مجله دانمارک

5 جاذبه برتر توریستی کپنهاگ| اطلاعات کامل و تصاویر جذاب

5جاذبه برتر توریستی کپنهاگ

کپنهاگ، پایتخت دانمارک و بزرگترین شهر این کشور است. در این شهر، بسیاری از جاذبه های توریستی را خواهید یافت که شما را به شدت هیجان زده خواهند کرد. بدون شک آرام ترین شهر اسکاندیناوی، کپنهاگ، منتقل کننده احساس اروپایی متمایز و فرهنگ منحصر به فردی است که باعث می شود بارها و بارها به آنجا بازگردید.

این شهر جهت گذراندن اوقات فراغت بسیار مناسب است؛ در سراسر شهر کپنهاگ، یک حال و هوای زیبای دریایی در کنار خانه های رنگارنگ ساحلی نیهاون و کشتی های بلند لنگر گرفته، در امتداد اسکله ها منعکس شده است. همچنین بسیاری از افراد می گویند کیفیت و تنوع غذایی کپنهاگ بسیار مورد ستایش گردشگران قرار می گیرد.

در نتیجه، کپنهاگ میزبان تعداد زیادی رستوران پیشرفته از جمله نوما که در جهان مشهور است، می باشد؛ جایی که باید میزها را از ماه ها قبل رزرو کنید. برای ایده گرفتن در مورد بهترین مکان های دیدنی در این شهر جادویی، در ادامه این مقاله با 5 جاذبه برتر توریستی کپنهاگ آشنا شوید.

معرفی کپنهاگ | پاتخت دانمارک از چه زمانی به وجود آمد؟

5جاذبه برتر توریستی کپنهاگ

باغ های تیوولی، کپنهاگ

باغ های تیوولی، یکی از 5 جاذبه برتر توریستی کپنهاگ هستند؛ پیاده روی از میدان تاون هال و عبور از H.C. بلوار اندرسنس شما را به باغ های تیوولی که از پارکهای دیزنی الهام گرفته می رساند: شهربازی معروف تیوولی و باغهای تفریحی که متعلق به سال 1843 است. توصیه ما این است که ورودی بزرگ وسترگاد در این باغ ها را هرگز از دست ندهید.

در باغ های تیوولی، بازدیدکنندگان از طریق یک طاق، نمای چشمگیری که در کنار ستون ها قرار گرفته است، استقبال می شوند. مهم نیست که در چه زمانی از سال سفر می کنید، باغ های تیوولی به شما حس شادی و جشن را منتقل می کنند. در داخل باغ ها، روستایی را پشت سر می گذارید که دارای مغازه های زیبا و دریاچه ای است که تصاویر درختان روشن و آراسته را به زیبایی در آب منعکس می کند.

این بخش از باغ احتمالا تنها بخش آرامی است که در این پارک موضوعی مینیاتوری پیدا خواهید کرد. در باغ های تیوولی، بیش از 20 جاذبه، از جمله یک ترن هوایی فوق العاده، دوربرگردان  سالن های آینه، تئاترهای پانتومیم، عروسک ها و فضای باز، تعداد زیادی رستوران و کافه،  باغ گل و یک سالن کنسرت به سبک موری، که هنگام روشن شدن در شب بسیار خوشایند وزیبا هستند را خواهید یافت.

این پارک در سراسر جهان معروف است و در بسیاری از فیلم ها نیز به نمایش در آمده است. در واقع، برخی ممکن است بگویند معروف ترین جاذبه کپنهاگ است. در کریسمس، تیوولی تبدیل به یک سرزمین عجایب تزئین شده می شود.

معرفی دانمارک | 6 جاذبه برتر این کشور

5جاذبه برتر توریستی کپنهاگ

کاخ کریستینزبورگ، کپنهاگ

یکی دیگر از 5 جاذبه برتر کپنهاگ، کاخ کریستینزبورگ در جزیره کوچک Slotsholmen مقر دولتی دانمارک است و جاذبه ای است که باید در دستور کار هر توریستی قرار گیرد. کاخ کریستینزبورگ بیش از 800 سال سابقه دارد و امروزه این کاخ محل پارلمان، دفتر نخست وزیری و دیوان عالی است.

علاوه بر این، چندین قسمت هنوز توسط خانواده سلطنتی مورد استفاده قرار می گیرد، اگرچه خوشبختانه، بسیاری از بخش های آن برای عموم آزاد است.  با اشغال محلی که اسقف آبسالون اولین استحکامات شهر را در سال 1167 ساخت، ویرانه های قلعه اسقف و قلعه قرون وسطایی در زمان ساخت کاخ کنونی کشف شد. تمام این بخش ها در حا حاضر می توانند توسط بازدیدکنندگان دیده شوند.

