مجله ایتالیا

5 جاذبه برتر توریستی ناپل

5 جاذبه برتر توریستی ناپل

حتی اگر به بسیاری از شهرهای ایتالیا رفته باشید، هیچ شما را به‌اندازه غوغای پرشور، رنگارنگ و گاهی پر هرج‌ومرج ناپل غافلگیر نمی‌کند. در ناپل به نظر می‌رسد کل جمعیت در خیابان‌هایی هستند که به بندر آن سرازیر می‌شوند و همه آن‌ها به‌طور هم‌زمان صحبت می‌کنند و رنگ‌ها در اینجا روشن‌تر به نظر می‌رسند. در این مقاله ما به نقد و بررسی 5 جاذبه برتر توریستی ناپل می‌پردازیم از طریق مسافرت با تور ایتالیا می توانید از این جاذبه ها دیدن کنید.

شهر ناپل یکی از بهترین موزه‌های باستان‌شناسی جهان که شامل گنجینه‌های پمپئی مجاور و بسیاری دیگر است را در خود جای‌داده است. تاریخ طولانی این شهر که به یونانیان در قرن هشتم قبل از میلاد بازمی‌گردد، شامل حکومت بیزانسی، فرانسوی، اسپانیایی و اتریشی می‌شود که هرکدام اثری از خود در این شهر به‌جای گذاشته‌اند؛ و فراتر از کلیساها، کاخ‌ها و موزه‌ها، خیابان‌های باریک محله، گردشگاه‌های وسیع و پارک‌هایی که هنگام گشت‌وگذار در ناپل می‌یابید، به‌خودی‌خود جاهای دیدنی زیبایی هستند.

لونگومار و کاستل اووو یکی از بهترین جاذبه برتر توریستی ناپل

در امتداد ساحل، در دروازه تاریخی مدیترانه و جهان، می‌توانید حال و هوای این شهر پرجنب‌وجوش را از هر نظر احساس کنید. بندر ناپل توسط اسکله‌ها و موج‌شکن‌ها به اسکله‌ها و حوضه‌های جداگانه تقسیم می‌شود و همیشه سرشار از شلوغی است. لونگومار یک گردشگاه ساحلی است که ساحل را در حدود 2.4 کیلومتر در امتداد از طریق پارتنوپه و از طریق فرانچسکو کاراچیولو در محله چیاییا دنبال می‌کند. می‌توانید با بازدید از مناظر زیبا در سراسر خلیج تا وزوویوس و کافه‌ها و بستنی‌فروشی‌های فراوان حس خوبی را تجربه کنید و از چشم‌اندازها و فضای پرجنب‌وجوش آن لذت ببرید.

لونگومار و کاستل اووو یکی از بهترین جاذبه برتر توریستی ناپل

لونگومار و کاستل اووو یکی از بهترین جاذبه برتر توریستی ناپل

کاستل اووو که متعلق به قرن دوازدهم می‌باشد، قدیمی‌ترین قلعه در ناپل محسوب می‌شود که در یک آب‌نما در انتهای فرانچسکو کاراچیولو واقع‌شده است. مناظر زیبای بندر، کشتی‌ها، خلیج و کوه وزوویوس از حصارهای آن حتی بهتر است و داخل آن موزه‌ای قومیتی، ماقبل تاریخ با سرامیک و دیگر آثار باستانی ناپل قرار دارد. برای ورود به قلعه و موزه که مانند لونگومار، ازجمله چندین مراکز با بازدید رایگان در ناپل است، هیچ هزینه‌ای دریافت نمی‌شود.

کاپلا سنسرو

کاپلا سنسرو در سال 1590 به‌عنوان عبادتگاه خصوصی خانواده Sansevero ساخته شد و بعدها به مقبره دفن آنان تبدیل شد. در قرن هجدهم، توسط عارف عجیب‌وغریب Raimondo di Sangro، جسد شاهزاده Sansevero، به سبک باروک تزئین شد. از بین مجسمه‌هایی که او سفارش داده است، برجسته‌ترین ویژگی‌های هنری در مسیح محجبه اثری اثر سامارتینو (1753) و دو مجسمه دیگر است که پیکره‌هایی را نشان می‌دهد که به نظر می‌رسد بافتی شفاف از سنگ مرمر است. یکی دیگر که همچنین از یک‌تکه سنگ مرمر تراشیده شده است، یک چهره مردانه را نشان می‌دهد که تا حدی در یک تور پیچیده شده است، در مکان‌هایی سقوط آزاد داشته و آن‌قدر پیچیده حک‌شده است که به نظر می‌رسد واقعاً از سنگ ساخته نشده است.

