ژیوارنامه

موزه اشتدلیک | نمایش هنرهای معاصر و نوین در هلند

موزه اشتدلیک کجاست؟

موزه اشتدلیک یک موزه و یا موسسه بین المللی مختص هنرهای مدرن و اثرات و طرح های امروزی می باشد. اما شاید با دیدن اسم موزه فکرمان تنها به سمت اشیا تاریخی و اثراتی که برای ماقبل دنیای امروزی باشد.

اما درواقع این موزه همانطور که ذکر شده است تنها برای اشیا تاریخی و اثرات قدیمی نیست.

موزه اشتدلیک در نزدیکی موزه ون گوگ  و موزه امپراتوری که هر کدام از آن ها شامل هنرهای مختص به خود می باشند در محله ی زوید و آمستردام قرار دارند.

هم چنین در کشور هلند به خصوص در شهر آمستردام تعداد بسیار زیادی جاذبه موجود است. از جمله جاذبه های این کشور هم موزه هایش به حساب می آیند. گفتنی است که اگر از طرفداران هنر می باشید پس قاعدتا امکان ندارد با بازدید از این کشور زیبا یا از این سرزمین های پست به دیدن موزه های منحصر به فردش نروید.

شاید آمستردام در بسیاری از موارد تاریخی به نظر برسد اما مطمئنا در از نظر تکنولوژی های امروز دست کمی ندارد بلکه در بعضی موارد جلوتر از بقیه کشورها می باشد.

 

 

نمایی دیگر از ورودی موزه اشتدلیک

تاریخچه‌ای از موزه اشتدلیک

موزه اشتدلیک یا Stedelijk Museum در هلند – آمستردام در سال 1874 و قرن یا سده 19 میلادی بنا شده و مختص هنرهای نوین و معاصر است و بخشی از ورودی های این موزه که از آن می گذرد در سده 20 میلادی افزوده شده است.

اثری از موزه اشتدلیک

موسسه اشتدلیک

همانطور که ذکر شده است این موزه در محله زوید و در نزدیکی موزه های ون گوگ و موزه امپراتوری و تالار کنسرت آمستردام می باشد. گفتنی است ساعات کاری این ساختمان در شش روزه هفته از ساعت 10 صبح تا 6 عصر می باشد و تنها در روز جمعه از ساعت 10 صبح تا 10 شب باز است. هم چنین برخی از ورودی های این موزه دارای نمای امروزی می باشد و تا و سایر قسمت های این موزه در ماله همان دوره قرن 19 می باشد که با توجه به اثرات آب و هوایی باعث شده که روکار این موزه دوباره بازسازی شود و حتی گفتنی است معماری جدید ورودی های این بنا هم از جذابیت های مدرن شهر آمستردام به حساب می آید. شایان ذکر است که این موزه تنها از کارهای هنری قرن های 20 و 21 در خود جای داده است. که تمامی هنرمندان می توانند با خیال راحت اثراتشان را در این موزه قرار دهند و هیچ مشکلی برایشان پیش نیاید.

قسمتی از اثرات اشتدلیک

هنر و اثرات

اگر قصد بازدید از موزه اشتدلیک یا Stedelijk Museum را دارید پس قاعدتا مشتاق می باشید که بدانید با چه اثراتی در این موزه رو به رو خواهید شد. گفتنی است در این موزه همانند کانال آمستردام از هنرهای امروزی و مدرن می توانید بهره‌مند شوید که تا حدودی در قرن های 20 و 21 میلادی به دسته هنرمندان ساخته شده است. گفتنی می باشد این موزه مناسب کسانی است که بیشتر طرفدار هنرها و یا اثرات هنری امروزی و مدرن می باشند. از جمله هنرمندانی که اثراتشان در این موزه می باشد مارلن دوما , لوچیو فونتانا , ونسان ون گوگ که موزه ون گوگ همانند اسمش است , واسیلی کاندنیسکی , ارنست لودویگ و مارک شاگال می باشند.

قاب های موزه اشتدلیک

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.