ژیوارنامه

با قدیمی ترین هتل جهان آشنا شوید!

قدیمی ترین هتل جهان

هنگامی در هتلی اقامت می‌کنید شاید در ذهنتان این سوال ایجاد شود که قدیمی ترین هتل جهان در کجا قرار گرفته‌است؟ چه کسی این هتل را تاسیس کرده‌است؟ و آیا هنوز هم می‌توان در قدیمی ترین هتل جهان اقامت داشت؟ دراین مقاله می‌خواهیم به تمام این سوالات پاسخ دهیم پس با ما همراه باشید.

تاریخچه هتل کیونکان

قدیمی ترین هتل جهان

در ابتدا هتل کیونکان را با عنوان مسافرخانه می‌شناختند که براساس رکورد‌های جهانی گینس به عنوان قدیمی ترین هتل جهان ثبت شده‌است. تاریخچه این مسافرخانه به 1300 سال قبل از میلاد برمی‌گردد که فوجیوارا ماهیتو هتل کیونکان را تأسیس کرد. از آنجا که این مسافرخانه در دوران کیون تأسیس شد به این ترتیب کیونکان نام گرفت. شاید برایتان مقاله 10 مورد از گرانترین هتل ها را بشناسید،جالب باشد.

بسیاری از مردم شهر، فرمانده‌های نظامی و مردم فرهیخته آن را به عنوان مکانی به دور از دغدغه‌های روزمره و محلی برای یافتن آرامش در اعماق کوه‌های منطقه کای دوست دارند. قدیمی ترین هتل جهان با داشتن چشمه‌های آبگرم دائمی میزبان افراد مشهوری مانند: توکوگاوا ایه یاسو، اولین شوگان ژاپن، کوکن و چهل و ششمین امپراطور ژاپن بوده‌است.

چشمه‌های آبگرم هتل کیونکان

قدیمی ترین هتل جهان

کیونکان دارای چهار استخر در فضای باز و دو  استخر سرپوشیده‌است که مجموعاً شش استخر دارد. چهار منبع مختلف از چشمه آب گرم طبیعی وجود دارد که سرچشمه آن‌ها ، چشمه فوسا مگنا  می‌باشد. آب این چشمه‌ها دارای عناصری مانند: سدیم، کلسیم، سولفات،کلرید و سبب رفع درد عضلات، اختلات گوارشی و مشکلات پوستی می‌شود.

استخر‌هایی شخصی نیز برای مسافران طراحی شده‌است تا اگر مایل باشند در فضایی کاملا شخصی و آرام از این امکانات استفاده کنند. علاوه بر این پس از آبتی در آبگرم هتل کیونکان می‌توانید در فضای تراس با منظره دره یوکاوا قدم بزنید و از منظره بی نظیر این دره لذت ببرید.

معماری هتل کیونکان

قدیمی ترین هتل جهان

در هتل کیونکان می‌توانید زندگی به سبک ژاپنی‌ها را در فضایی آرام تجربه کنید. اکثر اتاق‌های مهمان دارای تاتامی‌های دوازده تایی با تزئینات واثاثیه‌های دنج و سنتی ژاپنی هستند. اتاق‌های این هتل دارای پنجره‌هایی با منظره بیرونی کوه‌های کای و دره‌های هایاکاوا و یوکاوا  هستند که مانند نقاشی‌های شان‌شویی دیده می‌شوند.

غذا در قدیمی‌ترین هتل جهان

قدیمی ترین هتل جهان

اگر علاقه مندید تا وعده‌های غذایی همراه با مواد اولیه بومی و تازه این منطقه داشته باشید ضیافت کوهستانی کایسکی را از دست ندهید.  مواد اولیه برای سرو و آماده سازی غذا با بالاترین کیفیت مواد اولیه در هر فصل و در کمال دقت توسط سرآشپز تهیه می‌شود. غذاهای گرم و سرد در ظروف سنتی و زیبا سرو می‌شوند.

قدیمی‌ترین هتل جهان کجاست؟

قدیمی ترین هتل جهان

این هتل در هایاکاوا، یاماناشی قرار گرفته‌است که در سال 1383 شمسی به عنوان یکی از زیبا‌ترین روستا‌های ژاپن شناخته شد. علاوه بر این باید اشاره کرد که فاصله این هتل از کوه فوجی تنها دو ساعت و نیم است. کوه فوجی با منظره فوق العاده‌اش در فهرست میراث جهانی قرار دارد . اگر هم دوستدار حیوانات و بخصوص میمون ها هستیند حتما سری به پارک میمون های جیگوکودانی بزنید.

جمع بندی

قدیمی ترین هتل جهان

یک شب اقامت در قدیمی‌ترین هتل جهان آن هم به سبک ژاپنی می‌تواند تجربه تکرار‌ناپذیر باشد. هتل کیونکان در منطقه بی نظیر و با جاذبه‌های زیبا قرار‌گرفته‌است و میزبان افراد معروف و تاثیر گذاری بر تاریخ  بوده‌است. همچنین با اقامت در قدیمی ترین هتل جهان می‌توانید از طعم غذا‌های ژاپنی در سفر لذت ببرید.

 

 

 

 

 

یک فکر در مورد “با قدیمی ترین هتل جهان آشنا شوید!

  1. فریبا جمیکی گفت:

    بسیار عالی 👌👌

    1. وبلاگ ژیوار گفت:

      🙏🏻🌹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.