مجله مجارستان

5 فستیوال برتر مجارستان | از جشنواره‌ی تاریخی تا جشنواره‌ چیدن اسطوخدوس و پاپریکا

5 فستیوال برتر مجارستان

سنت‌های عامیانه مجارستان دلیلی برای جشن گرفتن در این کشور است، زیرا در تعدادی از تاریخ‌ها در طول سال، مناطق مختلف جشنواره‌های خود را برگزار می‌کنند که هنرهای سنتی، صنایع دستی، موسیقی و غیره را به نمایش می‌گذارند. در اینجا 5 مورد از بهترین فستیوال‌های مجارستان را که باید تجربه کنید می‌خوانید.

تورهای مجارستان را از آژانس ژیوار بخواهید.

5 فستیوال برتر مجارستان

1.جشنواره اسطوخودوس تیهانی

شبه جزیره تیهانی را می توانید در سواحل شمالی دریاچه بالاتون پیدا کنید و همچنین به دلیل داشتن چشم اندازهای خیره کننده در سراسر دریاچه و حومه زیبا اطراف، به دلیل فراوانی مزارع اسطوخودوس نیز مشهور است. هر بهار، سایه های بنفش، منظره را تزئین می کند و بوی اسطوخودوس فضا را پر می کند. این گل ها بسیار محبوب هستند، یک مرکز به بازدیدکنندگان اختصاص داده شده است تا میراث رو به رشد اسطوخودوس تیهانی را به اشتراک بگذارد. هر ماه ژوئن، جشنواره اسطوخودوس تیهانی برگزار می شود که طیف وسیعی از فعالیتها در آن دخیل است.

راهنمای دریافت ویزای شینگن مجارستان را در اینجا مطالعه کنید.

5 فستیوال برتر مجارستان

2.بوسویاراس(Busójárás)

در شهر مجارستان در موهاچ، هر فوریه خیابان‌ها سرشار از شادی وسرگرمی است، به طوری که فستیوال کارناوال مجارستان، یا farsang، برگزار می‌شود. بوسویاراس، شاهد حضور مردان روستایی با چهر‌های ترسناک است که در خیابان‌ها رژه می‌روند، در حالی که افراط و عیاشی کلی نیز وجود دارد. این جشنواره توسط مردم شوکچی، اقلیت کروات، جشن گرفته می‌شود، اگرچه این جشن به قدری محبوب است که امروزه همه به این جشنواره ملحق می‌شوند. این کشور این جشن را برای تمام کردن زمستان و استقبال از بهار برگزارمی‌کنند؛ و برای بزرگداشت بازگشت پیروزمندانه مردم شوکچی به شهر تاریخی عثمانی در موهاچ، صدها سال پیش، برگزارمی‌شود.

5 فستیوال برتر مجارستان

3.جشنواره بین‌المللی Folklore

جشنواره بین‌المللی فولکلور در تابستان که در سال ۱۹۸۷ تاسیس شد به عنوان یک جشنواره کوچک که موسیقی و رقص محلی را جشن می‌گیرد، تبدیل به یک رویداد بین‌المللی شد که به اجرا کنندگان در سراسر جهان خوش‌آمد می‌گوید. این جشنواره به طور همزمان در شهرهای مرکزی مجارستان، توکول و سازهالومباتا در هر ماه اوت برگزار شده و در آن شماری از رویدادهای موضوعی را از نمایشگاه‌های هنری، اجراهای نمایشی، هنرهای مردمی، صنایع دستی و دیگر برگزار می‌کند. همچنین یک حرکت قایق روشن در امتداد دانوب برای دور زدن جشن وجود دارد.

4.جشنواره هنرهای عامیانه بوداپست

هر سال در اواسط آگوست، محوطه قلعه بودا محل برگزاری این جشنواره هنری عامیانه مردمی است که بهترین هنرهای عامیانه مجارستانی را از بالا و پایین کشور به نمایش می گذارد. صنعتگران، مجریان و هنرمندان برای نشان دادن استعدادهای خود به این شهر هجوم می آورند و این مکان عالی برای یادگیری بیشتر در مورد هنرهای عامیانه در مجارستان است. اجرای موسیقی زنده و رقص هر دو برای لذت بردن و همچنین کارگاه های هنری و غذاهای سنتی مجارستانی در دسترس است.

5 فستیوال برتر مجارستان

5.جشنواره پاپریکا، کالوسا

با توجه به جایگاه ادویه در مجارستان، تعجبی ندارد که یک جشنواره کامل به پاپریکا اختصاص داده شود. با هدف حفظ و ارتقاء میراث منطقه، فعالیتها شامل نمایشگاه صنایع دستی، مسابقات آشپزی، مزه های شراب و پلینکا و موارد دیگر است. این نمایشگاه در ماه سپتامبر برگزار می‌شود.

5 فستیوال برتر مجارستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.