مجله فرانسه

ماجرای دیوار ضدگلوله اطراف برج ایفل | برج ایفل برای المپیک2024 ضدگلوله میشود

ماجرای ساخت دیوار ضدگلوله دور برج ایفل

فرانسه پس از بارها تلاش ناموفق سرانجام به عنوان میزبان بازی های المپیک 2024 انتخاب شد. تغییرات زیادی وجود دارد که باید در انتظار المپیک 2024 در شهر ایجاد شود، چون از وجود امنیت در پاریس برای بازدید و بازدیدکنندگان باید مطمئن شوند و این مسئله در اولویت‌های نگرانی‌های دولت فرانسه می‌باشد.

شورای شهر این پروژه را در 31 ژانویه، درست قبل از اینکه پایتخت فرانسه پیشنهاد خود را برای میزبانی بازی های المپیک تابستانی 2024 و نمایشگاه جهانی در سال 2025 آغاز کند، تصویب کرد.

برای شرکت در تور فرانسه با آژانس ژیوار تماس بگیرید.

به عنوان بخشی از اقدامات ایمنی برنامه ریزی شده، یک دیوار شیشه ای ضد گلوله جدید در دو طرف برج ایفل ساخته خواهد شد. دیوارهای شیشه ای 2.5 متر ارتفاع و 6.5سانتی متر ضخامت دارند و در امتداد کوای برانلی و خیابان گوستاو ایفل قرار دارند.

پیش بینی شده این ایمنی سازی حدود20میلیون یورو برای دولت فرانسه آب بخورد!

ماجرای ساخت دیوار ضدگلوله دور برج ایفل

پاریس، علاوه بر تامین برج ایفل باید زیبایی‌های آنرا حفظ کند برای همین این دیوارهای ضدگلوله از مواد شفاف ساخته شده‌اند تا لذت دیدن این بنای تاریخی را از بین نبرند.

این دیوارهای 2.5متریِ ضدگلوله از ایجاد آسیب توسط افراد خطرناک (تروریست‌ها) یا وسایل حمل ‌و‌نقل پرسرعت جلوگیری می‌کند.

راهنمای دریافت ویزای شینگن فرانسه را در اینجا بخوانید!

این بنای تاریخی در حال حاضر توسط یک حصار فلزی محافظت می شود تا زمانی که طرح ها به مرحله اجرا درآیند، با استفاده از همان اقدامات امنیتی موقتی که قبل از مسابقات فوتبال یورو 2016 انجام شده بود. اما اقدامات ضد گلوله شدید پس از یک رشته حملات تروریستی اخیر انجام شد که بناهای یادبودی مانند کلیسای نوتردام و موزه لوور را هدف قرار دادند.

ماجرای ساخت دیوار ضدگلوله دور برج ایفل

مانند سایر مکان‌های توریستی فرانسه، این برج به طور منظم توسط نیروهای ضد ترور در حال گشت‌زنی است و پیشروی زیر سازه آهنی از ژوئن 2016 به دلیل ترس از تروریسم حصارکشی شده است.

گودیلر اذعان کرد که حصارهای موقت “از نظر زیبایی شناختی چندان خوشایند نیستند”، به این بنای تاریخی ظاهری شبیه به یک سایت ساختمانی می بخشد، اما وعده داد که نتیجه نهایی “بی نهایت زیباتر و رمانتیک تر” خواهد بود.

او گفت که کار ساختمانی به نظر نمی رسد که تعداد بازدیدکنندگان را کاهش دهد، که هنوز انتظار می رود در سال 2018 به هفت میلیون نفر برسد.

وی گفت که گردشگران پس از عبور از حصارهای امنیتی همچنان می توانند به باغ ها و محوطه زیر برج به صورت رایگان دسترسی داشته باشند.

این دیوارها بخشی از بازسازی 300 میلیون یورویی برج ایفل است که بیشتر کارها قرار است قبل از بازی های المپیک 2024 پاریس تکمیل شود.

ماجرای ساخت دیوار ضدگلوله دور برج ایفل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.