مجله فرانسه

بهترین زمان سفر به فرانسه| بهترین فصل برای سفر به فرانسه

بهترین زمان برای سفر به فرانسه

چه زمانی بهترین زمان برای رفتن به فرانسه است؟

بسیاری از گردشگران برای سفر به فرانسه به دنبال بهترین زمان و فرصت هستند به همین دلیل تصمیم گرفته ایم در این مقاله به بسیاری از پرسش هایی که ممکن است در ذهن گردشگرانی که قصد سفر به فرانسه را دارند پاسخ دهیم.

ممکن است بخواهید بدانید که بهترین زمان برای رفتن به فرانسه چه زمانی است. باید به شما بگوییم که به طور کلی بهترین زمان سفر به فرانسه در بهار (آوریل تا ژوئن) یا پاییز (سپتامبر تا نوامبر) است که گردشگران کمتری دارند، قیمت های پایین تر و دمای هوا نیز متوسط است.

ماه های تابستان می تواند گرم، شلوغ و گران باشد. ماه های زمستان اغلب خاکستری، مرطوب و سرد است (اگرچه زمان مناسبی برای بازدید از موزه های پاریس است).

لیست بهترین جشواره‌های موسیقی فرانسه را در ژیوار مشاهده کنید.

بهترین زمان برای سفر به فرانسه

بهترین زمان سفر به فرانسه

بهترین زمان برای گشت و گذار در فرانسه: اگر قصد دارید از مسافرت در ازدحام و جمعیت دوری کنید، بهترین زمان برای گشت و گذار در فرانسه معمولاً در ماه مه و سپتامبر در بیشتر مناطق فرانسه به غیر از پاریس است که به احتمال زیاد در این ماه ها همچنان شلوغ است.

پاریس یک مقصد گردشگری در تمام طول سال است، بنابراین بعید است که آن را درخلوت و سکوت بیابید، اما بهترین زمان برای رفتن به پاریس ممکن است اوایل ماه مارس یا اواخر ماه اکتبر باشد.

بهترین زمان برای سفر به سواحل فرانسه: کسانی که می خواهند از شنا در سواحل جنوب فرانسه لذت ببرند باید توجه داشته باشند که دمای دریا معمولاً از ژوئن تا سپتامبر به اندازه کافی گرم است، زمانی که بیشترین جمعیت را نیز به ارمغان می آورد.

زمان مناسب ممکن است اواسط ماه سپتامبر باشد که معمولاً آفتاب و آب گرم و همچنین جمعیت کمتری را در بردارد. معمولاً از آوریل تا اکتبر می توانید از گردش های دلپذیر در امتداد ساحل فرانسه لذت ببرید.

بهترین زمان برای خرید در فرانسه: بسیاری از کشورهای اروپایی از جمله فرانسه میزبان فروش های بزرگ زمستانه و تابستانه هستند. در فرانسه، بهترین زمان برای خرید کردن از فروشگاه ها از اواسط ژانویه تا اواسط فوریه و دوباره از اواخر ژوئن تا اواسط آگوست است.

از آنجا که تابستان فصل شلوغی است، اگر می خواهید از ازدحام جمعیت جلوگیری کرده و از تخفیف در محل اقامت خود لذت ببرید، فروش زمستانی را تجربه کنید.

اگر علاقمند سفر به فرانسه هستید، از تور فرانسه ژیوار دیدن کنید.

بهترین فصل برای سفر به فرانسه

فصل تابستان (اواسط ژوئن تا اوت و اواسط دسامبر تا اوایل ژانویه): به طور کلی تابستان و دوره تعطیلات مانند اکثر کشورهای اروپایی، فصل اوج فرانسه است. تابستان زمانی است که هوا اغلب ایده آل است و می توانید ساعات طولانی از آفتاب لذت ببرید، اما همچنین شلوغ ترین زمان است.

فصل بهار (آوریل تا اواسط ژوئن ، سپتامبر و اکتبر): غیر از پاریس، فصل بهار اغلب بهترین زمان برای سفر به فرانسه است، هوای مطبوع و گاهی اوقات تخفیف ها در نرخ هتل این ماه را برای سفر به فرانسه بسیار مناسب کرده اند. گرچه احتمالاً این فصل شلوغ  است، اما به اندازه تابستان گرم  نیست.

فصل پاییز (از نوامبر تا مارس ، به جز در تعطیلات): در طول فصل پاییز، تخفیف ها زیاد است، هزینه مربوط به همه جاذبه ها بسیار منطقی تر هستند و شما می توانید نگاهی بهتر به زندگی واقعی مردم محلی داشته باشید.

