ژیوارنامه

هنرهای خیابانی پاریس | لیست محله‌های رنگی پاریس

هنرهای خیابانی در پاریس

برای قرن های متمادی، پاریس هنرمندان  بسیار خبره ای را از سراسر جهان به خود جلب کرده است که همه آنها به دنبال الهام گرفتن از شهر چراغ ها هستند.

با داشتن 130 موزه در پاریس، هنرهای زیادی برای تماشا وجود دارد، اما هنر محلی و معاصر که فراتر از موزه لوور، موزه D’Orsay یا موزه رودین قرار دارد ، هنرهای خیابانی در پاریس است.

تنها با پوشیدن یک جفت کفش خوب پیاده روی و با گشت و گذار در خیابان ها می توانید صحنه هنرهای برگرفته از فرهنگ اصیل پاریس را کشف کنید.

باید سریع باشید، زیرا بیشتر هنرهای ذکر شده در ادامه تاریخ انقضا دارند و در نهایت با نقاشی دیواری دیگری جایگزین می شوند. در ادامه برخی از هنرهای خیابانی را با هم مرور میکنیم.

پاریس

Canal de l’Ourcq و Canal St-Denis

در امتداد Canal de l’Ourcq و Canal St-Denis ، هنگام قدم زدن در اسکله تعداد زیادی نقاشی دیواری پیدا خواهید کرد:  افرادی که در کنار رودخانه  و در  کافه ها  به بازی های pétanques ، قایق سواری و حتی زیپ لاین می پردازند می توانند به راحتی از چشم انداز این تصاویر لذت ببرند.

برای دومین بار، گالری هنرهای شهری و دیوار ، به همراه سالن شهرداری منطقه 19، برای ارائه Festiwall 2017 ، جشن هنر خیابانی و فرهنگ شهری، به هم پیوستند.

از بسیاری از هنرمندان دعوت شد تا دیوارها را با رنگ های شهری و چشم اندازهای منحصر به فردشان به شهر تزئین کنند و تنوع و فرهنگ را در بهترین حالت نشان دهند.

از جمله هنرمندان دعوت شده JBC ، Jana و JS و جو دی بونا بودند. این جشنواره خارق العاده که هر ساله برگزار می شود ، همچنان برای لذت تماشای شما در دسترس است.

پاریس

Rue de l’Ourcq 

ماجراجویی کمی دورتر در امتداد خیابان de l’Ourcq در منطقه 19 ادامه می یابد. در آنجا می توانید آثار هنرمند مشهور خیابانی Marco93 را ببینید که به دلیل اکتشاف مداوم نور در کار خود، لقب ‘فندک فرانسه’ را به خود داده است.

در این نقاشی دیواری غول پیکر، مارکو برای دومین بار به فریدا کالو، یک هنرمند زن معروف به خاطر نقش خود در رهایی زن ، ادای احترام می کند.

او با الهام از این واقعیت که فریدا غالباً توسط حیوانات محاصره می شود، یک گربه سان نسبتاً بزرگ را با چشمان زیبا گنجانده است ، که تضاد نور و تاریکی را بیشتر نشان می دهد.

پاریس

place lgor stravinsky

محله تاریخی Marais واقع در منطقه 3 و 4 پاریس به دلیل کافه ها، تراس ها ، بوتیک ها و هیسپسترهای مرسوم ، شناخته شده است که دنیای سنتی و مدرنیته را در هم می آمیزند و جذابیتی مقاومت ناپذیر ایجاد می کنند.

در مکان ایگور استراوینسکی، در کنار مرکز ژرژ پمپیدو، می توانید متوقف شوید تا از نقاشی دیواری سالوادور دالی  نمایشی عالی از پاریس قدیم و جدید لذت ببرید.

هنر در پاریس

Le Mur Oberkampf

Le Mur Oberkampf در منطقه یازده بخشی از سازمان Le M.U.R. (مخفف Modulable ، Urbain ، Réactif)  واقع شده است و پروژه ای است که برای ارتقا هنر شهری، به ویژه برجسته سازی هنر خیابانی ایجاد شده است.

در اصل توسط ژان فاوشور در سال 2003 شروع به کار کرد، در آن هنرمندانی حضور دارند که از این شکل هنری حمایت می کنند و در عین حال رسانه های مختلف هنری مختلف را به نمایش می گذارند و  مانند تمام هنرهای خیابانی، سرانجام با کار یک هنرمند دیگر جایگزین خواهد شد.

در واقع، هر قطعه بیش از چند هفته دوام نمی آورد. مهم نیست که هنگام بازدید کدام قطعه وجود دارد ، مطمئناً وقتی درکافه قهوه خود را می نوشید و به هنر مقابل خود نگاه می کنید تحت تأثیر قرار خواهید گرفت.

پاریس

خیابان ساحل

در مقابل خیابان های تمیز ، پارک ها و خیابان های بزرگ منطقه 7 ادای احترامی به مرحوم سرژ گینسبورگ، ترانه سرا و آهنگساز، محبوب بسیاری از مردم محلی فرانسه قرار دارد.

درست در بیرون از خانه اش ، جایی که وی از سال 1969 تا زمان مرگش در سال 1991 زندگی می کرد ، مردم تصاویر ، شعرها و پیام های عاشقانه را برای این هنرمند به یادگار می گذاشتند.

این سنت در گذشته از مرگ وی با پرتره ای در مقیاس بزرگ از این هنرمند با رنگهای روشن، در کنار پیام های بی شماری که توسط سایر تماشاگران خوانده می شود ، ادامه یافته است.

محله چینی ها

آخرین و مهمترین نکته ، رفتن به بخش سیزدهم ، معروف به محله چینی ها ، برای دیدن تعداد بی شماری از هنرمندان خیابانی که هنر خود را در بلوار وینسنت-آئوریول و اطراف آن به نمایش می گذارند و شور و حال خاصی را به این منطقه مسکونی اضافه می کنند.

در سراسر پاریس، هنر خیابانی برای دیدن ولذت بردن شما وجود دارد. و این هنر است که چشم انداز شهر را تغییر می دهد و ثابت می کند که پاریس هنوز برای هنرمندان از دور و نزدیک بسیار الهام بخش  است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.