ژیوارنامه

مزایای ارز دیجیتال در صنعت گردشگری

مزایای ارز دیجیتال

امروزه با پیشرفت فناوری و روآمدن ارزهای دیجیتال خیلی از افراد به این سمت رو آورده اند و هر روزه به دنبال یادگیری و بهره برداری بیشتر از آن هستند.

فناوری ارزهای دیجیتال و بلاکچین همانطور که طیف وسیعی از دنیا را دربرگرفته میتوان گفت تقریبا بر روی اکثر کارها نیز تاثیر بسزایی داشته اشت که صنعت گردشگری نیز از آن بی بهره نمانده است.

بطور خلاصه بلاکچین نوعی سیستم ثبت و گزارش داده ها بصورت زنجیری و رمزنگاری شده می باشد که باعث افزایش ایمنی می گردد.

با دریافت و پرداخت پول در سیستم ارز دیجیتال آشنا شوید.

مزایای ارز دیجیتال

ارتباط ارز دیجیتال و گردشگری

ارز دیجیتال همراه با گردشگری یک ترکیب قدرتمند می شوند که باعث ایجاد شفافیت و ایمنی در نقاط حساس مختلف می گردند.

برای درک بیشتر این جمله بهتر است این مثال را مطرح کنیم:برای رزرو پرواز و هتل یک آژانس مسافرتی، مسافر موظف است اطلاعات خود را برای شرکت های گوناگونی ارسال کند که این کار با استفاده از ارز دیجیتال بسیار امن تر و شفاف تر انجام می گردد و باعث گسترش مسئولیت در کل شبکه می شود.

همچنین با استفاده از ارز دیجیتال، واسطه های مختلف که در این بین هزینه های زیادی از مسافر دریافت می کنند حذف شده و در نتیجه باعث کمتر شدن هزینه سفر می گردد.

استفاده از این نوع فناوری در معاملات و خریدهای خارجی مسافران نیز تاثیر مثبتی دارد و باعث افزایش اعتماد طرفین می شود.
به همین دلیل بسیاری از آژانس های مسافرتی از ترکیب این فناوری و گردشگری استفاده می کنند و باعث جذب مسافران بیشتری می گردند.

رزرو هتل خارجی با بیت کوین و ارز دیجیتال چگونه است؟

مزایای ارز دیجیتال

مزایای کلی ارز دیجیتال در گردشگری

۱_پرداخت ایمن، آسان و قابل پیگیری :
مزیت اصلی استفاده از ارز دیجیتال امنیت بالای آن است که درباره آن توضیح دادیم‌. در صورت بروز اشتباه در پرداخت، همه معاملات در زنجیره بلاکچین ثبت گردیده است و قابلیت تغییر یا حذف شدن توسط هیچکس را ندارد، به همین دلیل به راحتی می توان آن را پیگیری نمود.

۲_هماهنگی و مدیریت حمل و نقل یا هتل:
سیستم های مدیریتی غیر متمرکز مثل ارز دیجیتال باعث افزایش صرفه جویی هم برای مسافر و هم شرکت های بزرگ می گردند و واسطه ها را به راحتی حذف می کنند.

اطلاعات با وجود دسترس بودن، با رمز گذاری و امنیت جریان دارند و از اتلاف وقت جلوگیری می کنند در نتیجه استفاده از وسایل حمل و نقل و رزرو هتل با مدیریت زمان و هزینه انجام می گردد.

۳_اطلاع از نظرات واقعی کاربران درباره مقصد سفر:
اکثر افراد قبل از انتخاب مقصد خود برای سفر، ابتدا در سایت های گوناگون درباره آن تحقیق می کنند و از نظرات کاربران مطلع می شوند اما درستی و صحت این نظرات را نمی توان تعیین کرد.

اما با استفاده از سیستم ارز دیجیتال تمام داده های موجود در شبکه بصورت عمومی، شفاف و قابل اعتماد نشان داده می شوند و باعث می شود فرد مسافر بتواند با اعتماد، مقصد مورد نظر خود را انتخاب کند.

۴_مدیریت چمدان و وسایل همراه آن:
مسافران با استفاده از بلاکچین می توانند از موقعیت چمدان خود در هر لحظه از سفر اطلاع یابند و نگرانی ای نداشته باشند.

5_جلوگیری از دزدی پول نقد با داشتن ارز دیجیتال

مزایای ارز دیجیتال

مزایای ارز دیجیتال در گردشگری ایران

امروزه بسیاری از آژانس های مسافرتی نیز از بلاکچین استفاده می کنند و حتی بعضی از آنها به فکر ساخت یک ارز دیجیتالی اختصاصی هستند.

در ایران با وجود اینکه بسیاری به این سمت گرایش پیدا کرده اند اما شاید بتوان گفت در مقایسه با سایر کشورها هنوز تکلیف مشخصی ندارد و بسیاری همچنان از استفاده از این ارزها خودداری می کنند.

اما مسافرانی که با بلاکچین آشنا می شوند، معمولا به جای استفاده از دلار، خرید بیت کوین و ذخیره آن در کیف پول الکترونیکی خود را ترجیح می دهند تا در طول سفر مشکل خاصی نداشته باشند و دائما نگران دزدیده شدن پول هایشان نباشند.

از بهترین مزیت های استفاده از ارز دیجیتال در ایران می توان به جذب گردشگران خارجی اشاره نمود زیرا آنها نمی توانند از کارت های بانکی اعتباری خود مثل ویزا کارت و مستر کارت در این کشور استفاده کنند و همین موضوع باعث بروز بسیاری از مشکلات می گردد.

با استفاده از ارزهای دیجیتال گردشگران به راحتی پول نقد تبدیل شده دریافت می کنند و همین باعث راحت شدن سفر و در نتیجه رشد صنعت گردشگری در کشورمان به مرور می گردد.

در سالهای آینده به احتمال زیاد شاهد خواهیم بود که همه مردم دنیا در سفر و سایر فعالیت های خود از ارزهای دیجیتال به راحتی استفاده خواهند کرد و باعث افزایش گردشگری در دنیا خواهد شد.

کریپتو کارنسی یا ارز رمزنگاری شده در صنعت گردشگری چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.