مجله اسپانیا

5 جاذبه برتر توریستی مادرید | راهنمای سفر به مادرید

5 جاذبه برتر توریستی مادرید

مادرید پر از انرژی، مملو از جاذبه های فرهنگی و یک کلان شهر مدرن است که رایحه ای خوش از اسپانیا را ارائه می دهد. خیابانهای وسیع، پرتردد و همچنین  پارکهای زیبای مادرید باعث شکوفایی این شهر شده است. مادرید جذابیت سنتی اندلس یا زیبایی بارسلونا را ندارد اما مرکز زندگی اجتماعی با فرهنگ مدرن و زندگی شبانه پر هیجان است.

شهر دائماً سرشار از حرکت و فعالیت است و جاذبه های زیادی برای دیدن و کارهای زیادی برای انجام دادن در آن وجود دارد که گردشگران زیادی را از سراسر جهان به خود جذب می کند.  در صورت امکان بهتر است که گردشگران در تابستان که گرمای این شهر طاقت فرسا است، از بازدید خودداری کنید.  

مسافران باهوش در بهار یا پاییز به مادرید می آیند تا از آب و هوای معتدل آن استفاده کنند. مادرید، پایتخت اسپانیا، دارای مجموعه ای چشمگیر از آثار تاریخی و موزه های هنری، باغ های دلپذیر و میدان های عمومی و فوق العاده است. در ادامه این مقاله با ما باشید تا با 5 جادبه برتر توریستی مادرید آشنا شوید.

5 جاذبه برتر توریستی مادرید

1.موزه پرادو

موزه پرادو یکی از 5 جاذبه برتر توریستی مادرید در سطح جهانی و دارای مجموعه ای با بیش از 8000 نقاشی و 700 مجسمه است. در میان مجموعه گسترده ای از آثار هنری این موزه، شاهکارهای زیادی وجود دارد، از جمله نقاشی های معروف که با مشهورترین آثار موزه لوور پاریس رقابت می کنند.

موزه پرادو حدود 2300 قطعه از مجموعه را در بیش از 100 اتاق در سه طبقه به نمایش می گذارد. نقاشی های اسپانیایی از قرن 12 تا اوایل قرن 19 بیشترین مجموعه را در این موزه تشکیل می دهند. همچنین مجموعه ای از نقاشی های فرانسیسکو دی گویا، شامل 140 اثر قابل توجه است.

لاس منیناس نیز تصویری از خانواده سلطنتی اسپانیا از فیلیپ چهارم که توسط ولاسکز در سال 1656 ایجاد شده است، نباید فراموش شود. از دیگر آثار موجود در مجموعه نقاشی اسپانیایی می توان به اعلان ال گرکو، رویای ژاکوب توسط خوزه د ریبرا، سوم ماه مه توسط گویا و تصور بی عیب اثر موریلو اشاره کرد.

بخشی از فضای نمایشگاهی موزه پرادو شامل یک ساختمان معاصر و صومعه بازسازی شده در قرن 16 است. این گالری ها مجموعه قابل توجهی از نقاشی های مذهبی اسپانیایی قرن هفدهم را به نمایش می گذارند.

موزه پرادو | جامع ترین مجموعه نقاشی اسپانیایی در جهان

2.پارک بوئن رتیرو و کاخ کریستال

پارک بوئن رتیرو وکاخ کریستال از مکانهای بسیار آرامش بخش در قلب مادرید هستند و یکی دیگر از 5 جاذبه برتر توریستی مادرید به شمار می روند که واجب است حتما حین سفر به مادرید از آنها بازدید کنید.  این پارک سرسبز، زیبا و آراسته، مکانی امن و آرامشبخش را به دور از شلوغی های شهر فراهم می کند.

این پارک بیش از 140 هکتار وسعت دارد و بیش از 15000 درخت در آن سایه انداخته اند که بسیار زیبا و اعجاب انگیز است. پارک تاریخی بوئن رتیرو که در قرن 17 برای کنت دوک اولیوارس ایجاد شده است، دارای محیطی زیبا با محوطه سازی فوق العاده و مسیرهای پر از درخت است.

در دوران پادشاهی ایزابلا دوم در قرن 19 ، محوطه سازی این پارک افزایش یافت. پارک دل رتیرو تا قرن 19 متعلق به خانواده سلطنتی اسپانیا بود. از آن زمان به بعد به یک پارک عمومی تبدیل شده است.

