ژیوارنامه

بهترین اپلیکیشن‌های مربوط به سفر

وقتی نوبت به برنامه‌ریزی برای تعطیلات می‌رسد، مسافران بیش از هر زمان دیگری به تلفن‌های هوشمند خود اعتماد می‌کنند. اپلیکیشن‌های سفر برای رزرو و مکان‌یابی‌ها بسیار مفید هستند.

برنامه‌های زیادی برای کمک در همه زمینه‌ها از رزرو هتل، تغییرات لحظه آخری پرواز و همچنین برنامه‌هایی به‌عنوان کتاب راهنما و دیکشنری‌های زبان خارجی وجود دارد.

کشورهایی که برای سفر تک نفره مناسب هستند، را بشناسید.

در ادامه چهارده مورد از بهترین اپلیکیشن های مربوط به سفر را در هفت دسته مختلف معرفی می‌کنیم:

  • یافتن و رزرو پروازها

Hopper: بهترین زمان‌ها را برای یافتن ارزان‌ترین بلیت پرواز پیش‌بینی می‌کند تا 40 درصد تخفیف بلیت برای شما فراهم شود. با هوپر می‌توانید قیمت‌ها و امکانات را در بیش از 250 شرکت هواپیمایی مقایسه کنید.

سفر
  • برنامه‌ریزی فعالیت‌ها

Lola: مانند یک دستیار شخصی است که به شما کمک کند تا از طریق ترکیبی از هوش مصنوعی و کارشناسان خدمات مشتری (انسانی)، برنامه‌ریزی همه جنبه‌های سفر خود را انجام دهید. کارشناس‌ها هر روزه و 24 ساعته در دسترس هستند تا در رزرو هتل و پرواز گرفته تا ارائه توصیه‌های محلی از طریق متن به شما کمک کنند.

TripIt: ایمیل‌های تأییدیه (مانند ایمیل رزرو هتل، پرواز یا رزرو اتومبیل اجاره‌ای) خود را ارسال کنید تا یک برنامه سفر بزرگ برای شما ایجاد کند.

Rome2rio: این برنامه تقریباً همه انواع حمل‌ونقل شامل هواپیما، قطار، مترو، اتوبوس، کشتی، تاکسی و اوبر را جستجو کرده تا بهترین راه را برای رسیدن از نقطه A به نقطه B (درون یا بیرون شهر و کشور) توصیه کند و مواردی ازجمله مدت‌زمان سفر و هزینه تقریبی را نیز مشخص می‌کند. (قابلیت رزرو ندارد)

نکات عکاسی در سفر را یاد بگیرید.

سفر
  • حمل‌ونقل

Citymapper : کمک می‌کند تا سریع‌ترین مسیر به مقصد را بیابید، همچنین سریع‌ترین مسیرها و دستورالعمل‌های گام‌به‌گام را در مورد محل نزدیک‌ترین ایستگاه‌های اتوبوس و قطار و همچنین زمان هرکدام از آن‌ها ارائه می‌دهد.

Waze : اطلاعات ترافیکی را به شما ارائه می‌دهد تا بتوانید نقاط موردعلاقه خود مانند ارزان‌ترین پمپ‌بنزین‌ها و سریع‌ترین مسیرها را به مقصد خود پیدا کنید. نقشه‌های لایو شامل پیمایش هدایت صوتی هستند تا به‌راحتی شما را راهنمایی کنند.

Uber : هنگامی که در سفر هستید و نمی‌توانید با سردرگمی حمل‌ونقل عمومی روبرو شوید یا پول نقدی برای پرداخت تاکسی ندارید، می‌توانید از این اپلیکیشن استفاده کنید. این برنامه در همه‌جا در دسترس نیست اما به‌زودی کل کره زمین را پوشش خواهد داد. اوبر معمولاً ارزان‌تر و کارآمدتر از یک تاکسی معمولی است.

GasBuddy : اگر سفر جاده‌ای در پیش دارید این اپلیکیشن به کاربران کمک می‌کند تا ارزان‌ترین بنزین منطقه خود را ردیابی کنند. برای استفاده، کاربران می‌توانند از  GPSمکان خود و یا از آدرس و کد پستی جستجو کنند.

چگونه با ارزهای دیجیتال سفر برویم؟

سفر
  • مکان‌های اقامتی در سفر

Hotel Tonight: تخفیف‌های لحظه آخر برای اتاق‌های خالی هتل‌های ممتاز را به کاربران ارائه می‌دهد. کاربران می‌توانند بر اساس دسته‌بندی و کیفیت مانند معمولی، متوسط یا لوکس جستجو کنند.

Airbnb : به کاربران امکان می‌دهد اقامتگاه‌های بی‌نظیری را در سراسر جهان جستجو کنند. این اپلیکیشن در بیش از 34000 شهر و تقریباً 200 کشور جهان، طیف وسیعی از قیمت‌ها را پوشش می‌دهد.

  • برنامه‌ریزی سفر

PackPoint : مقصد، تاریخ سفر، مدت اقامت و فعالیت‌هایی را که قصد دارید در آنجا انجام دهید وارد کنید؛ این اپلیکیشن یک برنامه‌ریزی سفارشی ایجاد می‌کند که می‌توانید برای استفاده در آینده ذخیره نمایید.

این برنامه علاوه بر بررسی شرایط آب‌وهوایی، به کاربران امکان می‌دهد برنامه‌ریزی خود را با هم‌سفران به اشتراک بگذارند.

  • پیمایش در فرودگاه

LoungeBuddy: فرودگاه‌ها می‌توانند انرژی شما را کم کنند و به‌همین دلیل سالن‌های اختصاصی از غذا و نوشیدنی‌های رایگان، دوش، صندلی‌های راحت و موارد دیگر برخوردارند. با استفاده از این اپلیکیشن، می‌توانید بدون پرداخت مبلغ هنگفت و بدون هزینه اشتراک، ورودی هر سالن را با پرداخت یک‌بار هزینه رزرو کنید.

  • گردش در مقصد

XE Currency: نرخ‌های ارز و نمودارهای زنده‌ای را در اختیار شما قرار می‌دهد و به‌راحتی به شما امکان می‌دهد ارزهای مختلفی که می‌خواهید تبدیل کنید را انتخاب نمایید. همچنین دارای هشدار نرخ است تا بتوانید ارزهای موردعلاقه خود را کنترل کنید و به‌صورت آفلاین نیز قابل‌استفاده است.

Duolingo : به مردم کمک می‌کند تا زبان‌های جدید را به روشی سرگرم‌کننده مانند بازی بیاموزند. استفاده از این برنامه بسیار آسان است و کاربران را به زبان انتخابی خود متصل می‌کند.

استفاده از اپلیکیشن‌های مناسب در طول سفر می‌تواند به صرفه‌جویی در هزینه و زمان کمک کند و استرس سفر را کمتر نماید. داشتن بهترین اپلیکیشن های مربوط به سفر بر روی گوشی‌های تلفن همراه می‌تواند آرامش خاطری برای شما فراهم کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.