مجله ایتالیا

5 جاذبه برتر در میلان | جاذبه‌های برتر میلان برای توریست‌ها، دیدنی‌های ایتالیا

5 جاذبه برتر میلان

در حالی که میلان (میلانو) شاید اولین شهری نباشد که یک گردشگر هنگام سفر به ایتالیا به آن فکر می‌کند، اما این شهر دارای گذشته ای تأثیرگذار و میراث فرهنگی غنی است.

هنرمندانی چون میکل آنژ و لئوناردو داوینچی، آهنگساز وردی، تنور بزرگ انریکو کاروسو و طراح جورجیو آرمانی همه در اینجا زندگی و کار می‌کردند. میلان سالانه دو بار میزبان نمایشگاه مد و زیبایی است.

تمام این تاریخ، بدون توجه به ثروت قابل توجهی که از موقعیت تجاری مطلوب آن به دست آمده است، باعث شده تا میلان دارای گنجینه های هنری، فرهنگی و معماری فراوانی باشد که می‌توانید از آن لذت ببرید.

در ادامه 5 جاذبه برتر در میلان را به شما معرفی می‌کنیم.

اگر علاقمند سفر به ایتالیا هستید از تور ایتالیا ژیوار دیدن کنید.

5 جاذبه برتر میلان

ایل دوومو (کلیسای جامع میلان)

کلیسای جامع عظیم سانتا ماریا ناسنته، که میلانی ها آن را فقط “ایل دوومو” می نامند، یکی از 5 جاذبه برتر در میلان است. این کلیسا که یکی از بزرگترین کلیساهای جهان است (تا 40000 نفر در آن نگهداری می شود) و از باشکوه ترین کلیساها، نمونه نهایی سبک گوتیک فلامبویانت می‌باشد.

سقف آن دارای 135 قلعه سنگی با ظرافت زیبا است و نمای بیرونی آن با 2245 مجسمه مرمری تزئین شده است. فضای داخلی کم نور، در تضاد چشمگیر با نمای بیرونی درخشان و دارای الگوهای غنی، با 52 ستون غول پیکر خود تأثیر قدرتمندی می گذارد.

شیشه ای رنگ آمیزی در شبستان این کلیسا (عمدتا قرن 15-16) بزرگترین در جهان است.

در جنوب شرقی گنجینه ای با آثار طلا و نقره وجود دارد که مربوط به قرن چهارم تا هفدهم است.

قدم زدن روی پشت بام کلیسای جامع یک تجربه چشمگیر است، چشم اندازهایی را در سراسر شهر ارائه می دهد و در روزهای روشن به کوه های آلپ پوشیده از برف ادامه می‌یابد.

5 جاذبه برتر میلان

 Galleria Vittorio Emanuele : مغازه های لوکس و کافه های زیبا

یکی از 5 جاذبه برتر در میلان، وجود مغازه های لوکس و کافه های زیبا است که با آغاز معماری مدرن در ایتالیا، امروزه این شهر به عنوان نمونه ای درخشان از ساخت آهن و شیشه صنعتی،در قرن نوزدهم شناخته می‌شود.

از میان مغازه ها و کافه های میلان  گالری ویتوریو امانوول Galleria Vittorio Emanuele II یکی از این مکان‌ها است که از یک طرف میدان دل دوومو تشکیل شده و از طرف دیگر به میدان پیازلا اسکالا باز می‌شود، توسط Giuseppe Mengoni طراحی شده و بین سالهای 1865 تا 1877 ساخته شده است.

5 جاذبه برتر میلان

Cimitero Monumentale

با تمام معماری و هنر باشکوه ایتالیا از دوران یونان باستان و روم، قرون وسطی و رنسانس، به راحتی می‌توان فراموش کرد که ایتالیا همچنین دارای نمونه های برجسته ای از دوران هنر نو است. که در اینجا با نام Stile Liberty شناخته می شود.

Cimitero Monumentale، یکی دیگر از 5 جاذبه برتر در میلان است این گالری که نزدیک ایستگاه راه آهن می‌باشد و در فضای باز است که مجسمه های Art Nouveau در این مکان قرار دارند که بسیاری از آنها توسط مجسمه سازان ایتالیایی ساخته شده است.

این بناها پشت یک رواق مرمرین راه راه عظیم و پر زرق و برق، نشان مقبره های ثروتمندان و مشهور میلان از اواخر دهه 1800 تا اواسط قرن بیستم است.

اگر به دیدن این شهر زیبا علاقمند هستید از تور اروپا نوروز 1401 ژیوار دیدن کنید.

5 جااذبه برتر میلان

سان مائوریتزیو و موزه باستان شناسی

برای بسیاری، فضای داخلی کلیسای سان مائوریزیو زیباترین بنا در میلان است.این کلیسا که یکی از 5 جاذبه برتر میلان می‌باشد،

در اوایل دهه 1500 به عنوان کلیسایی برای صومعه راهبه های بندیکتی ساخته شده است، کل فضای داخلی آن پوشیده از نقاشی‌های دیواری از صحنه های کتاب مقدس است.

اینها نه تنها توسط برخی از بهترین هنرمندان لومبارد قرن 16 (عمدتا برناردینو لوئینی و پسرانش ) کشیده شده است، بلکه رنگ نقاشی ها آنقدر زنده است که گویی دیروز نقاشی شده اند.

این بنا دارای شبستان بلندی است که به دو بخش تقسیم می شود و قسمت عقب به عنوان گروه کر راهبه ها محفوظ است.

صومعه وسیع بر روی خرابه های سیرک رومی و بخش هایی از دیوارهای رومی ساخته شده است، که همگی اکنون بخشی از Civico Museo Archeologico (موزه باستان شناسی) است، جایی که می توانید بقایای حفاری شده میلان رومی را در آنجا مشاهده کنید.

5 جاذبه برتر میلان

ناویلیو

برای جوانانی که به کافه ها و کلوپ‌های موسیقی کنار کانال مراجعه می کنند، Naviglio یکی از بهترین کارهایی است که شب ها در میلان انجام می شود و میتوان آن را به عنوان 5 جاذبه برتر در میلان معرفی کرد.

اگرچه عصرها بیشترین فعالیت را دارند،میتوانید در طول روز به بوتیک ها و کارگاه های هنرمندان و رستوران ها و جشنواره های مکرر که در اینجا برگزار می شود، بروید.

در ماه آوریل، محله در امتداد کانال پر از گل است و Festa del Naviglio کنسرت، راهپیمایی، صنایع دستی و بازار عتیقه را به ارمغان می‌آورد.

بارها در امتداد کانال‌ها در اواسط ماه ژوئن برای (جشنواره سنت کریستوفر) تزئین شده اند و Orchestra Sinfonica di Milano Giuseppe Verdi حدود 50 کنسرت در روزهای پنجشنبه و جمعه و بعد از ظهرهای یکشنبه در سالن تئاتر میلان اجرا می‌کند.

اگر علاقمند سفر به اروپا هستید،به ویزای شینگن نیاز دارید.

5 جاذبه برتر میلان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.