کاخ کریستال (Palacio de Cristal) که در سال 1887 در آن ساخته شد نیز یک غرفه باشکوه چدنی و شیشه ای است که نمایشگاه های هنری را در خود جای داده است. کاخ کریستال دارای چشمه ای زیبا و استخری منعکس کننده است که می توانید ساعت ها از آن لذت ببرید.

معرفی مادرید | جاذبه‌های دیدنی پایتخت اسپانیا

5 جاذبه برتر توریستی مادرید

3.کاخ سلطنتی

کاخ سلطنتی نسخه اسپانیایی ورسای و یکی از 5 جاذبه برتر توریستی مادرید است. اما برخلاف ورسای، که اکنون فقط یک موزه است، کاخ سلطنتی مادرید هنوز محل اقامت رسمی پادشاه (پادشاه اسپانیا) است و همچنان برای رویدادهای رسمی دولتی مورد استفاده قرار می گیرد. این کاخ به سفارش فیلیپ پنجم در قرن 18 ساخته شد.

نمای با شکوه نئوکلاسیک این کاخ کاملاً از گرانیت و سنگ سفید Colmenar ساخته شده است. ستون های نمادین نما و ستون های دوریک بر اساس نقاشی هایی است که برنینی مجسمه ساز در ابتدا برای موزه لوور پاریس در نظر گرفته بود. در نرده ها مجسمه های پادشاهان اسپانیایی وجود دارد.

چشمگیرترین جنبه داخلی، راه پله ای برجسته در راهرو ورودی است، با نقاشی دیواری از پیروزی دین و کلیسا، که به طبقه اصلی منتهی می شود. در سراسر کاخ، شاهکارهای هنری دیوارها را تزئین می کنند، از جمله: نقاشی های ولاسکز ، گویا ، روبنز ، ال گرکو و کاراواجو و ملیله های نفیس فلاندری و فرش فرانسوی.

سالون دل ترونو (اتاق تاج و تخت) در این کاخ که یکی از شاهکارهای سبک روکوکو است، با نقاشی های دیواری از تیپولو از جمله “عظمت پادشاهی اسپانیا” ، یکی از بهترین آثار او مزین شده است. اتاق تخت که هنوز برای مراسم دولتی استفاده می شود با مخمل قرمز مجلل پوشیده است و با ملیله های ارزشمند، آینه، مبلمان و لوستر تزئین شده است.

5 جاذبه برتر توریستی مادرید

4. پلازا مایور

پلازا مایور نیز یکی از 5 جاذبه برتر توریستی مادرید است. این میدان زیبا در قرن 17 در زمان فیلیپ سوم ساخته شد و به عنوان مرکز تجارت و زندگی شهری و همچنین صحنه رویدادهای تشریفاتی مانند اعلام پادشاه جدید و مراسم مقدس و مذهبی مورد استفاده قرار گرفت.

این میدان همچنین به عنوان مکانی برای گاوبازی ها، اجراهای نمایشی و مسابقات شوالیه نیز مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه پلازا مایور همچنان یک مکان مهم تجمع در مادرید به شمار می آید. عصرها، این میدان حالتی پر جنب و جوش به خود می گیرد و به یک پاتوق محبوب برای گردشگران و محلی ها تبدیل می شود.

میدان اصلی مادرید | بهترین زمان برای بازدید از پلازای میِر

5.پوئرتا دل سول

پوئرتا دل سول نیز یکی از 5 جاذبه برتر توریستی مادرید است که نباید دیدن آن را از دست دهید. پوئرتا دل سول به دلیل نشان خورشید بر روی دروازه قدیمی شهرکه قبلاً در اینجا قرار داشت، به این اسم، امگذاری شد. این میدان بزرگ شهر با طلوع خورشید هماهنگ است.

پوئرتا دل سول علاوه بر اینکه قطب حمل و نقل عمومی است (با چندین ایستگاه اتوبوس و ورودی مترو) ، نقطه “کیلومتر صفر” در مادرید است که تمام فاصله های شبکه راه ملی اسپانیا از آنجا اندازه گیری می شود. پوئرتا دل سول صحنه بسیاری از رویدادهای تاریخی بوده است، از جمله مقاومت اسپانیا در برابر ناپلئون در 2 مه 1808  و در 1931 که جمهوری دوم در این میدان اعلام شد.

پوئرتا دل سول که مملو از مغازه و کافه است، هنوز یکی از پر جنب و جوش ترین میدانهای مادرید است.

5 جاذبه برتر توریستی مادرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.