معرفی ناپل | شهرت جهانی در زمینه موسیقی در ناپل ایتالیا

کاپلا سنسرو

کاپلا سنسرو

 عجیب‌ترین نمایشگاه‌های این عبادتگاه، ماشین‌های آناتومیک است که سیستم گردش خون و ماهیچه‌های انسان را نشان می‌دهد و بر روی اسکلت‌های واقعی با استفاده از سیم، ابریشم و موم زنبور ساخته‌شده است. نیازی به گفتن نیست که مجموعه عجیب شاهزاده، به همه نمادهای ماسونی که در این مسجد وارد کرده بود، باعث ایجاد شایعات تاریک در مورد او و آزمایشات علمی او در کاخ مجاور خود شد.

دخمه‌های سان جنارو مخوف ترین جاذبه برتر توریستی ناپل

دخمه‌های قرن دوم سان جنارو، مانند دخمه‌های رومی، پیچ‌وخم گذرها و اتاق‌های مقبره هستند اما ازنظر معماری بلندپروازانه و نقاشی‌های ظریفی نسبت به همتایان رومی خود دارند. این کلیسا در قرن پنجم در نزدیکی دخمه‌ها ساخته شد و اگرچه تغییرات متعددی را متحمل شده است، اما نمونه‌ای نادر از معماری اولیه مسیحیان است. حتی پس از بازسازی‌های بزرگ در دوران آراگون در قرن 14 و 15، ساختار اصلی آن از سه شبستان و یک اپسید نیمه مدور باقی‌مانده است.

مسافرت به ناپل شهر زیبای ایتالیا | اطلاعات کامل سفر به ناپل

دخمه‌های سان جنارو مخوف ترین جاذبه برتر توریستی ناپل

دخمه‌های سان جنارو مخوف ترین جاذبه برتر توریستی ناپل

موزه ملی باستان‌شناسی

موزه ملی باستان‌شناسی ناپل یکی از بهترین مجموعه‌های عتیقه جهان را در اختیار دارد که بسیاری از آن‌ها از حفاری‌های اولیه پمپئی به اینجا آورده شده است. درواقع، بیشتر نکات برجسته هنری شهر اینجاست تا خود ساختمان. علاوه بر این، گنجینه‌های هنری پادشاهان ناپل، مجموعه‌های Farnese از روم و پارما، مجموعه‌های قصرهای Portici و Capodimonte و نوشته‌هایی از Herculaneum و Cumae را در خود دارد.

موزه ملی باستان‌شناسی

موزه ملی باستان‌شناسی

طبقه همکف عمدتاً به مجسمه‌های مرمر اختصاص داده‌شده است، ازجمله Farnese Hercules، مجسمه عظیم 3.17 متری که در حمام‌های Caracalla در رم یافت شده است و Farnese Bull، بزرگ‌ترین گروه مرمریت که از دوران باستان به پایین آمده است. در میانسرا مجموعه موزاییک‌های باستانی پمپی، ازجمله نبرد اسکندر معروف 6.20 متری قرار دارد.

کاخ و موزه سلطنتی کاپودیمونته زیباترین جاذبه برتر توریستی ناپل

کاخ و موزه سلطنتی کاپودیمونته که در ابتدا به‌عنوان یک محل شکار برای پادشاه چارلز سوم در نظر گرفته‌شده بود، تبدیل به محل اقامت سلطنتی و محلی برای پادشاه شد تا مجموعه Farnese را که به ارث برده بود، در خود جای دهد. این مجموعه شامل پرتره اعضای خانواده‌های حاکم توسط تیتیان است و پایه‌ای برای گالری ملی (Galleria Nazionale)، یکی از بهترین مجموعه‌های هنری در ایتالیا است که اکنون در اینجا نگهداری می‌شود. بیش از 500 تصویر آن، علاوه بر تیتیانها، شامل آثار مانتگنا، کاراواجو، رافائل، بوتیچلی، ال گرکو، بلینی و هنرمندان ناپولی قرن 17 و 18 است.

کاخ و موزه سلطنتی کاپودیمونته زیباترین جاذبه برتر توریستی ناپل

کاخ و موزه سلطنتی کاپودیمونته زیباترین جاذبه برتر توریستی ناپل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.