با این حال، سردی هوا ممکن است کمی مانع از لذت کامل شما از سفر شود. لازم است اگر به سمت شمال فرانسه می روید، حتما لباس گرم تهیه کنید زیرا شب هوا سرد و حتی یخبندان خواهد بود. البته، پاریس با گرد و غبار برف، بسیار جادویی است.

شهرهای دیدنی در تور شمال فرانسه را بشناسید. 

رویدادها و جشنواره‌ها:

ژانویه و مارس:

  • کارناوال زیبا نقطه برجسته تقویم زمستانی است، با صفی از شناورها و رژه نوازندگان و رقصندگان.
  • هفته مد پاریس دو بار در سال، در بهار و پاییز برگزار می‌شود و جدیدترین سبک ها و ترندها را جشن می‌گیرد.

آوریل و می: 

  • جشنواره فیلم کن در ماه مه میزبان زرق و برق و زرق و برق هالیوود است و نام‌های بین‌المللی برای مراسم اهدای جوایز سالانه به شهر می‌آیند.

ژوئن-ژوئیه:

  • Fête de la Musique که در 21 ژوئن برگزار می‌شود، یک جشنواره موسیقی زنده رایگان است که در تمام شهرهای بزرگ در سراسر کشور برگزار می‌شود.
  • تور دو فرانس که در ماه ژوئیه برگزار می‌شود، یک مسابقه دوچرخه سواری معتبر است که در شانزلیزه پاریس به پایان می رسد. هر سال مسیر متفاوتی را طی می‌کند، معمولاً از میان کوه ها.
  • در 14 جولای، روز باستیل یک رویداد بزرگ در تقویم فرانسه است. طوفان باستیل در سراسر فرانسه با آتش بازی، موسیقی و مهمانی جشن گرفته می‌شود

سپتامبر-اکتبر:

  • هفته مد پاریس دو بار در سال، در بهار و پاییز برگزار می‌شود و جدیدترین سبک‌ها و ترندها را جشن گرفته می‌شود.
  • در اولین شنبه ماه اکتبر، Nuit Blanche یا “شب سفید” یک جشنواره هنری تمام شبانه است که در آن موزه‌ها و گالری‌ها در سراسر پاریس درهای خود را باز می‌کنند و مهمانی‌های خیابانی فقط برای یک شب برپا می‌شوند. 
  • برای سفر به اروپا، به ویزای شینگن نیاز دارید.
بهترین زمان برای سفر به فرانسه

بهترین زمان سفر به فرانسه براساس شرایط آب و هوا

 بهتر است در همین ابتدای بحث بگوییم، که خود را با برنامه ریزی برای سفر به فرانسه براساس شرایط آب و هوا خسته نکنید زیرا بعید است که فرانسه به طور غیرقابل تحمل گرم یا سرد شود. شرایط آب و هوا در بیشتر کشور تقریبا غیرقابل پیش بینی و متفاوت است.

سواحل بریتنی مرطوب ترین منطقه کشور است و ممکن است رگبارها برای یک ساعت، یک روز و یا برای یک هفته کامل رخ دهد. در امتداد اقیانوس اطلس، هوا به طور کلی معتدل و لذت بخش است، اما این منطقه گاهی اوقات در معرض طوفان های شدید قرار میگیرد.

سواحل جنوبی فرانسه دارای تابستانهای گرم و زمستانهای معتدل و منطقه آلپ دارای تابستانهای معتدل و زمستانهای سرد است. خوشبختانه رستوران ها و موزه های بیشمار فرانسه تضمین می کنند حتی اگر مجبور باشید یک روز را در خانه بگذرانید، خسته نخواهید شد. 

سفر در فصل های سرد ایده خوبی برای علاقه مندان به هنر و افراد خوش خوراکی است. ممکن است هوای بیرون ایده آل نباشد، اما شما می توانید زمان بیشتری را با مونالیزا یا لذت بردن از نوشیدنی ها و غذاهای فرانسوی بگذرانید. اگر می خواهید از ازدحام زیاد دوری کنید اما همچنان به دنبال شرایط آب و هوایی خوب نیز هستید، بهتر است در بهار یا پاییز به سواحل جنوبی فرانسه سفر کنید.

لیست بهترین ایستگاه‌های اسکی فرانسه را بشناسید.

زمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.