مجله اسپانیا

5 جاذبه برتر توریستی بارسلون

جاذبه برتر توریستی بارسلون

بارسلونا، پایتخت پرجنب‌وجوش کاتالونیا، شهر ساحلی خیره‌کننده‌ای است که زیبایی و شیوه زندگی آفتابی او را به رخ می‌کشد. مناظر باشکوه، معماری نفس‌گیر و جاذبه‌های فرهنگی عالی، مقصدی جذاب را برای شما رقم‌زده است. البته آب‌وهوای مدیترانه‌ای بر جذابیت آن می‌افزاید. در این مقاله ما به نقد و بررسی 5 جاذبه برتر توریستی بارسلون می‌پردازیم. از طریق تور بارسلونا و اخذ ویزای توریستی اسپانیا می توانید به این شهر بروید و از جاذبه های آن دیدن کنید.

بارسلونا دارای یک محله قرون‌وسطایی جوی به نام Barri Gòtic است، با محیطی تقریباً جادویی در دنیای قدیمی، اما این شهر بیشتر به خاطر معماری مدرنیستی‌اش مشهور است. آنتونی گائودی با ساختمان‌های آوانگارد سورئالیستی خود اثری ماندگار در بارسلونا گذاشت.

یکی از بهترین راه‌ها برای کشف جاذبه‌های بارسلونا این است که بی‌هدف سرگردان شوید و در خیابان‌های فرعی پنهان با کافه‌های کوچک یا توقف برای استراحت در میدان‌های آرام شهر، جایی که نوازندگان خیابانی با گیتارهای اسپانیایی آهنگ می‌نوازند، توقف کنید. شگفتی‌های دلپذیر در هر مرحله فراوان است.

کلیسای ساگرادا فامیلیا یکی از زیباترین جاذبه برتر توریستی بارسلون

کلیسای ساگرادا فامیلیا در قسمت شمالی شهر قرارگرفته است و بر 18 منطقه برجسته و اطراف آن تسلط دارد و 18 برج آن به شکل بلند از ساختمان‌های دیگر بلندتر است. این بنای شگفت‌انگیز که یکی از غیرمتعارف ترین کلیساهای اروپاست، به‌عنوان میراث جهانی یونسکو تعیین‌شده است.

آنتونی گائودی، مهم‌ترین معمار کاتالان دوران مدرن، در سال 1883 مأموریت یافت تا این کلیسا را به‌عنوان یک کلیسای نئو گوتیک طراحی کند؛ اما به‌جای پیروی از برنامه‌ها، او نمونه‌ای امضا از معماری معروف سورئالیستی خود در هنر نو ایجاد کرد. او هیچ ایده ثابتی در ذهن نداشت، ترجیح می‌داد با پیشرفت کار برنامه‌ها را تغییر دهد و به برنامه‌ها اضافه کند.

نمایشگاه نساجی بارسلون ITMA | تاریخ و محل برگزاری نمایشگاه

کلیسای ساگرادا فامیلیا یکی از زیباترین جاذبه برتر توریستی بارسلون

کلیسای ساگرادا فامیلیا یکی از زیباترین جاذبه برتر توریستی بارسلون

اگرچه گائودی در ابتدا بین 10 تا پانزده سال پیش‌بینی کرده بود، اما کلیسا در طول زندگی او هرگز تکمیل نشد. از سال 1926، چندین معمار دیگر بر اساس نقشه‌های گائودی کار روی کلیسا را ادامه داده‌اند. در سال 2010، شبستان اصلی تکمیل شد و کلیسا توسط پاپ بندیکت شانزدهم تقدیس شد.

باوجوداینکه کلیسا ناتمام است، گردشگران ممکن است از فضای داخلی دیدن کنند تا از فضای مقدس وحشت‌انگیز و آثار هنری خیره‌کننده آن دیدن کنند. شبستان اصلی حرم فضایی عظیم به طول 90 متر و ارتفاع 60 متر است. سقف با جزئیات تزئینی مجلل می‌درخشد و پنجره‌های رنگی شیشه‌ای اجازه می‌دهد تا نور اثیری به داخل نفوذ کند.

Barri Gòtic (محله گوتیک)

به مدت 2000 سال، محله گوتیک مرکز معنوی و سکولار این شهر بوده است. آثار بناهای رومی باستان هنوز در اینجا یافت می‌شود، اما قرون‌وسطی با آثار تاریخی در این محله بهترین نمایش را دارد.

در مرکز محله گوتیک در مونته تابور، Catedral de la Santa Cruz y Santa Eulalia (کلیسای جامع صلیب مقدس و سنت Eulalia) قرار دارد. این کلیسای جامع قرون‌وسطایی شاهکاری از معماری گوتیک با نمای مجسمه‌سازی زیبا و یک محراب طلایی باشکوه طلاکاری شده است.

نمایشگاه ساختمان بارسلون Construmat

Barri Gòtic (محله گوتیک)

Barri Gòtic (محله گوتیک)

از دیگر نکات برجسته محله گوتیک می‌توان به موزه پیکاسو و Plaça del Rei اشاره کرد و همچنین یک میدان زیبا با ساختمان‌های برجسته قرون‌وسطایی. Plaça del Rei همچنین به‌عنوان مکانی در فضای باز برای کنسرت های موسیقی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

Casa Milà (La Pedrera) بهترین جاذبه برتر توریستی بارسلون

در منطقه Eixample واقع در بلوار زیبا Passeig de Gràcia، Casa Milà در فهرست یونسکو مشهورترین ساختمان سکولار آنتونی گائودی است. Casa Milà همچنین به “La Pedrera” معروف است که به “معدن سنگ” ترجمه می‌شود زیرا ساختمان شبیه یک معدن باز است.

