ژیوارنامه

بهترین موزه‌های اروپا | راهنمای سفر برای مسافران اروپا

بهترین موزه های اروپا

کشورهای اروپایی جزء زیباترین مقاصد گردشگری برای توریست ها و گردشگران به حساب می آید. در این مقاله قصد داریم در مورد بهترین موزه هایی که در کشورهای اروپایی وجود دارد با شما صحبت کنیم .

موزه هایی که با دیدن آن ها می توانید به تاریخچه ی آن ها از زمان گذشته تا هنر معاصر پی ببرید. شما می توانید چشمگیرترین موزه های اروپایی مانند بریتانیا در لندن یا تیت مدرن مانند پمپیدو کشف کنید.

هم چنین می توانید هتل های خود را با قیمت تضمین شده ای رزو کنید .

 • مرکز پمپیدو (The Pompidou Centre) در شهر پاریس کشور فرانسه

مرکز پمپیدو مجموعه ای در منطقه Beaubourg، در منطقه 4 پاریس است. این مجموعه در نزدیک LesHalles در خیابان Montorgueil و Marais  قرار دارد.

این مجموعه دارای یک کتابخانه عمومی و موزه ملی هنر مدرن است. هم چنین این مجموعه، بزرگترین موزه مدرن در اروپا محسوب می شود.

IRCAM مرکز موسیقی و تحقیقات صوتی در این مجموعه به حساب می آید. این مرکز به دلیل موقعیت مکانی خود، بوبورگ شناخته می شود.

این مرکز به نام ژرژ پمپیدو، رئیس جمهور فرانسه از 1969 تا 1974 که ساخت این ساختمان را برعهده داشت، نامگذاری شده است. و در 31 ژانویه 1977 توسط والری ژیسکارد استاین، رئیس جمهور، به طور رسمی افتتاح شد.

مرکز پمپیدو از سال 1977 تا اکنون، بیش از 150 میلیون بازدید کننده داشته است.

مرکز پمپیدو فرانسه
 • موزه بریتانیا(The British Museum ) درشهر لندن کشور انگلستان

یکی از موزه های تاریخ و فرهنگ انسانی که در لندن قرار دارد، موزه بریتانیا است. در این موزه بالغ بر 8 میلیون اثر وجود دارد.

موزه بریتانیا را می توان جزء بزرگترین و جامع ترین موزه ها در جهان دانست. در این موزه آثاری از کل قاره های دنیا وجود دارد و داستان فرهنگ بشری را از آغاز تا امروز نشان می دهد و مستند می کند.

شما می توانید تور راهنمای خود از موزه بریتانیا و هم چنین هتل خود را با قیمتی تضمین شده، در لندن رزو کنید.

 • موزه ریجکس( Rijiksmuseum) در آمستردام هلند

موزه ریجکس (Rijiksmuseum ) در سال 1800 در لاهه تاسیس شد و در سال 1808 به آمستردام منتقل شد، جایی که ابتدا در کاخ سلطنتی و بعدا در Trippenhuis واقع شد.

ساختمان فعلی موزه ریجکس توسط فردی به نام Pierre Cuypers طراحی شد. و در سال 1885 برای اولین بار درهای آن باز شد.

پس از ده سال در 13 آوریل 2013 این ساختمان بازسازی شد و نزدیک به 375 میلیون یورو برای بازسازی آن هزینه شده است.

ساختمان اصلی آن توسط ملکه بئاتریکس بازگشایی شد. این موزه در سال 2013، با ثبت رکورد 2.2 میلیون بازدید کننده، عنوان پر بازدیدترین موزه هلند را به خود اختصاص داد.

شما می توانید بلیط ورودی خود را برای بازدید از موزه ریجکس(Rijiksmuseum) و هم چنین هتل مورد نظر خود را با بهترین قیمت تضمین شده در آمستردام رزرو کنید.

نمای موزه بریتانیا

موزه بریتانیا
 • موزه لوور(Louvre )در شهر پاریس

یکی از بزرگترین موزه های جهان و یکی از بناهای تاریخی مشهور در پاریس موره لوور است. این موزه یک نقطه عطف مرکزی در پاریس، فرانسه، است. که در سمت راست ساحل سن در منطقه 1 واقع شده است.

در این موزه تقریبا 35000 شی از دوران ما قبل تاریخ تا قرن 21 در مساحت 60600 متر مربع به نمایش گذاشته شده است. موزه لوور در هر سال بیش از 9.7 میلیون بازدید کننده دارد و یکی از پر بازدیدترین موزه جهان است.

