مجله آلمان

جاذبه‌های برتر توریستی کلن | مکان‌های توریستی در سفر به کلن

۵ جاذبه برتر توریستی کلن

کلن شهری زیبا، کهن و چهارمین شهر بزرگ آلمان می‌باشد. این شهر در کرانه رود راین و در ایالت “نورداین وستفالن” واقع‌شده است. شهر کلن بیش از هر چیز به ۱۲ کلیسای بزرگی که در خود جای‌داده مشهور می‌باشد. اما جاذبه‌های توریستی این شهر به همین‌جا ختم نمی‌شود. برای رفتن به کلن به ویزای توریستی آلمان نیاز دارید.

مقاصد گردشگری طبیعی و تاریخی، این شهر را به یکی از مقاصد مهم گردشگری در آلمان بدل کرده است. در این مقاله به ۵ جاذبه برتر توریستی کلن خواهیم پرداخت.

کلیسای جامع کلن و بافت شهر قدیم

به‌محض ورود به شهر کلن، نمای کلیسای جامع توجه شما را به خود جلب خواهد کرد. این بنای زیبا و فاخر که میراث جهانی نیز می‌باشد، نمونه بی‌نظیری از معماری سبک گوتیک است. شما برای بازدید از کلیسای جامع باید وارد شهر قدیم شوید.

این قسمت که بر روی رودخانه راین بناشده است، با زیبایی و شکوه خود، شما را نیز متقاعد خواهد کرد که آن را در صدر جاذبه های توریستی کلن قرار دهید.

در بازدید از این کلیسا و بافت شهر قدیم که از دوره “رومن” جزء بافت شهری محسوب می‌شده است، بالا رفتن از برج و لذت بردن از نمای شهر را از دست ندهید. گفتنی است این ناحیه علی‌رغم قرن‌ها توسعه و ساخت‌وساز همچنان مملو از فضای سبز در میان بناها می‌باشد.

۵ جاذبه برتر توریستی کلن

موزه شکلات کلن

همان‌طور که گفته شد کلن، شهر کلیساها و بناهای کهن است. اما اجازه بدهید در اینجا شما را با یکی از منحصربه‌فردترین جاذبه‌های توریستی کلن آشنا کنیم. اگر شما هم از عاشقان شکلات هستید، بازدید از این موزه را از دست ندهید.

در این موزه شما با کلیه مراحل تهیه کاکائو تا تبدیل آن به شکلات اعلاء آشنا خواهید شد. همچنین داخل این موزه جذاب، گلخانه‌هایی با درختان کاکائو پرورش داده می‌شود که می‌توانید از آن‌ها نیز بازدید کنید.

تله‌کابین کلن

به هر شهر اروپایی که در کرانه رودخانه بناشده سفر کنید، قایق‌سواری بر روی رودخانه و لذت بردن از منظره شهر شما را وسوسه خواهد کرد. اما در کلن علاوه بر آن، می‌توانید با تله‌کابین از بالا، نمای زیبای شهر کلن با بناهای باشکوه تاریخی و غروب زیبای رودخانه راین را ببینید.

این تله‌کابین مسیری زیبا بر فراز رود راین تا باغ‌وحش کلن را می‌پیماید. این جاذبه توریستی کلن می‌تواند تجربه دلپذیری را برای شما در هر سنی رقم بزند. نمایشگاه مبلمان و دکوراسیون داخلی کلن IMM COLOGNE

۵ جاذبه برتر توریستی کلن

خانه ۴۷۱۱، خانه عطر

احتمالاً می‌دانید که واژه “ادوکلن” به معنی آب شهر کلن، مدت‌ها است در تمام دنیا استفاده می‌شود. پس نمی‌شود از کلن دیدن کرد اما به خانه ۴۷۱۱ نرفت. این ساختمان در سال ۱۷۰۹ بناشده است.

در این بنا علاوه بر امکان خرید عطرهای روز دنیا، امکان بازدید از موزه کوچک عطر، همان کارگاه عطرسازی که اصطلاح ادوکلن را جاودانه کرد، را نیز خواهید داشت. این بنا جزء آن دسته از جاذبه های توریستی کلن است که مخاطبان خاص خود را دارد.

باغ گیاه‌شناسی کلن

اگر از علاقه‌مندان گل و گیاه هستید، بازدید از باغ گیاه‌شناسی کلن را از دست ندهید. این باغ که از جمله پارک‌های سنتی کلن می‌باشد در سال ۱۹۲۰ تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین باغ‌های گیاه‌شناسی شده است.

علاوه بر قدمت، تنوع گیاهی این باغ به بیش از ۱۰۰۰۰ نوع گیاه می‌رسد. این تنوع از گیاهان مناطق استوایی تا گیاهان بومی جنگل‌های بارانی را شامل می‌شود. به همین سبب این باغ جزء لیست برترین جاذبه های توریستی کلن قرار می‌گیرد.

چشم انداز شهر کلن | معرفی این شهر در آلمان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.