این خانه آوانگارد پرزرق‌وبرق بین سال‌های 1906 تا 1912 ساخته‌شده است و بیشتر شبیه یک مجسمه است تا یک ساختمان. هر خطی از نمای سنگ طبیعی خمیده است، با پنجره‌های گرد و نرده‌های بالکن فلزی که در اطراف به اشکال شبیه گیاه پیچ‌خورده‌اند. حتی سقف دارای شکل موج‌دار است که با دودکش‌های تزئینی تکمیل می‌شود.

Casa Milà (La Pedrera) بهترین جاذبه برتر توریستی بارسلون

Casa Milà (La Pedrera) بهترین جاذبه برتر توریستی بارسلون

ورودی ساختمان در Carrer de Provença، از طریق یک دروازه چدنی قابل‌مشاهده است که به حیاط داخلی منتهی می‌شود. این ساختمان با طاق‌های آجدار که برای اهداف تحمل بار زیاد طراحی‌شده‌اند، ویژگی‌ای که نبوغ گائودی را به‌عنوان یک مهندس سازه نشان می‌دهد.

Casa Milà دارای مرکز فرهنگی Fundació Catalunya است که رویدادهایی را در طول سال برگزار می‌کند. این بنای یادبود روزانه برای بازدید عموم باز است و راهنماهای صوتی نیز در دسترس است.

Casa Milà که برای استقبال گردشگران طراحی‌شده است، بوتیک‌ها و رستورانی شیک در میان طبقه ساختمان Cafè de la Pedrera دارد که غذاهای لذیذی را برای ناهار و شام ارائه می‌دهد. این رستوران همچنین صبحانه و تاپاس سرو می‌کند.

لا رامبلا: مرکز اجتماعی بارسلونا

قلب زندگی اجتماعی بارسلونا در La Rambla، خیابان وسیعی با سایه درختان واقع‌شده است که شهر قدیمی را به دو قسمت تقسیم می‌کند. La Rambla از Plaça de Catalunya، جایی که صومعه زیبای رومانسک قرن دوازدهمی سانتا آنا در آن قرار دارد تا انتهای بندر امتداد دارد. این خیابان دارای پیاده‌روهای وسیع عابران پیاده، مملو از مغازه‌ها، رستوران‌ها و کافه‌های فضای باز است که آن را به یکی از محبوب‌ترین پاتوق‌های شهر تبدیل کرده است.

خیابان لارامبلا | قلب تپنده بارسلونا

لا رامبلا: مرکز اجتماعی بارسلونا

لا رامبلا: مرکز اجتماعی بارسلونا

در طول روز، بسیاری از مردم محلی در اینجا خرید روزانه خود را در Mercat de la Boqueria پیدا می‌کنند و شب‌ها، گروهی از دوستان و خانواده‌ها عصرانه خود را در پیاده‌روی (پیاده‌روی) خود در La Rambla می‌گذرانند تا از هوای تازه و محیط سرزنده لذت ببرند. در برخی از روزها، تماشاگران ممکن است با موسیقی زنده، نمایش میمی یا سایر اجراهای خیالی برخورد کنند.

کاخ موسیقی کاتالان مشهورترین جاذبه برتر توریستی بارسلون

کاخ موسیقی کاتالان که بین سال‌های 1905 تا 1908 به‌عنوان سالن کنسرت برای گروه کر Orfeó Català ساخته شد، توسط معمار Lluís Domènech i Montaner، به سبک مدرنیستی کاتالان، طراحی شد. این ساختمان در فهرست یونسکو نمونه‌ای از سبک تزئینی در هنر نو است. نما شامل موزاییک‌های پیچیده، عناصر مجسمه‌سازی و آهن‌کاری نفیس است.

دکوراسیون داخلی به همان اندازه بیرونی رنگارنگ و خیال‌انگیز است، با یک سالن کنسرت شگفت‌انگیز که محیط الهام بخشی را برای اجراهای موسیقی فراهم می‌کند. سالن کنسرت که حدود 2200 نفر را در خود جای می‌دهد، تنها سالن نمایش در اروپا است که در ساعات روز کاملاً با نور طبیعی روشن می‌شود.

کاخ موسیقی کاتالان مشهورترین جاذبه برتر توریستی بارسلون

کاخ موسیقی کاتالان مشهورترین جاذبه برتر توریستی بارسلون

آثار هنری چشم‌نواز هر اینچ مربع از دیوارها و سقف را می‌پوشاند. دیوارهای دو طرف عمدتاً از شیشه‌های رنگ‌آمیزی تشکیل‌شده است. سقف دارای نورگیر عظیمی از شیشه‌های رنگی است که توسط آنتونی ریگالت طراحی‌شده است و مرکز آن یک گنبد معکوس در سایه‌های طلایی است که توسط آبی احاطه‌شده و خورشید و آسمان را نشان می‌دهد. مجسمه‌های پیچیده قاب کنسرت را قاب می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.