مجله فرانسه

دیوار عشق در پاریس | داستان این دیوار چیست؟

مقاله ی دیوار عشق را با این بیت معروف از حافظ شیرین سخن آغاز می‌کنیم:

الایا ایها الساقی ادرکاسا و ناولها                  که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکل ها

همان طور که از بیت بالا معلوم شد موضوع مقاله ی ما در مورد عشق است اما نه خود کلمه ی عشق، بلکه در مورد دیوار عشقی که در کشور پاریس قرار دارد، می باشد.

در شهر پاریس که مهد رمانتیک ترین شهرهای جهان است، یک دیواری قرار دارد که مملو از عشق و صلح است، این دیوار، دیوار عشق نام دارد. دیوار عشق در پاریس یکی از جاذبه های بی نظیری است که همه ی عاشقان را به خود جذب کرده است.

بر روی این دیوار بیش از 330 اعلامیه ی مختلف با 250 زبان مختلف قرار گرفته است. این مکان بین مردم پاریس و حتی گردشگرانی که به کشور پاریس سفر می کنند از محبوبیت ویژه ای برخوردار است.

راهکاری برای یک سفر ارزان به پاریس با ژیوار

دیوار عشق در پاریس

 اما داستان شگفت انگیز دیوار عشق چیست؟

دیوار عشق توسط دو هنرمند معروف و صاحب نامی چون فردریک بارون و کلر کیتو طراحی شده است. فردریک بارون از همسایگان و سفارتخانه ها خواست تا بهترین جمله ی عاشقانه ی خود را به زبان بیاورند.

فردریک بارون تمام جمله های عاشقانه مردم را با زبان های مخصوص خودشان در یک دفتر نوشت و از بین تمامی آن ها جملاتی که به معنای کامل عشق بودند، را جدا کرد. از 192 ملت مختلف بهترین جملات عاشقانه گردآوری شده اند.

کلر کیتو که در زمینه ی خوشنویسی مهارت فوق العاده ای داشت، تمام جملات عاشقانه ای که فردریک بارون در داخل دفتر خود نوشته بود را با رنگ سفید بر روی کاشی هایی که بر روی دیوار چسبیده شده بود و مانند دفتر بارون بود با خطی خوش بر روی دیوار نوشت.

جملات عاشقانه ای که بارون در دفتر خود نوشته بود به قدری زیاد بود که تمامی 612 کاشی که بر روی دیوار قرار گرفته بود پر شد. هم چنین بر روی این دیوار، در لابه لای جملات عاشقانه تکه های قرمزی وجود دارد که منظورتکه های قلب های شکسته است.

در اطراف این منطقه تعدادی نیمکت برای شما قرار داده شده است. پس بهترین فرصت است که بر روی این نیکمت ها بنشینید و با جملات عاشقانه ای که از تمامی ملیت ها بر روی این دیوار گردآوری شده است آشنا بشید. از زبان آفریقایی گرفته تا زبان کره ای بر روی این دیوار جملات عاشقانه ای نوشته شده است.

همچنین لیست محله‌های رنگی پاریس را مشاهده کنید.

دیوار عشق در پاریس

علت وجود لکه های قرمز بر روی دیوار عشق چیست؟

هنگامی که به بازدید از دیوار عشق می روید حتما به تمام عناصری که بر روی دیوار حک شده اند دقت کنید. بر روی این دیوار تعدادی لکه های قرمز به صورت پراکنده قرار گرفته است.

علت وجود لکه های قرمز به این معنی است که عشق در تعدادی از مناطقی از جهان وجود ندارد و یا از بین رفته است. هنگامی که تمام لکه های قرمز رنگ را بهم متصل کنیم، مشاهده میکنیم که یک قلب کامل که نماد عشق است ایجاد میشود.

و این به این معناست که همه ی ما به عنوان یک جامعه یک راه طولانی برای ترمیم عشق خود و دیگران در پیش داریم و باید عشق را در تمام جهان گسترش دهیم.

درباره ویزای تحصیلی فرانسه اطلاعات کسب کنید.

دیوار عشق در پاریس

علت اینکه میدان jehan-Rictusهر روز به مدت چند ساعت بسته می شود، چیست؟

علت بسته شدن میدان به دلیل وجود دیوار عشقی است که در این میدان قرار گرفته است. چون بازدیدکنندگان بسیاری از این دیوار دیدن می کنند و با دیوار تماس پیدا میکنند، باعث می شود که گرد و غبار بر روی دیوار بنشیند و جلا و زرق و برق دیوار از بین برود.

به همین دلیل هر روز به مدت چند ساعت بازدید از این دیوار ممنوع است. در این چند ساعت کارگران دیوار را تمیز میکنند و آن را برای بازدید عموم آماده میکنند.

بازدید از دیوار عشق رایگان است.

همان طور که در بالا ذکر کردیم دیوار عشق در میدان jehan-Rictus قرار دارد. دیوار عشق یک مکان خصوصی است اما بازدید از آن برای عموم آزاد و رایگان است.

ساعت بازگشایی بازدید از دیوار 8 صبح است و ساعت بسته شدن آن در تمام فصول سال متفاوت است. علت بسته شدن آن نیز به خاطر آن است که در برابر خرابکاری ها در امان بماند.

مطالب مرتبط

1 نظر در “دیوار عشق در پاریس | داستان این دیوار چیست؟

  1. دکتر امینی گفت:

    سلام
    مار بیشتر دلتنگ سفر کردید
    انشالله این دوران تموم شه
    زودتر با تورهای خوب ژیوار سفر بریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.