ژیوارنامه

نقش بلاکچین و ارز دیجیتال در صنعت گردشگری

بلاکچین در صنعت گردشگری

امروزه صنعت گردشگری یکی از صنایع مهم و رو به رشد دنیاست که هرساله این رشد و توسعه چندین برابر می شود.

این صنعت دائما به دنبال راه حل هایی برای راحت تر شدن سفر و آسودگی مسافران می باشد که بتواند افراد بیشتری را به سمت سفر و گردش سوق دهد.

فناوری بلاکچین و ارزهای دیجیتال یکی از راه هایی است که نقش بسیار موثری در گردشگری دارد و به مسافران کمک های بسیار زیادی می کند.

آیا ارز دیجیتال می‌تواند عاملی برای دور زدن تحریم‌ها شود؟

بلاکچین در صنعت گردشگری

چرا استفاده از بلاکچین و ارز دیجیتال در سفرهای امروزی لازم است؟

همانطور که میدانید در یک سفر معمولا اشخاص واسطه زیادی وجود دارند و مسافر وادار به پرداخت هزینه های زیادی می گردد.

وجود اشخاص ثالث باعث تاخیر، اشتباهات زیاد و رزرو بیش از حد و حتی گاهی باعث بروز مشکلات جدی تری می شود.

به همین دلیل بسیاری از آژانس های مسافرتی در چن سال اخیر ادغام گردشگری و بلاکچین و ارزهای دیجیتال را آغاز نموده اند و همین باعث جذب مسافران بیشتری گردیده است. با این روش اطلاعات در بلوک های امن و ثابتی قرار می گیرند.

دریافت و پرداخت پول در سیستم ارز دیجیتال چگونه است؟

ارزهای دیجیتال به عنوان روش پرداخت ایمن

فناوری بلاکچین هنوز در دنیا به طور کامل پذیرفته نشده است اما با این وجود بعضی از شرکت ها برای ارائه خدماتشان به صورت آفلاین و آنلاین، بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را از مسافران می پذیرند.

این عمل باعث می گردد مسافران هزینه ای برای تبدیل ارز پرداخت نکنند و همچنین باعث کاهش هزینه های برداشت خودپرداز، احتمال کلاهبرداری در معاملات و خطرات ناشی از حمل پول نقد می گردد.

در نتیجه واسطه های این صنعت حذف شده و مسافران هزینه های کمتری پرداخت می کنند. از جمله نقش های دیگر فناوری بلاکچین در گردشگری می توان به رضایتمندی مشتریان، بهبود عملکرد و افزایش مزیت رقابتی اشاره کرد.

گردشگری

مزیت های فناوری بلاکچین در گردشگری

۱)ذخیره شدن معاملات گذشته و دسترسی آسان و سریع به آنها : علاوه بر ذخیره معاملات، بلاکچین با احراز هویت مسافر و حفظ آن باعث جلوگیری از اتلاف وقت در مسافرت های داخلی و خارجی هنگام خروج از مبدا می گردد.

در واقع، تمامی اطلاعات شما در اختیار مامورین کنترل فرودگاه به صورت آنلاین قرار خواهد داشت و دیگر هیچ احتیاجی به چک کردن مدارک فرد نمی باشد.

.۲)انجام معاملات و خریدها به صورت شفاف و ایمن : هر دو طرف بدون نیاز به افراد واسطه از طریق ارزهای دیجیتال با یکدیگر معامله می کنند و با این وجود احتمال وقوع کلاهبرداری کاهش می یابد.

۳)جلب رضایت مسافران : با پرداخت هزینه ی کم و کنترل چمدان و بار خود بصورت آنلاین دیگر مسافر بسیاری از نگرانی های بیهوده را نخواهد داشت و از سفر خود بیشتر لذت خواهد برد.

۴)افزایش اطمینان و اعتماد در میان مسافران و شرکت های استفاده کننده از بلاکچین

۵)رشد صنعت جهانگردی و گردشگری

ویزای تجاری ایران | شرایط و ضوابط اخذ ویزای تجاری ایران

گردشگری

نتایج بلاکچین در گردشگری

درصورت استفاده از این فناوری و پیاده سازی آن در این صنعت، مسافر به راحتی می تواند بصورت آنلاین از مقصد خود بازدید کند و اطلاعات جامعی درباره آن کسب کند. فناوری بلاکچین با بهره گیری از هوش مصنوعی مکان های خاص دیدنی در دنیا را در اختیار شما قرار می دهد.  

همچنین فرد به سهولت هتل های مختلف را می تواند بررسی کند و از ظرفیت و رزرویشن آن مطلع شود و بدون نیاز به نظرات کاربران، بهترین تصمیم را بگیرد.

مسافر با استفاده از ارزهای دیجیتال در هر نقطه از دنیا می تواند پول خود را به پول واحد کشور مورد نیاز با دستگاه های خودپرداز تبدیل نماید و لازم نیست دیگر نگران دزدیده شدن پول نقد خود باشد. 

علاوه بر این، هزینه های مربوط به ثبت نام در آژانس مسافرتی و اسکان و حمل و نقل را بدون نیاز به واسطه به راحتی پرداخت می کند و سفر کم هزینه ای را تجربه می کند.

با همگانی شدن ارزهای دیجیتال و استفاده همه آژانس های مسافرتی و مسافران از این فناوری، باعث می شوند که صنعت گردشگری بیشتر از قبل رونق پیدا کند و کشورها از نظر جهانگردی و تعداد توریست رشد قابل توجهی پیدا کنند.

بلاکچین در صنعت گردشگری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.