مجله فرانسه

جاذبه‌های برتر توریستی مارسی| در سفر به مارسی باید دید

مارسی، شهری با حال‌و‌هوایی مدیترانه‌ای، خانه‌هایی مسقف با سفال‌های قرمز و بندرهایی پر از کشتی، قایق‌های تفریحی و ماهیگیری می‌باشد. همین تصویر دنج و دل‌نشین کافی است تا هوس قدم‌زدن در کوچه‌های قدیمی و سواحل زیبای مارسی در سرتان بیفتد و برای خرید تور مارسی اقدام کنید.

این شهر رنگارنگ که آن را پلی میان اروپا و افریقا نیز می‌نامند آمیخته‌ای از فرهنگ فرانسوی و الجزایری است. در این مقاله به معرفی ۵ جاذبه برتر توریستی مارسی خواهیم پرداخت.

بندر قدیمی نوتردام دولاگارد

در بندر قدیمی نوتردام، در نگاه اول کلیسای آن است که جلب‌توجه می‌کند. آنچه کلیسای نوتردام دولاگارد مارسی را در زمره جاذبه‌های توریستی مارسی قرار می‌دهد، زیبایی نفس‌گیر تصویر این کلیسا بر فراز تپه‌های سرسبز می‌باشد. این کلیسا با سبک بیزانس در قرون وسطی ساخته‌شده است.

گردشگران بعد از لذت بردن از نمای زیبای این بنا، می‌توانند به تراس آن رفته و از منظره زیبای شهر مارسی و دریای مدیترانه لذت ببرند. از این چشم‌انداز ۳۶۰ درجه با ارتفاع ۱۴۵ متری، خانه‌های مارسی، جزیره فرویل و بندر قدیمی قابل‌مشاهده هستند.

همچنین بازدید از موزه نوتردام دولاگارد در همین منطقه، می‌تواند یک صبح تا ظهر گردشگران را سرشار از لذت و تنوع کند. به‌خصوص که بعد از یک روز شلوغ می‌توانند به رستوران‌های ساحلی رفته و غذای بومی میل کنند.

۵ جاذبه برتر توریستی مارسی

موزه زیرآب

احتمالاً شنیده‌اید که مارسی در سال ۲۰۱۲ عنوان پایتخت فرهنگی اروپا را به خود اختصاص داده است. حال اجازه بدهید تلفیقی از فرهنگ و سرگرمی یعنی “موزه زیرآب” را به شما معرفی کنیم. بازدید از موزه با لباس غواصی و در زیرآب، قطعاً در لیست برترین جاذبه های توریستی مارسی قرار می‌گیرد. زیرا این بازدید، تجربه منحصربه‌فردی محسوب می‌گردد.

هشت مجسمه منحصربه‌فرد در عمق پنج متری درمعرض نمایش قرار داده‌شده است و گردشگران امکان بازدید از آنها را دارند. هدف ایجاد این موزه افزایش آگاهی عمومی در خصوص مشکلات محیط زیستی است. این موزه می‌تواند علاوه بر جذابیت هنری تجربه غواصی دل‌نشینی را نیز برای شما فراهم کند.

موزه تمدن‌های اروپایی و مدیترانه‌ای

موزه تمدن‌های اروپایی و مدیترانه‌ای در سال ۲۰۱۳ افتتاح‌ گردید. این موزه با داشتن مجموعه‌ای شامل: 250 هزار شئ، 350 هزار عکس و 100 هزار کارت پستال یکی از غنی‌ترین موزه‌ها در حوزه فرهنگ اروپایی و مدیترانه است.

مکان این موزه یک بنای قدیمی مشرف‌به بندر قدیمی شهر می‌باشد که “رودی ریسیوتی” آن را به سبکی امروزی بازسازی کرده است. دور از ذهن نیست اگر این موزه با مجموعه‌ای عظیم از اشیاء باستانی مصر گرفته تا اروپا، در صدر لیست جاذبه‌های توریستی مارسی برای علاقه‌مندان تاریخ و فرهنگ قرار بگیرد.

معرفی مارسی | معرفی جاذبه‌های این شهر در فرانسه

۵ جاذبه برتر توریستی مارسی

کلیسا و صومعه سنت ویکتور

قدمت کلیسا سنت ویکتور به قرن ۱۱ تا ۱۴ میلادی بازمی‌گردد و نمایی مانند یک قلعه دارد. این کلیسای جامع دارای دو سالن بزرگ و بخش‌های مجزا برای راهب‌ها و راهبه‌ها است که در سال ۴۱۵ ساخته‌شده‌اند.

کلیسا سنت ویکتور هم به سبب اینکه اتفاقات بزرگ، جنگ‌ها و حملات پیاپی را شاهد بوده است، در زمره جاذبه‌های توریستی مارسی قرار دارد. در واقع دیوار و قلعه‌های اطراف صومعه در این بنا به خاطر جلوگیری و دفع این حملات متعدد ساخته‌شده‌اند.

مارسی‌گردی با کایاک

در این مقاله در معرفی برترین جاذبه‌های توریستی مارسی سعی بر حفظ تنوع داشته‌ایم. بنابراین به‌عنوان آخرین جاذبه به سراغ طرفداران طبیعت و ورزش می‌رویم. با تورهای کایاک، می‌توانید گوشه و کنار مارسی را بر روی آب‌های نیلگون مدیترانه در حین پارو زدن بازدید کنید. همچنین می‌توانید با کایاک به پارک ملی Calanques رفته و از طبیعت بکر دهمین پارک ملی فرانسه نیز لذت ببرید.

مارسی، شهر مدیترانه‌ای و رنگارنگ شما را با زیبایی‌های خود مجذوب خواهد کرد بندر قدیمی، موزه زیر آب، موزه تمدن‌ها، کلیسا و تورهای قایق سواری مجموعه‌ای از برترین‌ جاذبه های توریستی مارسی هستند. همچنین در بازدید از مارسی کوچه‌پس‌کوچه‌های زیبای آن و قدم زدن در زمان حال و گذشته تجربه منحصربه‌فردی است که با تلفیقی از غذاهای آفریقایی و فرانسوی دلچسب‌تر هم می‌شود.

تور مارسی ژیوار را از دست ندهید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.