 • موزه دل پرادو(del Prado) در مادرید کشور اسپانیا

موزه دل پرادو(del prado) در مادرید کشور اسپانیا قرار دارد. در این موزه بیش از 2300 نقاشی وجود دارد.

هم چنین جالب است بدانید که در این موزه آثار زیادی مانند : نقاشی، مجسمه، و تعدادی آثارهنری دیگر نگهداری میشود. هم چنین کمک های مالی و خریدها به موزه  دل پرادو سپرده شده است.

نمای موزه دل پرادو

موزه دل پرادو
 • موزه تیت مدرن (Tate Modern) در شهر لندن کشور انگلستان

یکی از گالری های مدرن در لندن موزه تیت مدرن (Tate Modern) است. این گالری، یکی از گالری های ملی هنر مدرن بین المللی انگلیس است.

هم چنین بخشی از گروه تیت را تشکیل میدهد. ( همراه با تیت انگلیس، تیت لیورپول، تیت سنت ایوز و تیت آنلاین) . این گالری یکی از پربازدید ترین گالری های مدرن به حساب می آید.

موزه تیت در ایستگاه برق سابق Bankside، در منطقه Southwark در لندن مستقر است. این گالری مجموعه ملی هنر انگلیس را از سال 1900 تا امروز و هنرهای مدرن و معاصر بین المللی برگزار میکند.

هم چنین نزدیک به 4.7 میلیون نفر هر ساله از این گالری بازدید میکنند. شما هم می توانید قبل از سفر بلیط بازدید از این گالری را تهیه نمایید و هم چنین با کمترین قیمت هتل خود را رزرو کنید تا در تمام طول مسیر خود اقامت راحتی داشته باشید.

 • گالری ملی (National Gallery) درشهر لندن کشور انگلستان

یکی از جاذبه های دیدنی لندن، گالری ملی است. گالری ملی موزه ای هنری در میدان ترافالگار لندن است. این گالری هنری در سال 1824 تاسیس شده است.

در این مجموعه بیش از 2300 نقاشی از اواسط قرن سیزدهم تا سال 1900میلادی را در خود جای داده است.

این مجموعه متعلق به همه مردم انگلستان است، از این رو ورود به مجموعه اصلی رایگان است. جالب است بدانید که گالری هنری، بعد از موزه لوور، موزه هنری متروپولیتن، موزه بریتانیا و تیت مدرن، عنوان پنجمین موزه هنری پربازدید در جهان را از آن خود کرده است.

پس در سفر به لندن، حتما هتل خود را با بهترین قیمت تضمین شده ای رزرو کنید و با London Pass خود از بیش از 60 جاذبه در لندن دیدن کنید.

موزه تیت مدرن لندن

موزه تیت مدرن لندن
 • خانه آنفرانک (Anne Frank House)  در آمستردام هلند

آنفرانک کیست؟ آنفرانک یک دختر یهودی است که در جنگ جهانی دوم برای اینکه خود را از نازی ها دوری کند، مجبور می شود که خود را پنهان کند.

آنفرانک همراه با هفت نفر دیگر در مخفیگاهی در آمستردام پنهان میشود. اما بعد از تقریبا 2 سال مخفی شدن، او را پیدا میکنند و به اردوگاه کار اجباری تبعید می کنند. و سرانجام کشته می شود.

پدر او که اتو فرانک نام داشت، تنها کسی بود که از بین 8 نفر زنده مانده بود. پس از مرگ آن به دلیل خاطرات روزانه مخفی کردنش، شهرت جهانی پیدا کرد.

شما می توانید هتل خود را با قیمتی مناسب در آمستردام رزرو کنید و بهترین و فراموش نشدنی ترین خاطره ها را تنها با 2 ساعت پیاده روی در آنفرانک تجربه کنید.

 •  مرکز پمپیدو متز(Centre Pompidou Metz) در فرانسه

یک شاهکار معماری معاصر ،Centre Pompidou Metz، است که اولین ماهواره غیرمتمرکز یک موزه فرانسه است. که توسط معماران برجسته ای چون Shigeru Ban ، Jean de Gastines طراحی شده است.

در این مجموعه سه فضای نمایشگاهی وجود دارد. سقف این مجموعه الهام گرفته از یک کلاه چینی است. این مجموعه دارای یک گلدسته ای با ارتفاع 77 متر در سال 1977 است.

مرکز پمپیدو متز میزبان بهترین نمایشگاه های هنر مدرن و معاصر است.

