ژیوارنامه

معروف‌ترین فرودگاه‌های جهان کدامند؟

برترین-فرودگاه-های-جهان

هر زمان که با هواپیما سفر می‌کنید، به طور معمول باید از یک فرودگاه حرکت کرده و با رسیدن به مقصد وارد فرودگاه دیگری شویم، از دور ممکن است فرودگاه مکانی آشفته به نظر برسد اما در واقعیت، این یک اکوسیستم کاملاً برنامه‌ریزی شده است که حتی در طوفانی‌ترین هوا نیز می‌تواند آرام باشد.

بزرگ‌ترین فرودگاه‌های جهان

از آسیا تا آمریکا، بزرگ‌ترین فرودگاه‌های جهان بسیار غول‌آسا هستند، این فرودگاه‌های بزرگ، هتل، اسپا، رستوران و مراکز خرید خاص خود را دارند. آن‌ها واقعاً بیش از مکانی صرفاً برای پرواز هستند.

در اینجا لیستی از ده فرودگاه بزرگ جهان که بر اساس اندازه واقعی آن‌ها، معرفی‌شده است:

 • فرودگاه بین‌المللی داکسینگ پکن
 • فرودگاه بین‌المللی ملک فهد عربستان سعودی 776 کیلومتر مربع
 • فرودگاه بین‌المللی دنور امریکا71 کیلومتر مربع
 • فرودگاه بین‌المللی دالاس / فورت ورث امریکا63 کیلومتر مربع
 • فرودگاه بین‌المللی اورلاندو امریکا83 کیلومتر مربع
 • فرودگاه بین‌المللی واشنگتن دالس امریکا 56 کیلومتر مربع
 • فرودگاه بین‌قاره‌ای جورج بوش امریکا 51 کیلومتر مربع
 • فرودگاه بین‌المللی پودونگ شانگهای88 کیلومتر مربع
 • فرودگاه بین‌المللی قاهره25 کیلومتر مربع
 • فرودگاه سوارنابوهومی بانکوک 4 کیلومتر مربع

زیباترین فرودگاه‌های جهان

فرودگاه‌ها بخش اساسی سفرها و زندگی ما هستند. هر بار که پرواز می‌کنیم، حداقل چند ساعت را در فرودگاه می‌گذرانیم، بنابراین راحت بودن فرودگاه یک سورپرایز خوشایند خواهند بود و اگر از نظر معماری نیز جالب و زیبا باشد، امتیاز بیشتری به آن اضافه می‌کند. در اینجا پنج مورد از زیباترین فرودگاه‌های جهان را معرفی می‌کنیم که هم از نظر عملکردی و هم از نظر هنری و معماری، فقط نگاه کردن به آن‌ها می‌تواند تمام استرس مسافران را کاهش دهد.

برترین-فرودگاه-های-جهان

 • فرودگاه بین‌المللی اینچئون، کره جنوبی

این فرودگاه شلوغ‌ترین فرودگاه در جهان است و بزرگ‌ترین فرودگاه کره جنوبی نیز محسوب می‌گردد. از سال 2005 توسط شورای بین‌المللی فرودگاه‌ها به طور پی‌درپی به عنوان بهترین فرودگاه در جهان شناخته‌شده است و همچنین 5 امتیاز کامل را در رتبه‌بندی از Skytrax دریافت کرده است. فرودگاه اینچئون یک زمین گلف، اسپا، خوابگاه‌های خصوصی، کازینو و باغ‌های سرپوشیده دارد.

برترین-فرودگاه-های-جهان

 • فرودگاه بین‌المللی دبی ، امارات متحده عربی

با اتمام کامل آن، فرودگاه بین‌المللی آل مکتوم با پنج باند فرودگاه و چهار ترمینال، بزرگ‌ترین فرودگاه جهان خواهد بود. این فرودگاه زیبا حداکثر ظرفیت 160 میلیون مسافر و 12 میلیون تن بار در سال را خواهد داشت.

برترین-فرودگاه-های-جهان

 • فرودگاه بین‌المللی منارا، مراکش

تنها فرودگاه در مراکش، فرودگاه بین‌المللی منارا است. اگرچه بسیار کوچک و ساده بوده اما به دلیل نمای ایجاد شده در طی گسترش اخیر آن، یکی از زیباترین فرودگاه‌های جهان است.

برترین-فرودگاه-های-جهان

 • فرودگاه بین‌المللی دنور، کلرادو، ایالات‌ متحده آمریکا

این فرودگاه زیبا بسیار پر جزئیات است. چندین نظریه وجود دارد که در طی آن در مورد این فرودگاه بیان‌شده است و در نتیجه “نقشه سری فرودگاه دنور” نامیده می‌شود. در سراسر ساختمان چندین طرح غیرمعمول وجود دارد، از جمله چند مورد که گفته می‌شود با نازیسم مرتبط هستند. باند فرودگاه‌ها شکلی مانند سواستیکا (صلیب شکسته نماد آلمان نازی) را تشکیل می‌دهند و در سالن اصلی یک تصویر وجود دارد که یک سرباز نازی را نشان می‌دهد که به کبوتر صلح حمله می‌کند. قطعه جالب دیگر، بنای یادبود گرانیت است که گفته می‌شود حاوی “کپسول زمان” است که فقط در سال 2094 قابل باز شدن می‌باشد.

برترین-فرودگاه-های-جهان

 • فرودگاه بیلبائو، اسپانیا

فرودگاه بیلبائو در میان شش فرودگاه سودآور اسپانیا قرار دارد و در بین مردم به عنوان “لا پالوما” (کبوتر) شناخته می‌شود؛ زیرا طوری طراحی‌شده که شبیه پرنده‌ای در حال پرواز است.

جمع‌بندی

فرودگاه‌ها اگرچه مکان‌هایی برای گذر هستند اما در تمام دنیا نمونه‌هایی از آن وجود دارند که از طراحی فرم کلی و فضاهای داخلی گرفته تا امکانات موجود در آن‌ها با یک شهر برابری می‌کند؛ از سوی دیگر به علت خستگی‌های ناشی از سفر، به میزانی که طراحی آن‌ها هوشمندانه‌تر و امکانات موجود در آن‌ها کامل‌تر باشد، مسافران آسودگی بیشتری خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.