مجله آلمان

5 جاذبه برتر توریستی مونیخ

5 جاذبه برتر توریستی مونیخ

مونیخ، پایتخت بایرن و سومین شهر بزرگ آلمان، بر روی رودخانه ایزار و در حاشیه کوه‌های آلپ باواریا واقع‌شده است. این محل به‌عنوان یک صومعه شناخته می‌شد و زمانی که دوک بایرن به راهبان اجازه داد بازار را در محل عبور مسیر از سالزبورگ و رودخانه ایجاد کنند، تبدیل به یک شهرک شد. ما در این مقاله به 5 جاذبه برتر توریستی مونیخ اشاره خواهیم کرد. شما می‌توانید خطوط دیوارهای قرون‌وسطایی مونیخ را در حلقه‌ای از خیابان‌های منحنی دنبال کنید و سه دروازه چشمگیر قدیمی شهر را ببینید. نقطه کانونی شهر تاریخی داخلی مونیخ، میدان بزرگ و باز، Marienplatz است، جایی که بازدیدکنندگان و افراد محلی برای تماشای نمایش ساعت متحرک توقف می‌کنند و روزانه دو یا سه بار بازی می‌کنند. از طریق تور مونیخ می توانید به بازدید از این 5 جاذبه زیبا برای گردشگری بروید.

مونیخ یک شهر سرگرم‌کننده است که به خاطر جشنواره‌های فصلی و تقویم فرهنگی غنی‌اش مشهور است، بنابراین در کنار بازدید از کلیساهای زیبا و موزه‌ها و کاخ‌های برجسته، باید مدتی را در یک جشنواره، بازار رنگارنگ و یا لذت بردن از زندگی با مردم محلی سپری کنید. همچنین باید برشی از یکی از کیک‌های معروف مونیخ در konditorei میل کنید. ساکنان مونیخ همچنین از پارک‌ها و باغ‌های عمومی متعدد خود، به‌ویژه باغ دوست‌داشتنی انگلیسی به وسعت 900 هکتار (Englischer Garten) لذت می‌برند. شما باید حداقل چند روز را صرف گشت‌وگذار در شهر کنید و وقت خود را با کمک این فهرست مفید از جاذبه‌های گردشگری برتر و کارهایی که در مونیخ انجام می‌دهید برنامه‌ریزی کنید.

ماریان پلاتز و تالار شهر جدید

ماریان پلاتز از زمان تأسیس شهر، میدان مرکزی مونیخ بوده است. این میدان محل مسابقات jousting قرون‌وسطایی؛ و تا سال 1807، جایی که بازارها در آن برگزار می‌شد بوده است. علاوه بر عظمت Neues Rathaus (تالار شهر جدید) که یک طرف کامل میدان را پر کرده است، Altes Rathaus (تالار شهر قدیمی) را خواهید دید که در انتهای دور دروازه‌ای را تشکیل می‌دهد. در میدان بزرگ باز ماریانسول، ستونی بلند به مریم مقدس که در سال 1638 برپا شد و چشمه ماهی، فواره‌ای جدیدتر که شامل پیکره‌های برنزی نجات‌یافته از چشمه اولیه قرن نوزدهم است. ماریان پلاتز که به دلیل خریداران، بوتیک‌ها و رستوران‌هایش محبوب است، مرکز جشنواره‌ها و صحنه بازار بزرگ کریسمس، یکی از چندین بازار بزرگ در شهر است. در طول کارناوال فاشینگ، نارن لیندورم (اژدها) بر فراز میدان می‌رقصد.

فرودگاه مونیخ | بهترین فرودگاه اروپا در سال 2021

5 جاذبه برتر توریستی مونیخ

5 جاذبه برتر توریستی مونیخ

به‌سختی می‌توان به یاد آورد که این بنا تنها مربوط به اواخر قرن نوزدهم است که در سال 1892 تکمیل‌شده است. شما می‌توانید با آسانسور به گالری میانی برج 85 متری ساختمان بروید تا از شهر دیدن کنید. مرکز اطلاعات گردشگری در تالار شهر است و در پشت ساختمان رستورانی قرار دارد که غذاهای سنتی باواریایی را سرو می‌کند.

باغ انگلیسی | پارکی زیبا در بین هزاران جاذبه برتر توریستی مونیخ

باغ انگلیسی مونیخ نه‌تنها بزرگ‌ترین پارک شهری در آلمان است، بلکه مساحت آن 910 هکتار است. گروه‌های طبیعی درختان و گیاهان چشم‌اندازهای متغیری را ارائه می‌دهند و نه کیلومتر جاده پرپیچ‌وخم و دریاچه مصنوعی جلوه‌ای از یک چشم‌انداز طبیعی را تکمیل می‌کند. باغ انگلیسی که در سال 1785 به‌عنوان یک باغ نظامی طراحی شد، راهپیمایان، دوندگان و دوچرخه‌سواران را به 78 کیلومتر مسیرهای جذاب دعوت می‌کند. همچنین مکانی دلپذیر برای آفتاب گرفتن و پیک‌نیک است و می‌توانید برای صرف میان وعده یا نوشیدنی در Chinesischen Turm (برج چینی)، بتکده‌ای به ارتفاع 25 متر توقف کنید.

