اخبار اروپا

وضعیت گردشگری اروپا با شروع جنگ روسیه و اوکراین چگونه خواهد شد؟

وضعیت گردشگری اروپا با شروع جنگ روسیه و اوکراین

علت جنگ روسیه و اوکراین چیست؟

در شامگاه 24 فوریه یعنی 5 اسفند ماه 1400 زمزمه‌هایی از حمله ولادیمیر پوتین به کشور اوکراین به گوش همه رسید. پوتین پس از نطق حماسی و آتشین، استقلال دو منطقه دونتسک و لوهانسک را به رسمیت شناخت و این دو منطقه از شرق اوکراین جدا شدند. اکنون در مرز اوکراین و روسیه این دو استان هستند که خواهان خودمختاری بوده و علت اصلی جنگ همین دو منطقه می‎‌باشند.

یکی دیگر از دلایل آغاز جنگ بین روسیه و اوکراین این است که روسیه به دلایل سنتی و دیرینه از زمانی که اوکراین قصد داشت وارد ناتو شود، حساس شد. از طرفی دولت روسیه دو استان دونتسک و لوهانسک را با این ادعا که روس‌تبار هستند ضمیمه خاک خود کرد، در حال حاضر نیروهای جنگی روسیه در این دو استان برای مقابله با نیروهای اوکراین مستقر شده‌اند.

چرا آمریکا، اوکراین را تنها گذاشته است؟

از آنجا که اوکراین عضو ناتو نیست، آمریکا می‌ترسد که اگر در مورد اوکراین واکنش نشان دهد، چین هم در برابر تایوان چنین موضعی پیش بگیرد. برای همین مانده که چه کاری باید بکند؟

آیا جنگ جهانی سوم در راه است؟

روسیه تهدید کرده است که اگر اروپا از اوکراین حمایت کند، کاری خواهد کرد که اروپا هرگز به خود ندیده است. از آنجایی که اروپای غربی انرژی‌اش را از روسیه دریافت خواهد کرد، ترس از دست دادن این منبع مانع از کمک کردن به اوکراین می‌شود. در واقع پس از انقلاب مخملی در اوکراین، روسیه به نوعی شکست خورد و پوتین در صدد انتقام جویی برآمد، از این رو این همان فرصتی است که پوتین به دنبال ان بود.

وضعیت گردشگری اروپا با شروع جنگ روسیه و اوکراین چگونه می‌شود؟

از آنجایی که بارها روسیه اعلام کرده است که فقط قصد تصرف کیِیف را دارد، جای نگرانی برای این موضوع باقی نمانده است. گردشگری در اروپا با شروع کرونا کاملاً متوقف شد و پس از آن با واکسیناسیون در سراسر جهان امکان از سرگیری سفر به اروپا مهیا شد. کشورهای فرانسه و ایتالیا و اسپانیا از جمله کشورهایی هستند که با تکیه بر توریست، اقتصاد خود را می‌گردانند، از طرفی سایر کشورهای اروپایی ربطی به اوکراین و روسیه ندارند. از این رو تهدیدی برای سایر کشورها وجود ندارد. اگر خبر جدیدی از سوی دولت‌ روسیه مبنی بر اعلام جنگ، صادر شود، حتماً رسانه‌ها از مدتی قبلتر ماجرا را پوشش خواهند داد. در حال حاضر نگرانی خاصی درباره گردشگری اروپا وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.