مجله نروژ

جاذبه‌های برتر توریستی نروژ برای توریست‌ها در سفر به این کشور

5 جاذبه برتر توریستی نروژ

نروژ مجموعه‌ای از مناطق شگفت‌انگیز طبیعی و فرهنگی را به بازدیدکنندگان ارائه می‌دهد. همچنین سامانه حمل‌ونقل این کشور امکانات زیادی برای مسافران فراهم می‌کند و همیشه در دسترس است. مسافران با استفاده از قطار، ماشین و یا کشتی بخار فرصت بازدید از جاذبه های برتر توریستی نروژ را دارند. این کشور با جذابیت نورهای شمالی، معروف به شفق قطبی، مشهور است.

فوردهای نروژ را کاوش کنید

Geirangerfjord و آبشارهای آن یکی از مناطق زیبای نروژی است که در سال 2005 در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت. این منطقه در بین جاذبه‌های برتر توریستی نروژ عنوان “خیره‌کننده‌ترین فورد جهان” را گرفته است. در اینجا می‌توان به آب‌های آرام، کوه‌ها و آبشارهای قدرتمند از جمله هفت خواهر معروف و حجاب عروس خیره شد.

Sognefjord نیز به‌عنوان “پادشاه فیوردها” شناخته‌شده است. زیرا طولانی‌ترین و عمیق‌ترین فورد در نروژ می‌باشد. مناظر چشمگیر آن از کوه‌های شیب‌دار و آب‌های آبی عمیق، منظره‌ای بی‌نقص را ایجاد می‌کند.

روز ملی نروژ | مراسمات مخصوص این روز در نروژ

5جاذبه برتر توریستی نروژ

تا جاذبه‌های طبیعی بلند نروژ پیاده‌روی کنید

پریکستولن که به‌عنوان Pulpit Rock نیز شناخته می‌شود، یکی از مشهورترین جاذبه‌های برتر توریستی نروژ است. پس از یک پیاده‌روی دو ساعته به آنجا خواهید رسید. جایی که در قله صخره‌ای با ارتفاع 604 متر قرار خواهید داشت و چشم‌اندازی وسیع از لیسفورد را در زیر پای خود مشاهده خواهید کرد.

اگر به دنبال هیجان هستید، از ترولتونگا (Trolltunga) بازدید کنید. سنگی که گرانش را زیر پا می‌گذارد و مستقیماً از دامنه کوه بیرون می‌زند. این صخره، بدون پشتیبانی بیش از 700 متر بالاتر از دریاچه Ringedalsvatnet آویزان است و چشم‌اندازهای مهیبی را ایجاد می‌کند. با پیاده‌روی 10 تا 12 ساعته می‌توان به اینجا رسید.

یک تور آفتابی نیمه‌شب را امتحان کنید

در طول ماه‌های تابستان، شمال نروژ پدیده “نوردیک” را تجربه می‌کند که به “خورشید نیمه‌شب” معروف است. منطقه شمالی از عرض جغرافیایی بالایی برخوردار می‌باشد، به‌طوری که خورشید هرگز به‌طور کامل غروب نمی‌کند. به این معنی که تقریباً در تمام طول شبانه‌روز می‌توانید از فضای باز لذت ببرید.

همچنین خورشید نیمه‌شب، یکی دیگر از جاذبه های برتر توریستی نروژ است که زمان زیادی را برای عکاسی “ساعت طلایی” فراهم می‌کند.

معرفی نروژ | تاریخچه، اولین پادشاه نروژ، جاذبه‌های نروژ

5 جاذبه برتر توریستی نروژ

به نقاط برجسته فرهنگی نروژ بروید

اسلو به‌عنوان پایتخت فرهنگی و یکی از جاذبه‌های برتر توریستی نروژ دارای نقاط برجسته بسیاری برای بازدید است. در اینجا می‌توان آثار مشهورترین هنرمندان نروژی را تحسین کرد. به محل اقامت رسمی خانواده سلطنتی نروژ در کاخ سلطنتی استروپ فرنلی، بروید یا از موزه تاریخ فرهنگی بازدید کنید. همچنین در شهر اسلو، می‌توان از موزه وایکینگ، محل استراحت برخی از بهترین کشتی‌های وایکینگ دنیا دیدن کرد.

“لیلهامر” خانه المپیک زمستانی 1994 و بهشت ورزش‌های فضای باز بود. در این شهر به‌عنوان یک جاذبه برتر توریستی نروژ می‌توان درباره بازی‌های تاریخی در موزه المپیک نروژ اطلاعات کسب کرد. همچنین می‌توانید از ورزشگاه پرش اسکی Lysgaard Bakken، که میزبان مراسم افتتاحیه و اختتامیه بود، دیدن کنید.

“ترندهایم” سومین شهر بزرگ نروژ و سرشار از زندگی است و از مناظر دیدنی و تاریخی فراوان برخوردار می‌باشد. در سال 997 بعد از میلاد، به‌عنوان یک پست تجاری وایکینگ تأسیس شد و به یک مقصد مهم مسیحیان برای زیارت تبدیل گردید. تروندهایم حتی برای مدتی کوتاه پایتخت نروژ بود.

بهترین کشور اروپا برای زندگی | کدام کشور اروپایی برای زندگی بهتر است؟

5 جاذبه برتر توریستی نروژ

به مناطق دورافتاده قطب شمال بروید

قایقرانی به سمت قطب شمال، به شما این امکان را می‌دهد که زیبایی خط ساحلی ناهموار نروژ را از زاویه‌ای کاملاً جدید تحسین کنید. در راه این جاذبه برتر توریستی نروژ می‌توانید یخچال‌های طبیعی بلند را ببینید و با انواع حیات‌وحش مانند نهنگ‌های کوهان‌دار و خرس‌های قطبی آشنا شوید.

سفر به “ترومسو” و کشف شهری شلوغ با فرهنگ و تاریخ طولانی که به‌عنوان “دروازه قطب شمال” شناخته می‌شود، یک نقطه توقف عالی در هر سفری به قطب می‌باشد.

“جزایر لوفوتن” واقع در بالای قطب شمال، مجمع‌الجزایری هستند که به زیبایی طبیعی مشهور می‌باشند. در این جاذبه برتر توریستی نروژ دهکده‌های ماهیگیری و نمایی منحصربه‌فرد از گذشته نروژ ارائه می‌شود. ازنظر تاریخی، این منطقه، دژ وایکینگ‌ها بوده و امروزه فرهنگ غنی آن، با محوریت دریا و ماهیگیری حفظ‌شده است.

جمع‌بندی

نروژ یک کشور بزرگ است که دارای جاذبه‌های زیادی می‌باشد. جاذبه های برتر توریستی نروژ شامل فوردهای مشهور جهان، میراث فرهنگی غنی، طبیعت استثنایی، ترولتونگا، کاخ سلطنتی استروپ فرنلی، موزه تاریخ فرهنگی، موزه وایکینگ، جزایر لوفوتن و خورشید نیمه‌شب می‌شود. برای کسانی که در آرزوی تماشای مناطق چشم‌نواز و شفق قطبی هستند، نروژ مکانی برای تحقق بخشیدن به آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.