نمای خانه آنفرانک

خانه آنفرانک
 • موزه Serralves در کشور پرتغال

یکی از برجسته ترین موزه های هنرهای معاصر در پرتغال موزه Serralves در پورتو است. که به طور منحصر به فرد در محوطه Serralves Estate واقع شده است.

این محوطه شامل یک پارک و یک ویلا است. این موزه از طریق مجموعه خود، نمایشگاه های موقت، آموزش و برنامه های عمومی، ابتکارات و همکاری های ملی و بین المللی ، درک وقدردانی هنر معاصر را پرورش می دهد.

هم چنین در این موزه به معرفی مهم ترین آثار هنرمندان پرداخته می شود. تقویت پیوندها با جامعه محلی و تشویق انعکاس و تامل در رابطه بین هنر و محیطی که برای بافت تاریخی درونی است، جزء ماموریت های موزه است.

بلیط ورودی به موزه Serralves و هم چنین هتل خود را با بهترین قیمت تضمین شده در پورتو رزرو کنید.

 • موزه روابط شکسته(The Museum of Broken Relationships) در زاگرب کشور کرواسی

یکی از موزه های بی نظیر و شگفت انگیزی که در زاگرب کشور کرواسی قرار دارد موزه روابط شکسته (Broken Relationships) است.

چند تن از ساکنان جهان توافق کرده اند که به کسی که آن ها را به یک شخص، یک دوست، یک عضو خانواده، یک عاشق متصل می کند و آن ها ارتباطی را که آن ها را به این موضوع متصل می کند، ربط دهند.

این موزه به شما این اجازه را می دهد که در مورد ارزشی که به اشیا مشترک می دهید، فکر کنید، اینکه چگونه حضور آنها می تواند شما را به گذشته ای بسیار زیبا و رومانتیک پیوند دهد.

این موزه مکان مناسبی برای ورق زدن روی یک جدایی دشوار است، اما همچنین به یاد داشته باشید که عشق به همان اندازه که قوی است، بسیار شکننده است.

نمای موزه سرالوس

موزه سرالوس پرتغال
 • مرکز هنری کوئین صوفیه (Centro de Arte Reina Sofia) در شهر مادرید کشور اسپانیا

هنگامی که در سال 1990 موزه هنری کوئین صوفیه در مادرید باز شد. به عنوان یک موزه مدرن و معاصر اسپانیا در مقیاس بین المللی قرار گرفت. با این وجود، این مجموعه برای رسیدن به هدف خود، چالش های بسیار زیادی را پشت سر گذاشت.

در طول سال های متمالی، این مرکز هنری در حال افزایش مجموعه ها، نمایشگاه های موقت، فعالیت های سمعی و بصری و آموزشی، خدمات و تعداد بازدیدکنندگان است.

شما می توانید تور راهنمای خود از موزه و هم چنین هتل خود را با بهترین قیمت تضمین شده  در مادرید رزرو کنید.

 • موزه هنر بروت(Art Brut Museum) درشهر لوزان در کشور سوئیس

در جست و جوی هنری که از شرایط فرهنگی و اجتماعی آزاد شده بود، ژان دو بوفت، هنرمند فرانسوی ، با شور و اشتیاق به خلاقیت هایی خارج از جریان اصلی روی آورد.

که در آنها یک عملکرد” خالص هنری، خام ، خشن و کاملا نو” را در تمام مراحل، به وسیله انگیزه های هنرمندانه خود خلق کرد.

جالب است بدانید که موزه هنر بروت در سال 1976 در لوزان به لطف اهدای سخاوتمندانه آثار ژان دو بوفت به شهر، افتتاح شد.

موزه هنر بروت

موزه هنر بروت
 •  گالری اوفیزی (The Uffizi Gallery) در فلورانس در کشور ایتالیا

گالری اوفیزی در فلورانس با میراث هنری بی نظیر خود یکی از مهمترین موزه های جهان است.

در قرن 17 میلادی، این گالری مورد بازسازی و سازمان دهی اساسی قرار گرفت که منجر به انتقال برخی از مجموعه ها(اسلحه، ابزارعلمی، یافته های باستان شناسی، برنزهای باستانی و مدرن) به مکان های دیگر و ایجاد موزه های جدید شد.

این مجموعه عمدتا به یک گالری عکس تبدیل شد. و هزاران اثر از قرن بیستم تا قرن بیست و هشتم میلادی گرفته شده است. جالب است بدانید که مجسمه داوود نیز به Galleria dell’Accademia منتقل شده است.

شما میتوانید بلیط بازدید از موزه و هم چنین هتل خود را با بهترین قیمت در فلورانس رزرو کنید.

نمای گالری اوفیزی

گالری اوفیزی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.