ژیوارنامه

ارزان ترین کشورهای اروپایی برای سفر کدامند؟

ارزان ترین کشورهای اروپایی برای سفر

اروپا مقاصد زیادی برای سفر دارد. ازجمله خطوط ساحلی آبی با سواحل شنی، مسیرهای کوهستانی پرپیچ‌وخم و مقاصد تاریخی قدیمی که برای همه سلیقه‌ها و علایق مناسب هستند. متأسفانه، بسیاری از این مقاصد، به‌ویژه در کشورهای محبوب مانند فرانسه، آلمان و هلند، به بودجه بسیار زیادی برای سفر نیاز دارند. اگر به دنبال ارزان ‌ترین کشورهای اروپایی برای سفر هستید، باید خارج از چارچوب فکر کنید و به مقصدهای کمتر شناخته‌شده اما به همان اندازه شگفت‌انگیز بروید. شما می‌توانید از لیست مقرون‌به‌صرفه ترین کشورهای اروپایی، بهترین مکان‌ها را برای بازدید انتخاب کنید.

اگر قصد شرکت در تورهای تابستانی ژیوار را دارید، می‌توانید با ما تماس بگیرید.

1.بلغارستان

بلغارستان در صدر فهرست کشورهای ارزان برای سفر به شمار می‌رود. این کشور تا حد زیادی توسط گردشگران کشف نشده باقی‌مانده است. البته به‌جز بازدیدکنندگانی که در تابستان برای تعطیلات ارزان در کنار دریای سیاه، به آنجا می‌آیند. حتی در آن زمان نیز شما برای اقامت، پرواز و تفریح در بلغارستان بخشی از هزینه‌ سفر به اروپای غربی را پرداخت خواهید کرد. یکی از بهترین بخش‌های سفر به بلغارستان، حومه شهر است. جایی که قلعه‌ها، دهکده‌ها و مسیرهای پیاده‌روی، رایگان یا بسیار ارزان می‌باشند. هتل‌های بلغارستان در خارج از ماه‌های تابستان، بسیار ارزان هستند. بسیاری از آن‌ها نه تنها شامل صبحانه رایگان، بلکه شاتل رایگان نیز می‌باشند.

2.رومانی

رومانی یکی از ارزان ترین کشورهای اروپایی برای سفر است. به خصوص اگر برای پیاده‌روی به کوه های کارپات می‌روید یا عمدتاً روی کاوش در حومه شهر متمرکز شوید. قطارها در رومانی همیشه در بهترین شرایط نیستند، اما ایمن و بسیار ارزان هستند. برخی از زیباترین سازه‌های بخارست برای بازدید، ازجمله شهر قدیمی قرن پانزدهمی، میدان انقلاب و طاق پیروزی رومانی، رایگان یا بسیار ارزان می‌باشند. در تابستان، اجاره دوچرخه می‌تواند راهی عالی برای کاوش در شهرهای کوچک‌تر باشد. همچنین می‌توانید به یکی از تورهای پیاده‌روی رایگان که از مرکز شهر حرکت می‌کنند، بپیوندید. غذا خوردن در رومانی، ارزان است و وعده‌های غذایی، دلچسب و سیرکننده هستند. غذاهای محلی مانند سارماله، کوزوناک، یا مامالیگا ارزان می‌باشند و اغلب در غرفه‌های غذای خیابانی فروخته می‌شوند.

ارزان ترین کشورهای اروپایی برای سفر

3.پرتغال

جذاب‌ترین مقاصد پرتغال به عنوان یکی از ارزان‌ترین کشورهای اروپایی برای سفر مناطق طبیعی و فضاهای باز می‌باشند. آن‌ها عمدتا رایگان هستند. منطقه فارو در جنوب کشور به دلیل شن‌های نرم طلایی، صخره‌ها و فانوس‌های دریایی، مقصدی محبوب است. همچنین مادیرا به دلیل مسیرهای کوهنوردی ناهموار آتشفشانی، بندر زیبا و غواصی عالی، بازدیدکنندگان زیادی دارد. بیشترین هزینه سفر به پرتغال، مربوط به غذا و محل اقامت خواهد بود. البته سفر به این کشور از ماه ژوئن تا آگوست به هزینه‌های بیشتری نیاز دارد، زیرا زمان اوج سفر است. اما از نوامبر تا فوریه، قیمت‌ها به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابند.

