مجله فرانسه

جشن‌ها و رویدادهای خاص پاریس | بهترین تفریحات سرگرم کننده در شهر پاریس

قطعاً زمانی که فرانسه و یا پاریس مسافرت می‌کنید دوست دارید تجربه هیجان‌انگیز و خاصی داشته باشید. در این مقاله ما لیستی از بهترین فستیوال‌ها و نمایشگاه‌ها را برای شما آماده کرده‌ایم که اگر در آن‌ها شرکت کنید و پا به این مکان‌ها بگذارید قطعاً خاطره‌انگیزترین لحظه در ذهن شما ثبت می‌شود. آیا می دانستید که در تور پاریس می توانید به جشن ها و رویداد های خاص پاریس بروید . و حتما هم برای رفتن به پاریس به ویزای توریستی فرانسه نیاز دارید.

فستیوال جهانی سیرک فردا

این فستیوال در سال 1977 افتتاح شد. فستیوال جهانی سیرک فردا برای هنرمندانی بود که در سیرک فعالت کرده و بعد از چندی بازنشسته شده بودند یا مشکلی برای آن‌ها پیش‌آمده بود. این سرک در اصل برای یک مؤسسه غیرانتفاعی فرانسوی به نام “لا پیست” ساخته شد بود. مهم‌ترین منبع درآمدی که این مؤسسه داشت رویدادی به نام “گالا دو لا پیست” بود که نمایش‌های بزرگ سیرک‌ها از کل جهان را در چند سالن بزرگ برگزار می‌کرد. این مؤسسه تا سال 1976 مشکلات بیشتر بازنشسته‌ها و بازیگرهای سیرک را برطرف می‌کرد؛ اما بعد از چند وقت لویی مِرلَن که ایده پرداز این مؤسسه بود پیشنهادی ارائه داد که بر روی یک رویداد جدید و بزرگ متمرکز بود. لویی پیشنهاد کرد که یک سیرک جهانی مناسب برای همه سنین برگزار کنند و اینکه از اجراکننده‌های جوان نیز در این سیرک دعوت به عمل آید.

جشن‌ها و رویدادهای خاص پاریس | فستیوال جهانی سیرک فردا

جشن‌ها و رویدادهای خاص پاریس | فستیوال جهانی سیرک فردا

کارناوال پاریس

در ماه فوریه در پاریس جشن‌ها و کارناوال‌های زیادی برگزار می‌شوند که می‌توانید با مسافرت به پاریس در این ماه آن‌ها ببینید و از آن‌ها لذت ببرید. این ماه ممکن است کمی هوای سردی داشته باشد اما در کل هوایی و نسیمی ملایم با خود به همراه دارد. قدمت کارناوال پاریس به زمان قرون‌وسطی برمی‌گردد. این فستیوال که جزء سنتی‌ترین فستیوال‌های اروپا به‌حساب می‌آید، ریشه مذهبی مشترکی بین اروپاییان دارد و بیشتر شهرهای اروپا به روش‌های مختلفی برگزار می‌شود. این فستیوال از سال 1952 تا 1997 به دلیل‌های مختلفی اجرا نشد؛ اما در حال حاضر افراد زیادی در شهرهای مختلف اروپا این کارناوال را برگزار می‌کنند.

جشن‌ها و رویدادهای خاص پاریس | کارناوال پاریس

جشن‌ها و رویدادهای خاص پاریس | کارناوال پاریس

فستیوال بزرگ موسیقی جاز

این فستیوال یکی از پرهیجان‌ترین و مبتکرانه‌ترین فستیوال‌های فرانسه و حتی کل دنیا به‌حساب می‌آید که بسیاری از استعدادهای جاز جوان در این فستیوال حضور دارند. این فستیوال از سال 1994 تا به امروزه همیشه برگزارشده است. زمان این فستیوال پنج هفته است که برای فرانسوی‌ها خیلی محبوب و خاطره‌انگیز است. همچنین انواع موسیقی‌های مختلف جاز نیز در این فستیوال به اجرا درمی‌آیند. ازجمله جاز فرانسوی، بلوز، آر.اند.بی، فانک و غیره.

جشن‌ها و رویدادهای خاص پاریس | فستیوال بزرگ موسیقی جاز

جشن‌ها و رویدادهای خاص پاریس | فستیوال بزرگ موسیقی جاز

ماراتون پاریس

یکی از محبوب‌ترین ماراتون‌های دنیا که مسیر آن نیز طولانی و زیاد است ماراتون پاریس می‌باشد. نخستین بار این ماراتون در سال 1896 در شهر پاریس صورت گرفت و جمعیت زیادی برای تماشای 191 دونده گرد هم آمده بودند. هر دونده‌ای که می‌توانست این مسیر 40 کیلومتری را در 4 ساعت به اتمام برساند مدال افتخار دریافت می‌کرد. دلیل اصلی جذابیت این ماراتون مسیری زیبا می‌باشد که دل شهر پاریس گذر می‌کند.

جشن‌ها و رویدادهای خاص پاریس| ماراتون پاریس

جشن‌ها و رویدادهای خاص پاریس| ماراتون پاریس

شهربازی موقت ترون

بدون شک قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین شهربازی فرانسه، شهربازی موقت ترون می‌باشد که در قرن دهم و سال 957 میلادی ساخته‌شده است. در سال 1805 یک نمایشگاه تفریحی کوچک در اطراف صومعه سن آنتوان دِشان در شرق شهر پاریس در نزدیکی میدان باستیل امروز ساخته شد و در گذر زمان تا میدان ناسیونِ گسترده‌تر می‌شود. میدان ناسیونِ در آن زمان ترون نام داشت که به معنی “سریرشاهی” بوده است. دلیل اینکه نام ترون را روی این شهربازی گذاشتند این بود که درگذشته یک تخت سلطنتی برای وارد شدن لویی چهاردهم و همسرش در این محل قرار داده بودند.

جشن‌ها و رویدادهای خاص پاریس | شهربازی موقت ترون

جشن‌ها و رویدادهای خاص پاریس | شهربازی موقت ترون

بازارچه‌های نوئل

زمانی که سال نو سر می‌رسید در بیشتر محله‌های پاریس مثل لا دِفانس، مون مارتر، اطراف سن ژرمن و نوتردام، روزهای قبل از شروع سال نو بازارچه‌های موقتی با غرفه‌هایی کوچک افتتاح می‌شدند؛ که در آن انواع خوراکی‌ها، اشیای تزئینی و پوشاک برای خرید موجود می‌باشند. این شوق و اشتیاق برای خرید، حس و حال قبل از سال نو را در میان دل مردم بیشتر می‌کرد.

جشن‌ها و رویدادهای خاص پاریس | بازارچه‌های نوئل

جشن‌ها و رویدادهای خاص پاریس | بازارچه‌های نوئل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.