ژیوارنامه

نمادهای اسپانیا | اسپانیا در یک نگاه کلی

تور اسپانیا 20 بهمن

پرچم، نمادها، ارز و پول‌های رایج هر کشوری ارزش‌های اصلی آن کشور می‌باشند و برای شناخت کشور مورد نظر بهتر است ابتدا با این ارزش‌ها اشنا شوید.

اگر می‌خواهید اسپانیا را بیشتر بشناسید با ما تا انتها همراه باشید چرا که به معرفی پرچم، نمادها و ارزهای رایج اسپانیا می‌پردازیم.

معرفی پرچم ملی اسپانیا

پرچم اسپانیا در تاریخ 1981 به صورت قانونی به جهان معرفی شد و به تصویب رسید. شخصی به نام آنتونیو والدس وبازان 12 پرچم را طراحی کرد و از بین آن پرچم کنونی انتخاب شد.

این پرچم دو رنگ دارد که رنگ‌های آن از بالا به پایین عبارتند از قرمز، زرد وقرمز. این دو رنگ نماد پادشاه اسپانیا می‌باشند.

در مرکز و نزدیک به بالا بر پرچم، نماد کشور اسپانیا قرار دارد که در ادامه به بیان آن نیز می‌پردازیم.

نمادهای-اسپانیانشان ملی یا نماد اسپانیا

نماد ملی کشور اسپانیا نشان دهنده‌ی شش پادشاهی این کشور می‌باشد.

قلعه‌ قرمز رنگ نماد کاستیا، شیر قرمز، نماد پادشاهی لئون اسپانیا، نوارهای قرمز و زرد رنگ که به صورت عمودی هستند نشان دهنده پادشاهی آراگون، حلقه زنجیره‌ای که به رنگ طلایی می‌باشد نماد ناوارا، گل انار نماد گراندا و گل سوسن درون نشان ملی نماد خانه بوربن اسپانیا می‌باشد.

همچنین دو ستون درون نماد که مانند هرکول می‌باشند نشان دهنده تنگه جبل الطارق می‌باشند. در بالای این دو ستون تاج‌های پادشاهی و سلطنتی قرار گرفته است که تاج سلطنتی نماد اسپانیا و تاج شاهنشاهی نماد امپراطوری بزرگ روم می‌باشد.

طوماری که درون نماد اسپانیا قرار دارد شعار شاهنشاهی این کشور را درون خود جای داده است که شعار می‌گوید فراتر از آن.

شعار به مناطق کشف شده توسط کریستوفر کلمب اشاره دارد.

نمادهای-اسپانیاسرود ملی اسپانیا

یکی از قدیمی‌ترین سرود ملی‌های جهان متعلق به کشور اسپانیا می‌باشد. نام سرود ملی این کشور مارچارئال به معنی مارس سلطنتی می‌باشد. این سرود در سال 1761 ساخته شده و در تاریخ 1770 به صورت رسمی تصویب و در سال 1942 بازخوانی شد.

واحد پول اسپانیا

واحد پول رسمی این کشور یورو می‌باشد که می‌شود آن را به 100 سنت نیز تقسیم کرد. ارز این کشور توسط بانک مرکزی اروپا صادر می‌شود.

اسکناس‌های اسپانیا به صورت 5، 10، 20،50، 100، 200 و 500 یورویی به چاپ می‌رسد.

نمادهای-اسپانیاارزهای تاریخی اسپانیا

پیش از سال 2002 و تصویب یورو به عنوان پول، کشور اسپانیا از ارزهای متفاوتی استفاده می‌کرد.

ارزهای مورد استفاده شامل واقعی (تا سال 1864 مورد استفاده بود.)، اسکودوی ( نقره بین سال های 1864-1869 و طلا در سال‌های 1864-1869) و پتاس بود.

در بین سال‌های 1869 الی 2002 نیز پتاس (پاستای، پزتا) واحد پولی این کشور بود.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.