مجله اتریش

5 جاذبه گردشگری برتر در وین

5 جاذبه گردشگری برتر در وین

وین پایتخت اتریش، یکی از محبوب‌ترین شهرهای اروپا می‌باشد. این شهر توریستی بیشتر جذابیت و تاریخ غنی خود را مدیون موقعیت باشکوه آن در سواحل رود دانوب است. وین قرن‌ها دروازه بین غرب و شرق اروپا بوده و امروز مملو از شگفتی‌های معماری، مکان‌های تاریخی، کاخ‌های پرزرق‌وبرق، سالن‌های کنسرت بزرگ، میراث خیره‌کننده موسیقی‌دانان، هنرمندان، شاعران و معماران می‌باشد. در ادامه این مقاله پنج مورد از برترین جاذبه های توریستی وین را معرفی می‌کنیم. از شرایط ویزای توریستی اتریش خبر دارید؟

5 جاذبه گردشگری برتر در وین

کاخ سلطنتی هافبورگ

کاخ هافبورگ یکی از جاذبه های توریستی وین و از نظر تاریخی مهم‌ترین کاخ اتریش می‌باشد. این کاخ به مدت بیش از هشت قرن محل سکونت حاکمان اتریشی بوده و اکنون مقر رسمی رئیس‌جمهور اتریش است. کاخ سلطنتی هافبورگ مجموعه‌ای از ساختمان‌های متعدد با سبک‌های مختلف معماری مانند سبک‌های گوتیک، رنسانس، باروک و روکوکو می‌باشد.  اسامی جشنواره های اتریش!

درمجموع، این مجموعه سلطنتی وسیع 59 هکتار با 18 گروه ساختمان شامل 19 حیاط و 2600 اتاق را شامل می‌شود. جاذبه‌های اصلی آن آپارتمان‌های شاهنشاهی، موزه سیسی و مجموعه نقره‌ای، کلیسای شاهنشاهی و خزانه هافبورگ همراه با مجموعه بزرگی از آثار امپراتوری مقدس روم است. در حال حاضر، این کاخ شامل کافه‌های پر جنب‌وجوش، رستوران‌های لوکس، پارک‌های سرسبز و همچنین مدرسه سوارکاری معروف اسپانیایی می‌باشد.

5 جاذبه گردشگری برتر در وین

کلیسای جامع سنت اشتفان (St. Stephen’s Cathedral)

کلیسای جامع سنت اشتفان یکی از جاذبه های توریستی وین می‌باشد که به دلیل ارزشمندی بنا، به سنبل وین نیز تبدیل‌شده است. این کلیسا از مهم‌ترین بناهای گوتیک می‌باشد و در مرکز تاریخی وین قرار دارد. کلیسای اصلی به سبک رومانسک در قرن دوازدهم ساخته‌شده و در قرن چهاردهم به سبک گوتیک بازسازی‌شده است. تالار گروه کر و کلیساهای کوچک سنت الیگیوس، سنت تیرنا و سنت کاترین در همان زمان به مجموعه اضافه شدند. برج معروف 137 متری جنوبی متعلق به قرن پانزدهم می‌باشد. قسمت‌های دیگر این مجموعه، بین قرن‌های ۱۷ تا ۱۹ ساخته‌شده و کل مجموعه بعد از جنگ جهانی دوم بازسازی‌شده است. دومین ناقوس بزرگ جهان، متعلق به این کلیسا می‌باشد. از بهترین قیمت تور اتریش خبر دارید؟

5 جاذبه گردشگری برتر در وین

کاخ بلودر (Belvedere Palace)

در میان محبوب‌ترین جاذبه های توریستی وین “کاخ بلودر” که در قرن ۱۸ ساخته‌شده، از باشکوه‌ترین کاخ‌ها به سبک باروک می‌باشد. این کاخ از دو ساختمان مجزا تشکیل‌شده است: بلودر پایین (انتریس) و بلودر بالا (اوبرس). از ویژگی‌های برجسته کاخ بالایی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سالن طبقه همکف با مجسمه‌های بی‌نظیر
  • راه‌پله تشریفاتی با نقش برجسته‌های گچ‌بری و نقاشی‌های دیواری
  • تالار دوطبقه مرمر با مجسمه‌های متعدد، تابلوهای نقاشی و نقاشی‌های سقفی

