ژیوارنامه

ضرورت وجود تور لیدر در سفر

تور لیدر در سفر

ضرورت وجود تور لیدر در سفر

همه ی ما وقتی تصمیم می گیریم  که به سفر برویم علاقمندیم درباره مقصد خود اطلاعات زیادی کسب کنیم و حتما از مکان های دیدنی آنجا بازدید کنیم.

وجود تور لیدر در این راه به ما بسیار کمک خواهد کرد و به همه سوال های ما درباره مقصد سفر با صبر و حوصله پاسخ خواهد داد.

تور لیدر یا راهنمای تور چه کسی است؟

شخصی که در طول سفر به ما کمک می کند و همه دانسته های خود درباره مذهب، فرهنگ، تاریخ و شرایط مقصد را برای ما شرح می دهد، تور لیدر نام دارد.

تور لیدر، گروهی از مسافران را در یک تور داخلی یا خارجی همراهی می کند و همه چیز را با برنامه ریزی به جلو می برد. مدت زمان این تورها ممکن است چند روزه یا چند هفته ای باشد.

تور لیدر به خوبی با مناطق مختلف آشنایی دارد و معمولا به چندین زبان مسلط است و با شوق و اشتیاق زیاد مناظر و مکان های دیدنی مقصد را به شما نشان می دهد و درباره تاریخچه و داستان های هرکدام از بناها بطور کامل برای شما توضیح می دهد.

 معایب نداشتن تور لیدر در سفر

در صورتی که شما تصمیم بگیرید به تنهایی سفر کنید و مناطق دیدنی مقصد را خودتان کشف کنید، با مزایا و معایبی روبرو خواهید شد.

شما می توانید برای بازدید از هر مکان بدون محدودیت زمانی وقت بگذارید و هر زمان که دوس دارید را صرف وقت گذرانی در یک مکان خاص کنید اما در صورتی که سفر شما به خارج از کشور باشد، باید به خوبی با زبان آن منطقه آشنایی پیدا کنید تا درصورت نیاز از ساکنین آن منطقه کمک و راهنمایی بگیرید.

قبل از سفر، حتما باید درباره وضعیت حمل و نقل عمومی و کرایه های داخلی مقصد اطلاعات کافی را کسب کنید که کار آسانی نیست و سختی های خودش را دارد.

اهمیت تسلط تور لیدر بر کمک های اولیه

علاوه بر این موارد، ممکن است در طول سفر دچار بیماری و یا حادثه شوید که اگر تور لیدر حضور نداشته باشد ممکن است شما آرامش خود را در یک مکان ناآشنا از دست دهید و ندانید که باید چه عکس العملی از خود نشان دهید.

تور لیدرها به کمک های اولیه مسلط هستند و درصورت بروز چنین اتفاقاتی می توانند به خوبی با آن مواجه شوند.

وظایف تور لیدر در سفر

وقتی شما با یک راهنمای تور به سفر می روید نگران هیچ کدام از موارد بالا نخواهید شد زیرا تمام هزینه ها و شرایط مقصد توسط تور لیدر بررسی شده است و با یک برنامه ریزی دقیق و مشخص برنامه سفر شما چیده شده است.

تور لیدر فعالیت های مختلفی انجام می دهد و هماهنگی افرادی که همراهش هستند را برعهده دارد.

خدمات تورها یکسان نیستند و شرایط آنها هنگام خرید تور برای شما بطور کامل توضیح داده خواهد شد اما معمولا اکثر آنها وظایفی چون جابجایی مسافران، اقامت مسافران در هتل، غذا خوردن، تهیه بلیط برای بازدید از اماکن دیدنی، راهنمایی و سرپرستی گروه برای بازدید از مکان های مختلف دارند.

تور لیدر در مورد بهترین مراکز خرید و رستوران ها،  مکان های جذاب برای عکاسی، گم شدن مدارک یا پول به شما با آرامش کامل مشاوه می دهد و اگر در طول مدت سفر مسافران دچار مشکلی شوند، می توانند با تور لیدر تماس بگیرند و از او کمک بخواهند.

علاوه بر این موارد تور لیدرها جزئیات سفر مثل زمان دقیق سرو صبحانه، ساعت دقیق حرکت، مشخص کردن نقاطی که اتوبوس مسافران را سوار می کند، قوانین هتل های محل اقامت را برای مسافران شرح می دهد.

تور لیدر خوب چه ویژگی هایی دارد؟

یک راهنمای تور خوب در سفر، باید ارتباط عمومی قوی داشته باشد و بتواند با مهارت های خود با افراد مختلف ارتباط خوبی برقرار کند و با روحیه قوی گروه را در طول سفر کنترل و هدایت کند و در نهایت بتواند با اعضای تور ارتباط گرم و دوستانه پیدا کند.

یک تور لیدر خوب باید فن بیان مناسبی داشته باشد تا اطلاعات و دانسته های خود درباره بناهای مختلف را به شکل داستان برای مسافران تعریف کند و برای آنها توضیحات خسته کننده نشود.

بهتر است تور لیدر به زبان انگلیسی یا زبان کشور مقصد مسلط باشد و حافظه خوبی داشته باشد تا به راحتی کارها را پیش ببرد.

از ویژگی های دیگر یک تور لیدر خوب می توان به صبوری، شوخ طبعی، خوش اخلاق بودن و انعطاف پذیری اشاره کرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.