مجله ایتالیا

5 جاذبه توریستی برتر ونیز | لذت قایق سواری و دیدن مناظر تاریخی ونیز

در شهری به اندازه ونیز مملو از جاذبه های گردشگری ، سخت است که بدانید از کجا شروع کنید. شاید بهترین راه این باشد که به سادگی چند ساعت گم شوید و در خیابان ها و معابر مسحورکننده آن پرسه بزنید ، در کنار کانالهای آن قدم بزنید و گوشه های مخفی آن را پیدا کنید.

در هر مرحله ، چیزی را خواهید دید که ارزش یادآوری آن با یک عکس را دارد. مهم نیست که این اکتشاف شما را به کجا می برد ، به راحتی می توانید راه خود را برای بازگشت به میدان سان مارکو و کانال بزرگ پیدا کنید. بسیاری از بهترین مناظر دیدنی که می خواهید از آنها دیدن کنید در اطراف این دو مکان دیدنی قرار دارند. برای سفر به این شهر زیبا از تور ونیز آژانس ژیوار دیدن کنید.

برای برنامه ریزی اقامت خود به طوری که هیچ یک از جاذبه‌های دیدنی را از دست ندهید ، از این لیست از جاذبه های برتر ونیز استفاده کنید.

5 جاذبه توریستی برتر ونیز

1.کلیسای سنت مارک

قطعاً مشهورترین کلیسای ونیز ، و یکی از راحت ترین آنها در جهان ، کلیسای سنت مارک (Basilica di San Marco) در اصل کلیسای خصوصی دوج بود که با گنجینه های هنری بیزانسی تزئین شده بود و بخشی از غنایم ونیزی است. راهنمای دریافت ویزای شینگن ایتالیا را اینجا بخوانید.

فضای زیبای بیزانسی آن با موزاییک های طلا پوشانده شده است و محراب محوطه Pala d’Oro از بیش از 2000 سنگ قیمتی تشکیل شده است. چهار اسب برنزی در خارج از کلیسا وجود دارد. نسخه های اصلی ، که از قسطنطنیه در 1204 گرفته شده است، اکنون در داخل موزه کلیسا قابل مشاهده است. حتماً زانوها و شانه های خود را بپوشانید و هنگام بازدید هیچ کیف بزرگی همراه نداشته باشید.

5 جاذبه گردشگری برتر ونیز

2. Palazzo Ducale (کاخ دوج) و پل آه ها

بازدیدکنندگانی که به ونیز می رسند یکبار در زیر نمای این کاخ خارق العاده به ساحل رفتند. آنها نمی توانند از نظر اندازه و ظرافت معماری تحت تأثیر قرار نگیرند.

پل آهکی سفید آه ، یا Ponte dei Sospiri ، در سال 1600 ساخته شد تا اتاقهای بازجویی کاخ دوج را به سلولهای زندان در کانال متصل کند. افسانه ها می گویند زندانیان هنگام عبور از پل به سمت زندان به دلیل چشم اندازهای زیبا آه می کشند – اما با میله های بالای پنجره ها که هیچ منظره ای را پوشانده است ، بعید به نظر می رسد. با این وجود ، پل زیبا مستلزم نگاهی دقیق تر است، چه از بیرون هنگام راه رفتن در امتداد تالاب، چه از طریق کابین در زیر آن ، و چه حتی از داخل، اگرچه فضای داخلی فقط در تور محرمانه سفرهای مسافرتی که قبلاً رزرو شده است، قابل دسترسی است.

5 جاذبه گردشگری برتر ونیز

3.Canale Grande (کانال بزرگ)

کانال بزرگ با عبور از قلب ونیز در یک منحنی معکوس S بزرگ، بلوار اصلی شهر است که پیزا سان مارکو، پل ریالتو و نقاط ورود ایستگاه راه آهن و پل را از سرزمین اصلی متصل می کند.

تنها چهار پل از طول 3.8 کیلومتری آن می گذرد، اما گوندولاهای ساقط شده به نام تراگتی در چند نقطه بین پل ها به عقب و جلو می روند. کانال بزرگ، آدرس انتخابی برای کسانی بود که ادعای نفوذ در ونیز را داشتند. قصرهای همه خانواده های پیشرو بر روی کانال باز می شوند، نمای نمای گوتیک ونیزی و رنسانس اولیه آنها رو به آب است و بازدیدکنندگان از آنجا به آنجا می رسند. این کاخ های بزرگ – یا حداقل نمای آنها – امروزه به خوبی حفظ شده اند. دوچرخه سواری در امتداد کانال بزرگ یکی از عاشقانه ترین کارهایی است که می توان در ونیز در شب انجام داد.

5 جاذبه گردشگری برتر ونیز

4. پونته دی ریالتو (پل ریالتو) و سانپولو

پل ریالتو که تنها پل در سراسر کانال بزرگ بود، نقطه ای از اولین شهرک جزیره به نام ریووس آلتوس (ساحل مرتفع) را نشان می دهد. این طاق سنگی که در سال 1588 ساخته شد، حدود 150 سال پس از فروپاشی پل چوبی قبلی، از دو خیابان شلوغ و مجموعه ای از مغازه ها پشتیبانی می کند.

این مکان علاوه بر اینکه به عنوان یک گذرگاه شلوغ در وسط کانال عمل می کند، برای گردشگران که عکاسی می کنند – یا عکس می گیرند – و برای تماشای مجموعه ای از قایق ها که همیشه از زیر آن عبور می کنند، مکان مورد توجهی است.

5 جاذبه گردشگری برتر ونیز

5. تئاتر La Fenice

یکی از مهمترین و مشهورترین خانه های اپرا در جهان ، Teatro La Fenice در طول تاریخ خود سه بار سوزانده شده است. ساختمان فعلی در سال 2004 بازسازی شد.

نام تئاتر ادای احترام به توانایی آن در بلند شدن از خاکستر است و فضای داخلی کنونی با تزئینات دقیق و نقوش پیچیده کاملاً خیره کننده است.

با داشتن یک تقویم پر از اپرا ، کنسرت و باله برای لذت بردن از بازدیدکنندگان ، تماشای یک اجرا در La Fenice یک تجربه عالی است و مطمئناً ارزش بازدید در ونیز را دارد.

5 جاذبه گردشگری برتر ونیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.