ژیوارنامه

باورها و خرافات عجیب کشورهای اروپایی

اروپا

اروپا میزبان متنوع‌ترین ملت‌های جهان است که در یکی از کوچک‌ترین فضاها گسترش‌یافته است. از غرب به شرق، فرهنگ و آداب‌ورسوم به طرز چشمگیری تغییر می‌کند. یک موضوع مشترک اروپایی‌ها گرایش آن‌ها به خرافات عجیب‌وغریب است.

زیباترین جاده‌های اروپا کدامند؟

به هرکدام از کشورهای اروپا که سفر کنید ممکن است از خرافاتی که می‌شنوید تعجب کنید؛ این خرافات به‌هیچ‌وجه بد نیستند، اما مطمئناً عجیب‌ترین‌ها در منطقه هستند که قرن‌ها داستان‌های عامیانه و داستان‌های محلی به آن دامن زده‌اند:

 • شنیدن صدای جیرجیرک خوش‌شانسی می‌آورد- اسپانیا

به‌سختی می‌توان تصور کرد که یافتن ناخواسته حشرات، خوش‌شانسی می‌آورد؛ اما در اسپانیا، نزدیکی به این موجودات کوچک چیزی فراتر از تصور است. صدای جیرجیرک‌ها بسیار شانس خوبی محسوب می‌شود، بنابراین اگر به منطقه اسپانیا سفر می‌کنید، گوش‌های خود را باز نگه‌دارید.

عجیب ترین مرز کشورهای جهان را بشناسید.

 • ریختن شراب روی میزها خوش‌شانسی می‌آورد – پرتغال

به‌ندرت می‌توانید یک وعده غذایی پرتغالی پیدا کنید که با یک شراب محلی و عالی همراه نباشد و اگر کمی دست‌وپا چلفتی باشید، احتمالاً محبوب‌ترین فرد در این مکان خواهید بود. ریختن شراب بر روی میزها، به‌ویژه در اجتماعات بزرگ، خوشبختی اهل خانه را به همراه دارد.

اروپا
 • گوساله‌های سفید متولدشده در زمستان به معنای آب‌وهوای بد است – ایسلند

ایسلند که در وسط اقیانوس اطلس محصورشده است، از سخت‌ترین زمستان‌ها آسیب‌دیده است و تعجب‌آور نیست که مردم محلی از نشانه‌های زمستان ترسیده‌اند. اگر اولین گوساله، سفید متولد شود، به این معنی است که فصل بعدی یک‌فصل بد خواهد بود و چندین متر برف زمین را خواهد پوشاند.

 • سوت زدن به سمت خورشید بدشانسی می‌آورد – نروژ

برای بسیاری از افراد، سوت زدن نشانه شادی و انرژی مثبت است، اما در نروژ معنای کلی دیگری دارد. گفته می‌شود سوت زدن در جهت خورشید سرنوشت را وسوسه می‌کند و در اواخر روز به باران منجر می‌شود، چیزی که نروژی‌ها سعی می‌کنند به هر قیمتی از آن جلوگیری کنند.

 • قرار دادن وارونه نان نشانه بدی است – فرانسه

فرانسوی‌ها به داشتن نان و شیرینی‌های باورنکردنی مشهور هستند و مانند اکثر چیزها، آن‌ها خیلی جدی‌تر از اکثر کشورهای دیگر هستند. بنابراین نادرست گرفتن نان چیزی نیست که بخواهید به آن بخندید و اگر روی یک میز مرتکب آن شوید، می‌تواند منجر به اتفاقات بسیار بدی شود.

اروپا
 • کشتن عنکبوت بدشانسی می‌آورد – فنلاند

عنکبوت‌ها ممکن است معیار موردعلاقه همه افراد نباشند اما گفته می‌شود که کشتن یک عنکبوت در روز بعد به باران منجر می‌شود و آب‌وهوای مرطوب و سرد، روز بعد را خراب خواهد کرد.

 • قرض دادن نمک بدشانسی می‌آورد – هلند

درحالی‌که بیشتر ما در صورت نیاز به همسایگان خود نمک می‌دهیم، اما در هلند اوضاع کمی متفاوت است. گفته می‌شود قرض دادن نمک به شخص دیگر باعث بدشانسی قرض‌دهنده می‌شود. بنابراین اگر در هلند با کمبود نمک مواجه شدید، از کسی نمک نگیرید.

مثلث برمودا | راز و رمز این ناحیه عجیب چیست؟

 • پرتاب ظروف شکسته نشانه خوش‌شانسی است – دانمارک

سنتی که معمولاً با یونانی‌ها مرتبط است اما معلوم می‌شود که پرتاب بشقاب در سایر نقاط اروپا نیز رواج دارد. مردم دانمارک بشقاب‌ها و ظروف قدیمی خود را برای پرتاب در شب سال نو ذخیره می‌کنند، چرا که گفته می‌شود ثروت زیادی برای سال آینده به همراه دارد.

اروپا

ایتالیا:

 • شماره 17 یک عدد بدشانس در نظر گرفته می‌شود، به همین دلیل یافتن طبقه هفدهم در هتل امکان‌پذیر نخواهد بود.
 • شما نباید 13 نفر را در یک میز شام بنشینید زیرا در “شام آخر” 13 نفر نشسته بودند.
 • برای جلوگیری از اتفاقات ناگوار، اتو را لمس کنید.
 • پاشیدن نمک در گوشه‌های همه اتاق‌ها در هنگام گرم شدن خانه، خوشبختی را برای صاحبان خانه جدید به ارمغان می‌آورد و ارواح شیطانی را دفع می‌کند.
 • هرگز اشیا را به شکل صلیب قرار ندهید. به‌عنوان مثال، چنگال و چاقو خود را به این حالت قرار ندهید زیرا این یک توهین به نماد مذهبی است و بدشانسی می‌آورد.

آلمان:

 • هرگز چاقو را هدیه ندهید زیرا اعتقاد بر این است که رابطه دوستی را قطع می‌کند.
 • هرگز قبل از تولد به کسی نگویید “تولدت مبارک” زیرا این امر می‌تواند باعث بدشانسی در جشن تولد شود.

در تمامی نقاط دنیا خرافات عجیب‌وغریب فراوانی وجود دارد. یکی از این مناطق کشورهای اروپایی است که برخی از خرافاتشان در دنیا مشهور می‌باشد و حتی به شدت جزیی از باورهای مردم آن منطقه درآمده‌اند.

پس قبل از سفر به کشورهای این قاره، آشنایی با برخی از این خرافات می‌تواند بسیار مفید باشد.

اروپا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.