ژیوارنامه

با عجیب ترین موزه‌های جهان آشنا شوید

موزه برای ما یادآور تاریخ گذشتگان بوده‌است، تاریخی همراه با فراز و نشیب‌ها که در دل خود داستان‌های بسیاری را دارد. در این مقاله می‌خواهیم سفری به عجیب ترین موزه‌های جهان داشته باشیم پس با ما همراه باشید.

برای شرکت در تورهای اروپا با آژانس ژیوار تماس بگیرید.

موزه دروغ (Museum of Lies)

موزه لوگن، یکی از اصیل ترین  و عجیب ترین موزه‌های جهان در کیریتس در کشور آلمان شناخته می‌شود راینهارد زابکا بنیانگدار این موزه به زیبایی توانست درست را در درون نادرست پنهان کند. او به گونه‌ای هنرمندانه به بازدید کنندگان یادآوری می‌کند میان هنر و واقعیت تفاوت قائل شوند. معماری موزه مدرن است اما با نمایی پوسیده همراه با نیمکت‌های چوبی در باغی کاملا غیر واقعی قرار گرفته است. با شرکت در تور آلمان، می‌توانید از این موزه دیدن کنید.

عجیب ترین موزه های جهان

موزه پلاستیناریوم (plastinarium museum)

موزه پلاستیناریوم به بازدیدکنندگان بینش جامعی در مورد آناتومی انسان و حیوانات، فرآیندهای پلاستیناسیون و تکنیک‌های مختلف آماده‌سازی را در فضای نمایشگاهی به مساحت 3000 متر مربع می‌دهد. این موزه در شهر گوبن آلمان  قرار دارد و از مدرن ترین تکنولوژی‌ها برای آموزش پزشکان و افراد عادی علاقه مند به پزشکی استفاده می‌شود. برای آگاهی از اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت زیر مراجعه کنید.

عجیب ترین موزه های جهان

موزه هنر‌های بد (Museum of Bad Art)

یکی دیگر از عجیب ترین موزه‌های جهان، موزه هنرهای بد است. این موزه نگاهی دیگر به شکست را به ما تقدیم می‌کند در این مجموعه سعی شده‌است آثاری که در انجمن‌های هنری نادیده گرفته می‌شوند تجلیل شوند. موزه هنرهای بد(MOBA) با بیش از ۷۰۰ اثر هنری در  سامرویل ماساچوست قرار دارد و شعارش را این گونه طراحی کرده‌است: ما اینجا هستیم تا حق یک هنرمند را برای شکست، با شکوه جشن بگیریم.

عجیب ترین موزه های جهان

موزه مو (Hair Museum)

یکی از رمانتیک ترین موزه‌هایی که در لیست عجیب ترین موزه‌های دنیا خود نمایی  می‌کند، موزه مو آوانوس در کاپادوکیا ترکیه است . داستان عاشقانه این موزه به سال ۱۳۵۷ شمسی  برمی‌گردد. چز گالیپ بنیانگذار این موزه قبل از جدایی از عشق خود می‌خواهد چیزی به عنوان یادگاری برایش باقی بگذارد او نیز تکه‌ای از موهایش را می‌برد تا به یادگار برایش بگذارد. امروزه بیش از 16000 تار مو در این موزه قرار دارد. جالب است بدانید بازدیدکنندگان اصلی موزه مو را زنان تشکیل می‌دهند.

عجیب ترین موزه های جهان

موزه نودل (Noodle Museum)

اگر کودکی همراه خود دارید و می‌خواهید خاطره خوشی برایش رقم بزنید حتما از موزه نودل ژاپن دیدن کنید. موموفوکو یاندو بنیاگذار این موزه و پدر رشته فرنگی فوری با شعار پروش تفکر خلاق این موزه را تاسیس کرد. لوگوی موزه ترکیبی از کاپ نودل و سه علامت تعجب است چراکه این موزه جایی برای پاسخ دادن به علامت‌های تعجب مختلف،لذت کشف و اختراع کردن در کنار تجربه‌ای خوشمزه است. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت موزه نودل مراجعه کنید.

عجیب ترین موزه های جهان

موزه توالت (Toilet Museum)

شاید کمی دور از ذهن باشد که یک موزه با موضوع توالت در سولابه هند چگونه می‌تواند قادر به کسب جایزه‌ای باشد که تنها 2 درصد از جاذبه‌های جهان آن را کسب کردند اما باید گفت در دنیای هنر و تاریخ هر چیزی امکان پذیر است.

عجیب ترین موزه های جهان

موزه فاضلاب (Sewer Museum)

موزه فاضلاب پاریس در سال1245 شمسی احداث شد و با استقبال بسیاری همراه بود. موزه‌ای مرموز با هزارتوهای خیالی را می‌توان توصیفی کامل از این موزه دانست که در آن طبقات اجتماعی یکدست می‌شوند. شما می‌توانید دنیای زیز زمینی شهر مدرن پاریس را با حرکت در قایق‌های سازماندهی شده کشف کنید. برای دیدن این موزه هیجان انگیز، می‌توانید در تور پاریس شرکت کنید.

عجیب ترین موزه های جهان

موزه زیرآب کانکون (Cancun Underwater Museum)

اگر علاقه مند هستید تا همراه با بازدید از موزه، غواصی نیز کنید حتما سری به موزه کانکون در مکزیک بزنید. شما می‌توانید نتیجه‌ی خلاقیت و تلاش هنرمندان و محققان را در کنار هم ببینید. این موزه راهی جدید برای به حداقل رساندن آسیب‌زدن به محیط زیست و رویکردی جدید جهت اجرایی کردن گردشگری مسئولانه در سطح مدیریتی است.

عجیب ترین موزه های جهان

موزه 2500 ساله در بین‌النهرین

سفرمان به عجیب ترین موزههای جهان را با گذری به قدیمی ترین موزه جهان تمام می‌کنیم. این موزه 2500ساله متعلق به انیگالدی-نانا شاهزاده بابلی در بین النهرین است که هم اکنون در در نزدیکی استان ذی‌قار عراق قرار دارد. این مجموعه عجیب و غریب توسط باستان‌شناس لئونارد ووللی کشف شد.

عجیب ترین موزه های جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.