‌است. میدان پراگ | یک بنای ملی فرهنگی در جمهوری چک

کنیسه اسپانیایی پراگامیدواریم از این مقاله لذت کافی را برده باشید. کنیسه اسپانیایی پراگ به مانند سایر مکان‌ها و جاذبه‌های دیدنی که در این شهر وجود دارند، نمی‌توان در چند جمله و یا عکس توصیف کرد. حتما باید به پراگ سفر کنید تا از نزدیک شاهد این حجم از زیبایی و عظمت باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.