مجله اتریش

برترین دانشگاه‌های اتریش | معرفی بهترین دانشگاه‌های اتریش برای تحصیل

دانشگاه های برتر اتریش

اتریش کشوری محبوب برای تحصیل و زندگی می‌باشد. این محبوبیت فقط به دلیل شهریه‌های مناسب دانشگاه‌های آن نیست، بلکه بسیاری از دانشگاه‌های این کشور کوچک، رتبه‌های بسیار خوبی در جدول دانشگاه‌های برتر دنیا کسب کرده‌اند. در این مقاله به معرفی و بررسی دانشگاه های برتر اتریش خواهیم پرداخت و اطلاعات جامع و کاملی را در مورد این دانشگاه‌ها به شما ارائه خواهیم داد. لیست برترین دانشگاه‌های اروپا را در اینجا ببینید.

دانشگاه وین

دانشگاه وین یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی است و یکی از دانشگاه های برتر اتریش محسوب می‌شود. این دانشگاه واقع در شهر وین می‌باشد. دانشگاه وین در سال ۱۳۶۵ میلادی توسط دوک رودلف چهارم تأسیس شد و قدیمی‌ترین دانشگاه در میان کشورهای آلمانی‌زبان است. تاریخچه غنی و مهمی که این دانشگاه دارد، باعث‌شده است تا به یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌ها در سطح اروپا تبدیل شود. دانشگاه وین درزمینه علوم انسانی نیز از شهرت بسیاری برخوردار می‌باشد. این دانشگاه تا به‌ حال میزبان ۲۱ جایزه نوبل بوده است و بسیاری دانشمندان در طول تاریخ در آن تحصیل‌کرده‌اند. همین موارد باعث‌شده است تا دانشگاه وین از لحاظ آکادمیکی، دانشگاه بسیار بااهمیتی تلقی شود. گفتنی است، دانشگاه وین در رده‌بندی که توسط QS در سال ۲۰۲۱ ارائه داد، به رتبه ۱۵۰ رسید.

دانشگاه های برتر اتریش

دانشگاه فنی وین

در میان دانشگاه‌های برتر اتریش نام دانشگاه فنی وین نیز دیده می‌شود. این دانشگاه، یکی از دانشگاه‌های اصلی و مهم در شهر وین می‌باشد. دانشگاه فنی وین در زمینه تدریس و تحقیقات از شهرت بسیاری در کشور اتریش و همچنین کل دنیا برخوردار است. این دانشگاه یکی از معتبرترین بنیان‌های دخیل در حرکات نوآوری محور می‌باشد. امروزه دانشگاه فنی وین حدود ۲۸۱۰۰ دانشجو و ۵۰۰۰ کارمند دارد و همچنین شامل هشت دانشکده می‌باشد. تدریس و تحقیقات این دانشگاه توجه خاصی روی مهندسی، علوم کامپیوتر و علوم طبیعی دارد. بهترین دانشگاه‌های فرانسه را در اینجا بخوانید.

دانشگاه اینسبروک

دانشگاه اینسبروک نام دانشگاهی دولتی در شهر اینسبروک و همچنین یکی از دانشگاه‌های برتر اتریش است. اینسبروک مرکز ایالت فدرال تیرول در کشور اتریش می‌باشد. دانشگاه اینسبروک در سال ۱۶۶۹ تأسیس‌شده است. در حال حاضر این دانشگاه بزرگ‌ترین موسسه تحصیلی در ایالت تیرول اتریش می‌باشد و سومین دانشگاه بزرگ در کل کشور اتریش نیز است. رتبه اول و دوم به دانشگاه‌های وین و گراتس اختصاص دارد. دستاوردهای مهمی در بسیاری شاخه‌ها در این دانشگاه حاصل‌ شده که اکثر آن‌ها توسط دپارتمان فیزیک کسب‌شده است. همچنین باتوجه به تعداد مقالات منتشرشده در سایت Web of Science، دانشگاه اینسبروک سومین رده را در انتشار تحقیقاتی در زمینه کوه‌ها، در کل جهان کسب‌‌کرد. در رتبه‌بندی سال ۲۰۱۵ هاندلسبلات نیز، دانشکده بازرگانی این دانشگاه میان ۱۵ دانشکده بازرگانی برتر در کشورهای آلمانی‌زبان قرارگرفته است.

دانشگاه های برتر اتریش

دانشگاه فنی گراتس

دانشگاه فنی گراتس یکی از پنج دانشگاه برتر در اشتایرمارک اتریش می‌باشد. این دانشگاه در سال ۱۸۱۱ توسط آرکدوک جان اتریش تأسیس شد و قدیمی‌ترین موسسه تحصیلی و تحقیقی علم و فناوری در کشور اتریش می‌باشد. در حال حاضر دانشگاه فنی گراتس شامل هفت دانشکده است و نوعی دانشگاه دولتی محسوب می‌شود. این دانشگاه یکی از دانشگاه‌های برتر اتریش محسوب می‌گردد. دانشگاه فنی گراتس بیش از ۱۳۰۰۰ دانشجو دارد و حدوداً هر ساله ۲۰۰۰ دانشجو از آن فارغ‌التحصیل می‌شوند.

دانشگاه های برتر اتریش

دانشگاه یوهانس کپلر لینتس

دانشگاه یوهانس کپلر لینتس یک موسسه دولتی تحصیلات تکمیلی است که یکی از دانشگاه‌های برتر اتریش محسوب می‌شود. این دانشگاه در شهر لینتس، پایتخت اوبراسترایش واقع‌شده است. دانشگاه یوهانس کپلر لینتس مدارک تحصیلات تکمیلی را در زمینه‌های بازرگانی، مهندسی، وکالت، علوم، علوم اجتماعی و پزشکی ارائه می‌دهد. امروزه ۱۹۹۳۰ دانشجو در این دانشگاه که در شمال شرق شهر لینتس قرار دارد، تحصیل می‌کنند که از هر ۹ نفر آن‌ها یک نفر اتریشی نیست. دانشگاه یوهانس کپلر لینتس اولین دانشگاهی در اتریش بود که در سال ۱۹۹۸ اولین کارت الکترونیکی را برای دانشجویان تهیه کرد.

دانشگاه های برتر اتریش

جمع‌بندی

هر ساله بسیاری از ایرانیان به کشور اتریش مهاجرت می‌کنند و در یکی از دانشگاه‌های این کشور مشغول به تحصیل می‌شوند. دانشگاه وین، دانشگاه فنی وین، دانشگاه اینسبروک، دانشگاه فنی گراتس و دانشگاه یوهانس کپلر لینتس از دانشگاه‌های برتر اتریش هستند. این دانشگاه‌ها از لحاظ آکادمیک، دانشگاه‌های بسیار مهمی در سطح اتریش و کل اروپا قلمداد می‌شوند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.