ژیوارنامه

خیابان و دروازه سنت میکایل در کجا واقع شده است؟

از اصالت و زیبایی های خیابان و دروازه سنت میکایل چه می دانید؟

دروازه میکایل در براتیسلاوای اسلواکی، تنها دروازه ای است که از قلعه های قرون وسطایی حفظ شده و در میان قدیمی ترین ساختمان های شهر قرار دارد.

آن در سال 1300ساخته شده است، شکل فعلی آن در نتیجه بازسازی باروک در سال 1758 است، زمانی که مجسمه سنت میکایل و اژدها در بالای آن گذاشته شدند. برج اسلحه، نمایشگاه برجسته شهر براتیسلاوا است.

 دروازه سنت میکایل

در قرون وسطا شهر با دیوارهای محکم محاصره شده بود و ورود و خروج از طریق یکی از چهار دروازه های سنگین میسر بود. در سمت شرقی شهر، دروازه لورین، که به نام سنت لارنس نامگذاری شده بود و در جنوب آن دروازه ماهیگیران (Halász kapu) (Rybná brána) وجود داشت.

این کوچکترین دروازه بین چهار دروازه بود که عمدتا ماهیگیران ماهی های رودخانه دانوب از آن به شهر وارد می شدند. در سمت غرب آن دروازه Vydrica وجود داشت، که از آنجا که مانند یک تونل تاریک و طولانی بود، دروازه تاریکی و یا دروازه سیاه نامیده می شد.

در شمال شهر، دروازه سنت میکایل و کلیسای سنت میکایل (در خارج از دیوار شهر) قرار گرفته بود. بعدها مواد حاصل از آن در ساخت دیوارهای شهر مورد استفاده قرار گرفت.

برای سفر به اسلواکی و بازدید از این جاذبه توریستی، می توانید از تور اروپا ژیوار بازدید نمایید.

تاریخچه خیابان و دروازه سنت میکایل

تاریخ دروازه سنت میکایل به اواخر قرن 13 می رسد و اولین سند نوشته شده در مورد وجود آن به سال 1411 می رسد. استحکامات مقابل دروازه سنت میکایل توسط یک پل متحرک بر روی یک خندق مسدود شده بود و بعدها بازسازی شد. ورودی آن با یک در ورودی قلعه های قدیم، همراه با یک درب چوبی بسته شده بود.

در حین فرمانداری 19 پادشاه مجارستانی (1863-1563) در براتیسلاوا (Pressburg) (Pozsony)، حاکم با همراهان خود از راه دروازه ویدریکا وارد می شد، در کلیسای جامع سنت مارتین تاجگذاری می کرد و دروازه سنت میکایل یکی از توقفگاه های فرمانروایی بود که پادشاه جدید در طول مراسم در آنجا قول سوگند پادشاهی خود را به اسقف اعظم متعهد می شد.

برج دروازه در سالهای 1529-34 تخریب شد و سپس در سال های 1753 تا 588 به شکل فعلی بازسازی گردید. این در آخرین بازسازی بود که مجسمه سنت میکایل در بالای برج قرار گرفت. برج سنت میکایل دارای 56 یارد (51 متر) است.

برای اقامت در این کشور و کسب اطلاعات بیشتر پست ژیوار درباره اخذ ویزای شنگن را مطالعه کنید.

دروازه نام خود را از کلیسای سنت میکایل و جایی که مردم از آن وارد شهرمی شدند، گرفت. در بیرون دروازه یک پل است که در بالای دیوار شهر قرار دارد.

داخل دروازه یک نشانه گوتیک سنگی است که بیان می کند که برج توسط شورای شهر و جمعیت براتیسلاوا در سال 1758 تعمیر شده است. امروزه یک مسیر تاج دار تاریخی برجسته از دروازه هدایت می شود.

استحکامات مجتمع

دروازه میکایل مرکز یک سیستم سنگر بندی بزرگتر بود که شامل دو حلقه دیوارهای شهر، دو باستیون، یک برج و باروی قلعهء شهر و یک پل فروکش بر روی خندق آبی بود.

