ژیوارنامه

تاثیر ارز دیجیتال بر گردشگری ورودی و خروجی

گردشگری

صنعت گردشگری یکی از بزرگ‌ترین صنایع جهان است و هرساله به رشد خود ادامه می‌دهد. پیشرفت در فناوری و حمل‌ونقل مدرن سودمند بوده؛ زیرا امروزه دسترسی به هر مقصد بسیار راحت‌تر است.

همچنین راه‌حل‌های مدرن مانند ارزهای دیجیتال تأثیر مثبتی بر صنعت گردشگری دارند و مردم به ارز دیجیتال علاقه‌مند شده‌اند. بسیاری از کشورها در حال حاضر ارزهای دیجیتال را به‌عنوان روش پرداخت قبول می‌کنند و بیش از 7000 دستگاه خودپرداز در سراسر جهان وجود دارد که می‌توانید ارز دیجیتال را با ارزهای معمولی مبادله‌کنید.

در این مقاله قصد داریم به توضیح تأثیر ارز دیجیتال بر گردشگری ورودی و خروجی بپردازیم پس با ما همراه باشید.

تاریخچه دقیق یورو، ارز رایج اروپا

گردشگری

دلایل نیاز صنعت گردشگری به ارز دیجیتال

1- استفاده از یک واحد پول

حتی برخی از کشورهای اتحادیه اروپا هنوز از پول ملی خود استفاده می‌کنند و هرکجا که سفر می‌کنید، باید پول خود را با ارز پذیرفته‌شده در آن کشور خاص مبادله کنید. بااین‌حال، بیشتر صرافی‌ها هنگام خرید آن ارزش کمتری برای پول می‌گذارند و این احتمال وجود دارد که مجبور شوید بیش از ارزش واقعی برخی ارزها هزینه کنید.

استفاده از دستگاه خودپرداز با پشتیبانی ارز دیجیتال هزینه کمتری برای شما دارد؛ چراکه قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در همه‌جا یکسان است.

2- ایمنی بهبودیافته

متأسفانه این یک مورد نادر نیست که شما در موقعیتی خاص قرار بگیرید و کسی از قبل آپارتمانی را که شما پرداخت کرده‌اید، برده باشد یا آژانس از بازپرداخت پول شما امتناع ورزد.

ارز دیجیتال از روش امنیتی پیشرفته‌ای برخوردار است و هیچ فرصتی برای کلاهبرداری وجود ندارد. همچنین، هنگامی‌که از پولی استفاده می‌کنید که توسط هیچ مرجع رسمی متمرکز نیست، می‌توانید در مسافرت هزینه زیادی پس‌انداز کنید.

آیا ارز دیجیتال می‌تواند عاملی برای دور زدن تحریم‌ها شود؟

گردشگری

 شفافیت ارز دیجیتال

با استفاده از بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال افراد بیشتری علاقه‌مند به سفر به مقاصد مختلف هستند و رزرو پرواز و اتاق هتل با رمز ارزها، ارزان‌تر و راحت‌تر است. علاوه بر این، ارز دیجیتال می‌تواند افراد ساکن در کشورهای درحال‌توسعه و یا افرادی که مایل به بازدید از برخی از این کشورها هستند را ترغیب به سفر بیشتر کند؛

زیرا کار با آن بسیار ایمن‌تر و ساده‌تر است. همچنین نقل و انتقالات بسیار سریع‌تر از یک حساب بانکی استاندارد صورت می‌گیرد. استفاده از ارز دیجیتال برای ایرانیان به علت تحریم‌ها و مشکل پرداخت از طریق پی پال و دیگر درگاه‌های بین‌المللی گزینه خوبی به نظر می‌رسد.

همین‌طور در بخش گردشگری ورودی، توریست‌ها نگرانی از بابت به همراه آوردن پول نقد و خطرات سرقت آن نخواهند داشت.

سیر تحول صنعت هوانوردی و گردشگری در جهان معاصر

گردشگری

جمع‌بندی

در رابطه با تأثیر ارز دیجیتال بر گردشگری ورودی و خروجی می‌توانیم ببینیم که ارز دیجیتال محبوبیت بسیاری پیداکرده‌اند و صنایع مختلف به دنبال بهترین روش‌ها برای پیاده‌سازی و کار با آن‌ها هستند که صنعت گردشگری نیز از این قاعده مستثنا نیست.

مشهورترین دلیل خرید هر نوع ارز دیجیتال سود بالقوه است اما مردم علاقه بیشتری به استفاده از آن‌ها برای پرداخت نشان داده‌اند. امروزه هتل‌های مختلفی سیستم خاصی را برای کاربران ایجاد کرده‌اند که با استفاده از آن اقدام به رزرو و پرداخت هزینه اقامت می‌کنند.

صنعت گردشگری دائماً در تلاش است تا با استفاده از فناوری‌های اخیر، هوش مصنوعی، خدمات دیجیتال و ارز دیجیتال پیشرفت کند. کشورهایی مانند ایالات‌متحده، چین، اسپانیا، لهستان، ژاپن و بسیاری دیگر از کشورها در حال حاضر از بیت کوین و دیگر انواع ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند.

بااین‌حال، ما هنوز منتظر مقررات مناسب هستیم که به گسترش بیشتر استفاده از کیف پول الکترونیکی کمک کند و ارز دیجیتال را به‌عنوان یک روش استاندارد پرداخت در کل جهان بپذیرد.

گردشگری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.