مجله سوئیس

روز ملی سوئیس | آیین‌ها و مراسمات این روز چگونه برگزار خواهد شد؟

سوئیس، کشور شکلات و آلپ، یکی از کشورهای جمهوری فدرال در قاره اروپا به‌شمار می‌رود. این کشور با کشورهای ایتالیا، فرانسه، آلمان، اتریش و لیختن‌اشتاین همسایه است و تنها کشوری است که سه زبان رسمی دارد.

کشور سوئیس دارای 26 ایالت (کانتون) است و دو شهر ژنو و زوریخ، دو قطب اقتصادی این کشور محسوب می‌شوند. اگر علاقه‌مند سفر به اروپا هستید، از تور اروپا ژیوار دیدن کنید.

روز ملی سوئیس

در سال 1291 سران سه کانتونِ اوری، اونتروالد و شوئیز دور هم جمع شدند و با امضای پیمانی برای کمک به هم، هسته اولیه و اصلی کنفدراسیون سوئیس را شکل دادند.

بعدها، کم‌کم بقیه کانتون‌ها نیز به این پیمان پیوستند و کشور کنفدراسیون سوئیس کنونی به‌وجود آمد. در افسانه‌ها آمده که یک گروه از مردان آزادی‌خواه در کناره دریاچه لوکرن واقع در کانتون اورب گرد هم آمدند و با یکدیگر پیمان وفاداری بستند.

از سال 1899، روز اول آگوست هر سال (برابر با 10 مرداد ماه) به‌ عنوان روز ملی سوئیس تعیین شده است. این روز در سال 1994 به‌عنوان یکی از روزهای تعطیل رسمی در کشور سوئیس ثبت شد.

تمامی مدارس و اماکن و سازمان‌های دولتی سوئیس در این روز تعطیل هستند. برای تجربه سفر به این کشور دوست داشتنی، به تور سوئیس ژیوار مراجعه کنید.

جشن‌ها و آئین‌ها در روز ملی سوئیس

روز ملی سوئیس، همه‌ی اجتماعات درون هر یک از کانتون‌ها با رسم‌ها و آئین‌های ویژه‌ خود این روز را جشن می‌گیرند. یکی از رسم‌های هر ساله، سخنرانی رئیس جمهوری سوئیس است که همزمان از رادیو و تلویزیون این کشور در همه کانتون‌ها پخش می‌شود.

جشن‌های عمومی با سخنرانی چهره‌های سیاسی یا مذهبی سرشناس شروع می‌شود و با آتش‌بازی‌های بزرگ پایان می‌پذیرد. به هنگام شب، کودکان سوئیسی بالن آرزوی خود را به خیابان‌ها می‌آورند و به‌سوی آسمان رها می‌کنند.

ساختمان‌های خصوصی و دولتی نیز، با انواع پرچم‌های ملی، کانتونی و … تزئین می‌شوند. نانواها در این روز، یک نان مخصوص می‌پزند که بر روی آن یک پرچم کوچک کشور سوئیس قرار داده‌شده است.

در برخی کانتون‌های سوئیس، شروع جشن‌ها در ساعت 5 است و تا ساعت یک صبح روز بعد ادامه خواهد داشت. مسیرهای جشن از قبل مشخص می‌شوند و آتش‌بازی راس ساعت 11 شب به‌صورت همزمان در همه کانتون‌ها آغاز می شود.

اگر قصد اقامت در سوئیس را داشتید، ژیوار برای اخذ ویزای شنگن به شما کمک می کند.

یکی دیگر از رسومات سوئیسی‌ها در روز ملی‌شان، گرد آمدن خانواده‌ها به دور هم و خواندن سرودهای قدیمی و سرود ملی این کشور است. خانواده‌ها صبح روز اول آگوست راهی مزارع و چمن‌زارها می‌شوند و به جشن و پایکوبی در طبیعیت مشغول می‌شوند.

جشن خاصی در آبشار راین در نزدیکی شافهاوزن برگزار می‌شود. از اواسط قرن نوزدهم به بعد، آبشار در موارد خاص روشن می‌شود. از سال 1920، به طور منظم در 1 اوت و از سال 1966 به طور انحصاری روشن می‌شود.

جشن نمایندگی در مراتع Rütli در بالای دریاچه Lucerne برگزار می‌شود. این اتفاق در همان مکانی رخ می‌دهد که تعهد افسانه ای اتحاد اعلام شد.

در این روز، مردم دسته دسته با سبدهای پیک‌نیک خود از راه می‌رسند و بعد از جشن و آتش‌بازی، بساط کباب را راه می‌اندازند.

در فستیوال‌ها و رژه‌هایی که به مناسب روز ملی سوئیس برگزار می‌شوند، نوعی ساز قدیمی به نام آلفورن نواخته می‌شود. یکی دیگر از آئین‌های معروف روز ملی سوئیس، یودل‌ خوانی است که نوعی آواز است.

این آواز ریشه در فرهنگ و سنت مردمان ساکن کوه‌های آلپ دارد و امروزه نیز کلاس‌های آموزش یودل خوانی در کشور سوئیس طرفداران خود را دارد.

جمع‌بندی

کشور سوئیس، کشوری قدیمی با آئین و سنن بسیار است. مردم این کشور، به امانتداری و درستکاری معروف هستند و به همین دلیل، بانکداری مهمترین صنعت این کشور به شمار می‌رود.

برای روز ملی سوئیس، تورهای بسیاری برای توریست‌های کشورهای خارجی تدارک دیده شده است و این افراد می‌توانند علاوه بر شرکت در آئین‌ها و جشن‌های این روز، از بازدید از مناظر طبیعی فوق‌العاده زیبای کشور سوئیس لذت ببرند.

روز ملی سوئیس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.