کاخ پایین نیز دارای یک تالار مرمر است. این سالن به خاطر داشتن نقاشی‌های سقفی و مجموعه‌ای از مجسمه‌های تاریخی مرمر، معروف می‌باشد. از دیگر بناهای دیدنی این جاذبه توریستی وین، می‌توان به کاخ زمستانی، باغ‌ها و چشمه‌های بلودر که دو کاخ را به هم متصل می‌کنند، اشاره کرد.

5 جاذبه گردشگری برتر در وین

خانه اپرای وین(The Vienna State Opera House)

یکی از بزرگ‌ترین و باشکوه‌ترین سالن‌های اپرا و ناتر جهان، خانه اپرای وین است. این بنا در سال ۱۸۹۶ توسط “فرنس جوزف” به سبک معماری فرانسوی رنسانس ساخته شد. بسیاری از برجسته‌ترین آهنگسازان، رهبران ارکستر، تک‌نوازان و رقاصان جهان در این خانه اپرا اجرا داشته‌اند. سالانه بیش از ۳۰۰ اپرا و باله در خانه اپرا وین که به “فیلارموتیک وین” نیز شهرت دارد، به روی صحنه می‌رود. این خانه اپرا می‌تواند ۲۲۱۱ نفر مخاطب را به همراه ۱۱۰ نوازنده در خود جای دهد. در سال ۱۹۴۵ قسمتی از این بنا تخریب شد و بازسازی آن نزدیک به ده سال طول کشید. از دیگر جذابیت‌های خانه اپرای وین می‌توان به راه‌پله‌های عظیم، سالن‌های چای، نقاشی‌ها و مجسمه‌های ارزشمند اشاره کرد. این بنا به عنوان یکی از مهم‌ترین جاذبه های توریستی وین شناخته می‌شود.

5 جاذبه گردشگری برتر در وین

ساختمان شهرداری وین (Vienna City Hall)

تالار شهرداری وین بین سال‌های ۱۸۷۲ تا ۱۸۸۳ میلادی، توسط “فردریش ون اشمیت” به سبک معماری نئو گوتیک ساخته شد. این ساختمان جذاب دارای مساحت ۱۴۰۰۰ مترمربع و برای داشتن برجی به ارتفاع ۹۸ متر معروف است. ساختمان شهرداری وین که یکی از باشکوه‌ترین جاذبه های توریستی وین می‌باشد دارای هفت حیاط با طراحی منظر زیبا است که در بزرگ‌ترین آن‌ها کنسرت‌های تابستانی اجرا می‌شود. همچنین اتاق مجلس سنا به دلیل سقف مزین با ورق‌های طلا مشهور است. ساختمان شهرداری وین مقر دولت استانی و شهرستانی و محل کار صدها نفر از مقامات می‌باشد. کتابخانه شهر نیز در این ساختمان قرار دارد.

 

 

جمع‌بندی

سالانه میلیون‌ها نفر گردشگر به وین سفر می‌کنند. شهر وین نه‌تنها دارای پارک‌ها، طبیعت بسیار زیبا و آب‌وهوای فوق‌العاده است، بلکه بسیاری از بناهای تاریخی دیدنی را در خود جای‌داده که از بهترین جاذبه های توریستی وین هستند. از هنر نو گرفته تا گوتیک، رونسانس و باروک، شهر وین شامل مجموعه‌هایی است که سیر هنر معماری در طول زمان را نشان می‌دهد. کاخ هافبورک، کلیسای جامع سنت اشمیت و کاخ بلودر از زیباترین جاذبه های توریستی وین هستند.

تور وین

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.