بهترین کشور اروپا برای زندگی | کدام کشور اروپایی برای زندگی بهتر است؟

موزه ملی دانمارک، کپنهاگ

موزه ملی دانمارک نیز جزو 5 جاذبه برتر توریستی کپنهاگ محسوب می شود. پیاده روی آسان 10 دقیقه ای از باغ های تیوولی در امتداد وسترگاد شما را به موزه ملی می رساند، جاذبه ای که هر کسی که به تاریخ و فرهنگ دانمارک علاقه مند است، باید از آن دیدن کند.

برخی از سنگهای روان و مجموعه تاریخ دانمارک شامل ارابه خورشید (شیء فرقه ای به شکل یک گاری) که بیش از 2000 سال قدمت دارد، اتصالات کلیسای رومانسک و گوتیک، پرسلن و نقره دانمارکی و مجموعه ای از آثار باستانی و سکه  در ای موزه به نمایش گذاشته شده اند. همچنین این موزه مجموعه قوم شناسی، شامل اقلام گرینلند، تصویری عالی از زندگی در میان اسکیموها ارائه می دهد.

در داخل موزه ملی دانمارک، مجموعه هایی از مناطق جالب دیگر از جمله  آسیا، آفریقا و اقیانوسیه و همچنین فرهنگ سرخپوستان را خواهید یافت اما اینها تمام چیزی نیست که در این موزه خواهید دید!

در موزه ملی دانمارک، کاخ شاهزاده (1744) را خواهید دید، یک ساختمان زیبا که تحت تأثیر سبک فرانسوی آن دوره ساخته شده است. در حدود پنج دقیقه پیاده روی تا موزه ملی، موزه Thorvaldsen نیز ارزش بازدید دارد تا آثار دیدنی این مجسمه ساز مشهور دانمارکی را مشاهده کنید.

5جاذبه برتر توریستی کپنهاگ

گالری ملی دانمارک (موزه Statens for Kunst)، کپنهاگ

گالری ملی دانمارک بزرگترین مجموعه هنر دانمارکی را از دهه 1700 تا به امروز و آثار برجسته ای از سراسر جهان به نمایش می گذارد. از جمله نکات برجسته این گالری می توان به نمایشگاه هنری دانمارک و نوردیک اشاره کرد که قدمت آن 150 سال می باشد  و همچنین نقاشی هایی از استادان هلندی، ادوارد مونک و پیکاسو در میان دیگر آثار این گالری مشاهده می شود.

نور طبیعی به طبقات بالا سرازیر می شود و فضایی فوق العاده و دلپذیر به گالری می بخشد. قبل از کاوش در همه مجموعه ها، حتماً نقشه ای بردارید تا هیچ یک از آثار تاثیرگذار را از دست ندهید. پس از اتمام بازدید از آثار هنری بی نظیر این گالری ، در کافه گالری ملی دانمارک استراحت کنید. این مکان بسیار دلپذیر است و مکانی عالی برای استراحت و گذراندن اوقات فراغت است.

5جاذبه برتر توریستی کپنهاگ

بندر نیهاون، کپنهاگ

بندر نیهاون نیز یکی از 5 جاذبه برتر کپنهاگ است که نباید دیدن آن را از دست دهید. در پشت آمالینبوگ، بندر نیهاون (بندر جدید) قرار دارد که در کنار آن خیابانی به همین نام دیده می شود. این منطقه مسحورکننده مرکز فعالیت های دریایی، به ویژه در تابستان است.

ساختمانهای شیروانی با رنگ آمیزی روشن روی کانال را احاطه کرده اند و رنگی به روزهای دلگیر کپنهاگ پاشیده اند و بازدیدکنندگان را به تماشای اجناس فروشی در مغازه ها و صرف یک غذای خوشمزه در رستورانها و کافه هایی که این مکان را خانه می نامند، دعوت می کنند. در انتهای بندر، یک لنگر به عنوان یادبود ملوانان دانمارکی که در جنگ جهانی دوم جان خود را از دست دادند، قرار دارد.

این جاذبه در کپنهاگ، زمانی محله ای بی اعتبار در شهر بود، اما اکنون، با احساس باشکوه خود، بخشی بسیار جذاب از کپنهاگ است که در تصاویر بی شماری از شهر به چشم می خورد. کشتی های موزه ای ادیلی در لنگر قرار دارند، از جمله یک کشتی سبک (Fyrskib) متعلق به سال 1885. از نیهاون، خدمات هیدروفویل و کاتاماران به سوئد و همچنین سفرهای دیدنی در اطراف بندر و امتداد کانال انجام می شود.

5جاذبه برتر توریستی کپنهاگ

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.