نمایشگاه تجهیزات و کالاهای ورزشی مونیخ Ispo

5 جاذبه برتر توریستی مونیخ

در سال 1972، یک باغ ژاپنی در جزیره‌ای در انتهای جنوبی باغ ایجاد شد تا یک چایخانه معتبر را در خود جای دهد، هدیه‌ای به‌افتخار المپیک 1772. این پارک همچنین شامل موزه ملی باواریا، با مجموعه‌ای زیبا از مجسمه‌ها و ملیله‌های قرون‌وسطایی آلمان و مجموعه باستان‌شناسی ایالت بایرن است که آثار باستانی ماقبل تاریخ را به نمایش می‌گذارد.

 کاخ و باغ نیمفنبورگ

کاخ بزرگ باروک نیمفنبورگ، در حومه شمال غربی شهر، در اصل محل اقامت تابستانی شاهزادگان ویتلزباخ در قرن 17 بود. این کاخ وسیع که بیش از 600 متر از بال فاصله دارد، از هر طرف توسط کانال نیمفنبورگ احاطه‌شده است که هنگام عبور از ساختمان‌های اصلی قبل از تجمع مجدد در استخری با چشمه زینت زده جلوی نمای اصلی، تجزیه می‌شود. اولین توقف شما باید غرفه مرکزی باشد، قصری مکعبی شکل به سبک ویلایی ایتالیایی که در سال 1674 تکمیل شد و محل سالن سنگی سه‌طبقه مجلل (Steinerner Saal) و تعدادی اتاق خصوصی با اثاثیه زیبا و اثر هنری. در نمازخانه کاخ، به نقاشی سقفی رسا که زندگی مریم مجدلیه را نشان می‌دهد، توجه کنید. در کنار کاخ در اصطبل دربار سابق، موزه مارستال مجموعه‌ای از مربیان زیبای ایالتی را به نمایش می‌گذارد.

5 جاذبه برتر توریستی مونیخ

5 جاذبه برتر توریستی مونیخ

در باغ‌های باشکوه قرن هفدهمی پارک نیمفنبورگ، آمالینبورگ قرار دارد، یک اقامتگاه شکارگاهی شکوهی که به خاطر تالار آینه‌های معروفش معروف است. در جای دیگر باغ‌ها پیچ‌وخم با تئاتر پرچین (تئاتر Hedge) وجود دارد. مجسمه‌های مرمری خدایان یونانی؛ یک چشمه بزرگ؛ و تعدادی گرمخانه، ازجمله خانه نخل که دارای اولین سیستم گرمایش آب گرم آلمان است.

اقامتگاه مونیخ | زیباترین جاذبه برتر توریستی مونیخ

اقامتگاه مونیخ برای قرن‌ها محل دوک‌ها، شاهزاده‌ها و پادشاهان بایرن بوده است که یکی از دیدنی‌ترین کاخ‌های اروپا است. مجموعه وسیع اقامتگاه مونیخ که در حدود هفت بارگاه بزرگ قرار دارد، شامل سه بخش اصلی است: کونیگسبائو، رو به روی اقامتگاه قدیمی مکس جوزف-پلاتز روبروی Residenzstrasse؛ و Festsaalbau (سالن ضیافت)، مشرف به هافگارتن. اولین بخش این مجموعه عظیم آنتی کواریوم باشکوه بود که در سال 1579 ساخته شد و اکنون بخشی از موزه برجسته رزیدنز است. Alte Residenz، شاهکاری از اواخر رنسانس و شهادت بر قدرت فزاینده بایرن، بعدها دنبال شد و اجزای نهایی – نئون کلاسیک Königsbau، Festsaalbau و کلیسای دربار – در سال 1848 تکمیل شد.

اقامتگاه مونیخ

اقامتگاه مونیخ

امروزه Residenz تعدادی بناها و موزه‌ها ازجمله موزه Residenz، خزانه‌داری، کلیسای دربار همه مقدسین (Allerheiligen-Hofkirche) و تئاتر Cuvilliés را در خود جای‌داده است. حتماً در محوطه قصر نیز با حیاط‌های شگفت‌انگیز قدیمی – ازجمله باغ زیبای کورت – و همچنین چشمه‌ها، حوضچه‌ها و باغ‌های متعدد گشت‌وگذار کنید.

پارک المپیک یکی از جاذبه برتر توریستی مونیخ

محل پارک المپیک تابستانی 1972، پارک دیدنی المپیک مونیخ مساحتی در حدود 2.7 میلیون مترمربع در Oberwiesenfeld، محل تمرین سابق ارتش سلطنتی بایرن، بود. این مرکز عظیم که اکنون یک مرکز تفریحی بزرگ است، میزبان انواع کنسرت‌ها و رویدادهای مهم ازجمله جشنواره تابستانی تولوود است (زمستان تولوود در Theresienhöhe، خانه Oktoberfest برگزار می‌شود).

پارک المپیک

پارک المپیک

تعدادی از فعالیت‌های خانوادگی از زمان المپیک به آن اضافه‌شده است، ازجمله بالا رفتن از سقف ورزشگاه، زیپ لاین و تورهای پشت‌صحنه که معماری و طراحی باشکوه این مرکز را به نمایش می‌گذارد. برج المپیک، یک برج تلویزیونی به ارتفاع 290 متر که در سال 1968 ساخته شد و به‌افتخار بازی‌ها تغییر نام داد، دارای سکوهای دیدنی در Aussichtskorb است که مناظر خیره‌کننده‌ای از شهر را ارائه می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.