مجله آلمان

5 جاذبه برتر شهر كلن| جاذبه هاي ديدني شهر كلن

5 جاذبه برتر شهر كلن

كلن، چهارمين شهر بزرگ آلمان ، شهري مدرن است. با اينكه در جنگ جهاني دوم بمباران شد اما هنوز آثار و بقاياي تاريخي كه مربوط به دوران روم است هنوز يافت مي‌شود.

اين شهر واقع در رودخانه ديدني راين ، يكي از پربازديدترين مقاصد گردشگري آلمان است و جاذبه هاي گردشگري فراواني در كلن ، اعم از باستاني و جديد وجود دارد. راهنماي دريافت ويزاي شينگن آلمان

5 جاذبه برتر شهر كلن

1.شهرداري كلن

اين ساختمان كه در قلب شهر قديمي واقع شده است ، قدیمی ترین تالار شهر آلمان است. برج گوتیک آن با بیش از صد مجسمه تزئین شده است. ساخت برج در سال 1407 آغاز شد و پس از اتمام ، بلندترین ساختمان شهر بود ، حتی بلندتر از گروس سنت مارتین! پس از آسیب شدید ساختمان تاریخی در جنگ جهانی دوم ، تالار شهر فقط تا حدی بازسازی شد. بقیه مجموعه به سبک مدرن بازسازی شد. اگر علاقمند به ديدن آلمان هستيد از تورهاي آلمان ژيوارديدن كنيد.

5 جاذبه برتر شهر كلن

2.كليساي كلن

کلیسای جامع کلن (Kölner Dom ) در نزدیکی ساحل در سمت چپ رود راین واقع شده است و نقطه عطف و برجسته این شهر است. این بنای خیره کننده که رسماً کلیسای جامع سنت پیتر و سنت مری (Hohe Domkirche Sankt Petrus) نامیده می شود ، شاهکاری از معماری گوتیک بالا و میراث جهانی یونسکو است .

یکی از بزرگترین کلیساهای جامع در اروپا ، در سال 1248 آغاز به کار کرد و بلند پروازانه ترین پروژه ساختمانی در قرون وسطی محسوب می شود. به عنوان برج های دوقلوی 157 متری ، فضای داخلی خارق العاده این کلیسا بسیار چشمگیر است ، هنگام بازدید از این شهر شلوغ باید از آن دیدن کرد.

اگر به دیدن این شهر زیبا علاقمند هستید از تور اروپا نوروز 1401 ژیوار دیدن کنید.

5 جاذبه برتر شهر كلن

3. موزه لودویگ كلن

موزه لودویگ در سال 1976 ایجاد شد تا 350 قطعه هنر مدرن را که بزرگترین شکلات پیتر لودویگ به شهر کلن اهدا کرد ، در خود جای دهد. تقریباً دو دهه بعد ، پیتر و همسرش ایرن 90 اثر دیگر را اهدا کردند که بیشتر آثار پیکاسو بودند. امروزه این موزه همچنین شامل آثار مهم هنرمندان معاصر ، اکسپرسیونیست و کلاسیک مدرن و همچنین مجموعه ای از هنرهای پاپ آمریکایی است. بازدیدکنندگان می گویند که نمایشگاه ها به خوبی چیده شده اند و مانند آن می توان در موزه به جای یک روز کامل ، در چند ساعت گشت و گذار کرد. توضیحات به چندین زبان است.

5 جاذبه برتر شهر كلن

4.كليسا گروس سنت مارتین

گروس سنت مارتین یکی از دوازده کلیسای رومانسک در کلن است. به دلیل برج عظیم آن ، این کلیسا نیز یکی از برجسته ترین هاست. اگر صلیب ها در بالا نبودند ، بازدیدکنندگان به راحتی می توانستند گروس سنت مارتین را به عنوان یک قلعه قرون وسطایی اشتباه بگیرند. این کلیسا یکی از بناهای زیبا در کلن محسوب می شود و بین گردشگران بسیار محبوب است. کلیسای رومی بین سالهای 1150 تا 1250 ، پس از آتش سوزی کلیسای قبلی ساخته شد. گروس سنت مارتین با گروه کر سه گانه اش كه پس از آسیب شدید در جنگ جهانی بازسازی شده است هنوز هم بر خط افق شهر قدیمی تسلط دارد.

5 جاذبه برتر شهر كلن

5. تله کابین کلن

تله کابین کلن که باغ وحش و باغ گیاه شناسی را به هم متصل می کند ، امن ترین وسیله نقلیه شهر محسوب می شود. این سفر کوتاه از رودخانه راین که از سال 1957 کار می کند ، چشم اندازهای دیدنی از کلن ، از جمله رودخانه و کلیسای جامع کلن را ارائه می دهد. همچنین از یک آبگرم برهنه عبور می کند ، اما سواران می گویند تله کابین آنقدر بلند است که زیاد دیده نمی شود. تله کابین های چهار نفره به سبک قدیمی ، از جاذبه های گردشگری محبوب کلن ، این سفر را در 10 دقیقه انجام می دهند.

5 جاذبه برتر شهر كلن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.