ژیوارنامه

مراقبت از پول در سفر

مراقبت از پول در سفر

حمل پول در سفر در دنیای امروز که چک و کارت‌های اعتباری، جای پول نقد را گرفته‌اند کمتر شده است اما هنوز یک کار رایج است؛ زیرا در برخی از سفرها به‌خصوص سفرهای خارجی همه به کارت‌های اعتباری بین‌المللی دسترسی ندارند.

یا سقف مشخصی برای گردشگران تعیین‌شده و مجبور به استفاده از پول نقد هستند. حمل پول در سفر ممکن است منجر به سرقت یا گم کردن کیف پول شود که در این مقاله قصد داریم به شرح نکاتی راجع به مراقبت از پول در سفر بپردازیم.

ضرورت سفر در دنیای امروز | از بین بردن ترس در سفر

مراقبت از پول در سفر

1- تقسیم کردن پول

برای مراقبت از پول در سفر باید این نکته را بسیار جدی بگیرید. تا جایی که امکان دارد پول نقد و حتی کارت‌های اعتباری خود را در چندین مکان امن تقسیم کنید. اگر همه پول خود را در یک مکان داشته باشید، دزد به‌راحتی می‌تواند همه آن‌ها را باهم ببرد.

2- کیف ضد سرقت به همراه داشته باشید.

کیف پول‌های مسافرتی، کوله‌پشتی و بعضی مدل کیف‌های مخصوص سفر به نحوی طراحی‌شده‌اند که ویژگی‌هایی مانند بند شانه‌های ضد برش و تقویت‌شده با کابل استیل دارند و باعث می‌شود سرقت از آن‌ها به‌سختی انجام‌شده و سرعت سارقان کاهش یابد. کیف‌های ضد سرقت می‌توانند کار مناسبی برای جلوگیری از جیب‌برهای فرصت‌طلب انجام دهند.

آیا امیدی به راه اندازی مجدد سفرهای اروپایی و شینگن در سال ۱۴۰۰ و ۲۰۲۱ میلادی وجود دارد؟

مراقبت از پول در سفر

3- کیف پول مسافرتی بخرید

اگر شما از افرادی هستید که کیف پول روزمره شما مملو از کارت است احتمالاً فضای کارت شما کشیده شده و قادر به نگهداری ایمن کارت‌ها نیست.

با خرید کیف پول مخصوص سفر، کارت‌های شما فضای قرارگیری مناسبی خواهد داشت که نمی‌توانند به‌طور تصادفی از آن خارج شوند. این کیف پول همچنین مکانی عالی برای ذخیره مدارک مهمی است که فقط هنگام مسافرت از آن‌ها استفاده می‌کنید.

4- از گزینه‌های جایگزین پول نقد استفاده کنید

در مکان‌های پرتردد مانند ایستگاه‌های مترو و محل‌های بسته مانند خطوط اتوبوس، بهتر است که بتوانید از معاملات نقدی چشم‌پوشی کنید و در عوض به بلیط چندمنظوره یا گزینه دیگری به‌جای پول نقد، رو بیاورید.

اگر در شهری هستید که سیستم حمل‌ونقل عمومی با کارت‌های چندمنظوره را ارائه می‌دهد، می‌توانید دسته‌ای از بلیط‍‌ها را هم‌زمان با قیمت تخفیف داده‌شده خریداری کرده و از مزایای آن استفاده کنید.

شما به‌راحتی و با عمل کردن به نکات مراقبت از پول در سفر احتمال از دست دادن کیف پول خود را کاهش خواهید داد.

وسایل افسانه‌ای سفر | از قالیچه پرنده تا سفر به آینده

مراقبت از پول در سفر

5- مخفی کردن مقداری از پول نقد در لباس

بهتر است علاوه بر پولی که در کیف پول خود نگه می‌دارید، مقداری از پول نقد را در لباس خود پنهان کنید زیرا سارقان بیشتر به کیف پول توجه کرده و قصد سرقت آن را دارند.

جمع‌بندی

امروزه روش‌های بیشتری برای پرداخت هزینه‌ها نسبت به گذشته قبل از اینترنت وجود دارد. اما وقتی صحبت از سفر با پول می‌شود همیشه این سه نگرانی وجود دارد: ایمنی، راحتی و هزینه‌ها.

اگر قصد مسافرت دارید، بهتر است که از کارت‌های اعتباری استفاده کنید اما همیشه استفاده مطلق از کارت‌های اعتباری ممکن نیست و به پول نقد هم نیاز است.ازاین‌رو لازم است موارد گفته‌شده را جهت مراقبت از پول در سفر به کار بگیرید.

مراقبت از پول در سفر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.