ژیوارنامه

کارهایی که در سفر به برزیل نباید انجام دهید

برزیل با توجه به اینکه یک مقصد گرمسیری است، همیشه مورد توجه گردشگران و مسافران بوده و هست. اما از سوی دیگر گزارش‌های بین‌المللی مربوط به جرم و جنایات و استفاده از مواد مخدر در این کشور بسیار زیاد است. در نتیجه ما برای داشتن یک سفر امن که هم خودمان امنیت داشته باشیم و هم جامعه میزبان برزیل را اذیت نکنیم باید از روند کارهای ممنوعه در برزیل  آگاه باشیم. در این جا ما با یکسری باید‌ها و نباید‌ها اشاره می‌کنیم. برای سفر به برزیل با آژانس ژیوار تماس بگیرید.

1- در برزیل هیچ وقت کیف خود را روی زمین نگذارید!

 یکی از کارهای ممنوعه در برزیل این است که کیف خود را روی زمین نگذارید. برای این امر ۳ دلیل وجود دارد. در برزیل جانوران خزنده بسیار زیادی در ابعاد و اشکال مختلف وجود دارند، که اگر شما کیف خود را روی زمین بگذارید، می‌توانند روی کیف شما و حتی داخل کیف شما بخزند. دلیل دیگر این است که، شما این امکان را می‌دهید که دزدان و سارقان بدون اینکه شما متوجه شوید کیف شما را بدزدند. دلیل دیگر، برای خرافات در این کشور است زیرا از نظر آنها گذاشتن کیف روی زمین بدشانسی می‌آورد.

2- در برزیل با وسایل قیمتی راه نروید.  

وقتی صحبت از جرم و جنایت و مواد مخدر و قتل باشد، قطعا نام این کشور وجود دارد. البته این امر بیشتر در مناطق فقیرتر یا نزدیک به باندهای مواد مخدر رخ می‌دهد. اما نگران نباشید،این مکان‌ها خارج از نقاط گردشگری هستند. پس بهتر است برای جلوگیری از هرگونه رخ داد ناگواری، از تور خود جدا نشوید و در مکان‌هایی که نمی‌شناسید پا نگذارید. شاید خواندن مقاله جاذبه‌های سائوپائولو برای شما جالب باشد.

3- بدون راهنما به پارک‌های ملی سفر نکنید.

 شما میتوانید به برخی از پارک‌ها به تنهایی بروید، مانند جنگل تیجوکا در ریودوژانیرو، که تابلوهای مشخصی دارند و امنیت خوبی هم دارند. اما برخی از پارک‌ها را بهتر است با یک راهنمای واجد شرایط و معتبر انجام دهید، مانند پانتانال، جنگل‌های بارانی آمازون، که بسیار زیبا هستند اما افراد بی‌تجربه امکان گم شدن دارند و با توجه به وجود حیوانات، خطرناک هستند.

4-در هر ساحلی شنا نکنید.

 سواحل برزیل، جز ۱۰ ساحل پر کوسه جهان هستند. پس قبل از اینکه در هر جایی به آب بزنید، با گارد ساحلی و نجات غریق صحبت کنید. همچنین برخی از آب‌های برزیل آلوده به بیماری هستند. شما پس از یک شنا بیمار می‌شوید. برخی از سواحل هم بسیار نامتلاطم هستند و امواج بسیار قوی دارند. در کل توصیه می‌شود در برزیل به ویژه در ساحل رسیف شنا نکنید و حتما با یک غریق نجات مشورت کنید.

کارهای ممنوعه در برزیل

5_ همه در برزیل به انگلیسی صحبت نمی‌کنند.

حتی اسپانیایی هم زبان مورد علاقه برزیلی‌ها نیست، بلکه زبان مورد علاقه آنها پرتغالی است. اسپانیایی در واقع شبیه به پرتغالی است اما هنوز متفاوت است و آنها زبان اسپانیایی را درک نمی‌کنند. بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که سعی کنید چند عبارت به زبان پرتغالی یاد بگیرید. برزیلی‌ها عاشق افرادی هستند که به زبان پرتغالی صحبت می‌کنند و هر تلاشی برای صحبت کردن به زبان آنها فوق العاده برایشان دوست داشتنی است، و بسیار از آن استقبال می‌کنند.

6_ قبل از پرواز به برزیل، واکسن را فراموش نکنید.

 شما معمولاً قبل از پرواز به برزیل به واکسن خاصی نیاز ندارید. اما واکسن تب زرد بسیار توصیه می‌شود، به خصوص اگر از آمازون بازدید می‌کنید. از آنجایی که این کشور گرمسیری و  با تعداد زیادی پشه است، شیوع برخی بیماری‌ها ممکن است رخ دهد و خوب است که از قبل بررسی شود. اگر در زمان شیوع بیماری در برزیل به کشور دیگری سفر می‌کنید، ممکن است بدون ارائه مدرک واکسن اجازه پرواز نداشته باشید.

کارهای ممنوع در برزیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.