ارزان ترین کشورهای اروپایی برای سفر

4.آلبانی

آلبانی یکی از بهترین اسرار اروپا است. این کشور علاوه بر مناظر تاریخی فراوان، طبیعت شگفت‌انگیز و آب‌وهوای عالی تابستانی، خط ساحلی طولانی معروفی به نام ریویرا آلبانی دارد. مقاصد ساحلی این کشور به عنوان یکی از ارزان ‌ترین کشورهای اروپایی برای سفر بدون قیمت‌های تکان دهنده سایر مقاصد اروپایی می‌باشد. اقامتگاه‌ها و رستوران‌های بسیار مقرون به‌صرفه‌ای در تمام طول سال در این کشور وجود دارد. در ماه‌های تابستان هوا به اندازه کافی گرم خواهد بود که مانع لذت بردن بازدیدکنندگان می‌شود. اما از تخفیف‌های ویژه برخوردار خواهید شد. اگر برای پیاده‌روی یا کاوش در شهرها با پای پیاده به آنجا می‌آیید، اواخر سپتامبر و اکتبر گزینه‌های خوبی هستند.

ارزان ترین کشورهای اروپایی برای سفر

5.لهستان

شهرهای اصلی لهستان مانند کراکوف و ورشو همیشه ارزان نیستند. بنابراین اگر مقصد اصلی شما هستند، از بازدید در تابستان خودداری کنید. فصل بهار به‌ویژه ماه‌های مارس و آوریل، ماه‌های ایده‌آلی برای سفر به لهستان می‌باشند. در این ماه‌ها هوا در حال گرم شدن است. اما قیمت‌ها هنوز پایین می‌باشند و قلعه‌ها و کاخ‌هایی که در طول زمستان بسته بودند، دوباره باز می‌شوند. معروف ترین مقاصد لهستان به عنوان یکی از ارزان‌ ترین کشورهای اروپایی برای سفر شامل اردوگاه‌های آشویتس-بیرکناو، معدن نمک و کارخانه شیندلر می‌باشد. بسیاری از جاذبه‌های دیگر در سراسر کشور، یا بسیار ارزان هستند یا دسترسی به آن‌ها رایگان است.

در شهرهای بزرگ‌تر، موزه‌ها اغلب یک روز در هفته خدمات رایگان ارائه می‌دهند. برای مثال، ورود به قلعه سلطنتی در ورشو در روزهای چهارشنبه رایگان است. در حالی که موزه شوپن یکشنبه‌ها رایگان می‌باشد. اگرچه قطارها در لهستان همیشه بسیار ارزان نیستند، اما شما می‌توانید با هزینه بسیار کمی با اتوبوس به هر جایی بروید.

ارزان ترین کشورهای اروپایی برای سفر

جمع‌بندی

در این مقاله 5 مورد از ارزان‌ ترین کشورهای اروپایی برای سفر مورد بررسی قرار گرفتند. اروپا با تنوع زیاد، تفاوت‌های آب و هوایی و فرهنگ برای کشف، مکانی عالی برای سفر می‌باشد. نکته جالب دیگر این است که سفر از یک مکان به مکان دیگر در اروپا معمولاً بیش از چند ساعت طول نمی‌کشد. معمولاً سفر به مقاصد اروپایی در تابستان، گران‌تر است. چیزی که سفر را گران می‌کند، معمولاً تعداد گردشگران است. زیرا گردشگران مایل به پرداخت هستند و بنابراین قیمت‌ها را افزایش می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.