در حالی که دیوارهای شهر در این بخش از شهر ناپدید شده اند، برج و باروی قلعهء شهر باقی مانده است، اگر چه تا حدودی به سمت خانه های اطراف ساخته شده است.

پل فروکش بعدا توسط یک چوب و سازه آجری جایگزین شد که امروز به اسم پل میایکل شناخته می شود. پل میکایل در سال 1727 ساخته شده است و قدیمی ترین پل در این شهر است.

این منطقه همچنین آخرین قطعه باقی مانده از خندقBratislava  را شامل می شود که نیمی از آن ها از سال 2006 در معرض عموم قرار گرفته و نیمه دیگر به دلایل ناشناخته بسته باقی ماند.

امروز برج و باروی قلعهء شهر در بخشی از خانه ای در خیابان Michalská ساخته شده است. پنجره ها (سوراخ ها) که در ناحیه خندق قرار داشتند، که تا اواخر سال 1960 دیده می شدند، در حال حاضر کاملا پوشیده شده اند.

موقعیت خیابان و دروازه سنت میکایل

خیابان و دروازه سنت میکایل آخرین دروازه ایستا در براتیسلاوا است. همانطور که یکی از ورودی های اصلی شهر قدیمی است، شما قطعا باید از آن بگذرید! حتی اگر قصد آن را نداشته باشید!

هنگامی که از خیابان ها به سمت دانوب حرکت می کنید با کافه ها، رستوران ها و مغازه های منحصر به فرد شلوغی مواجه می شوید. حتما از موزه طبقه بالای برج میکایل دیدن نمایید. آن یک منظره عالی از شهر را ارائه می دهد!

خیابان و دروازه سنت میکایل در بالای خیابان Michalska واقع هستند. بسیاری از مردم همیشه در اطراف آن قدم می زنند و عکس برداری گردشگران در این محل بسیار رایج است.

چه چیزی را در اطراف خیابان و دروازه سنت میکایل بینید؟

شما از خیابان ابچودنا یا کاخ ریاست جمهوری (کاخ گراسالکویچ)، از طریق یک پل عابر پیاده کوچک به دروازه نزدیک خواهید شد. آن در قرن 17 ساخته شده است.

شما می توانید مردمی را که سوغاتی می فروشند، نوازندگانی که با ابزار های مختلف موسیقی می نوازند و یا آواز می خوانند، و حتی گدایی که برای کسب درآمد تلاش می کند را ببینید.

در سمت چپ پل، یک پارک سبز کوچک وجود دارد که با ساختمان های قدیمی احاطه شده است. در تابستان آن یک باغ بسیار سرسبز جلوه می کند.

هنگام قدم زدن در دروازه، به بالا نگاه کنید و برج میکایل را ببینید. آن به ارتفاع 51 متر و دارای 7 طبقه است. درست زیر آن یک دایره طلایی وجود دارد که به عنوان کیلومتر صفر شناخته می شود. آن فاصله براتیسلاوا را از 29 پایتخت دیگر نشان می دهد.

خیابانی که پیش رو دارید، همیشه شلوغ و پرتردد است و با ساختمان های رنگارنگ، مغازه های کوچک و کافه ها جذاب گشته است.

برای دیدن تصاویر زیبا، حتما از Musem of Arms در برج میکایل بازدید کنید. شما یک عرشه مراقبت را در بالای آن خواهید دید. آن یک نمایش پانوراما را از کل شهر قدیمی فراهم می کند.

خیابان عاشقانه باستووا براتیسلاوا

هنگامی که موزه را ترک می کنید، می توانید به سمت شهر قدیمی بروید و یا به سمت خیابان باستووا این خیابان کوچولو بروید. آن را به عنوان کوچک ترین و عاشقانه ترین خیابان در براتیسلاوا می دانند. آن یکی از بهترین راه ها برای پیاده روی به سمت قلعه است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.