مجله مجارستان

برترین دانشگاه‌های مجارستان | معرفی بهترین دانشگاه‌های مجارستان برای تحصیل

دانشگاه های برتر مجارستان

مجارستان بسیاری از جاذبه‌های اروپای مرکزی و شرقی را با هم ترکیب کرده است. اما مهم‌تر از همه به داشتن هویت متمایز خود افتخار می‌کند. این غرور بی‌اساس نیست. اگرچه وسعت مجارستان نسبتا کم است، اما جاذبه های زیادی به بازدیدکنندگان ارائه می دهد. در کنار جاذبه‌های طبیعی و دست‌ساز این کشور، هزینه‌های نسبتاً پایین زندگی برای دانشجویان باعث شده است که مجارستان به‌عنوان یک مقصد تحصیلی محبوب شناخته شود. در این مقاله اطلاعات بیشتری در مورد دانشگاه های برتر مجارستان برای افرادی که تحصیل در این منطقه را انتخاب می‌کنند، ارائه‌شده است.

دانشگاه های برتر مجارستان

معرفی دانشگاه های برتر مجارستان

اگرچه مجارستان به‌اندازه مقاصد اروپایی مانند بریتانیا، آلمان یا فرانسه در تحصیل دانشجویان بین‌المللی نقش ندارد، اما متعهد است که به یک مرکز آموزش عالی پیشرو تبدیل شود. ازاین‌جهت دانشگاه های برتر مجارستان هرساله از تعداد فزاینده‌ای از دانشجویان بین‌المللی استقبال می‌کنند. برای اطلاع از دانشگاه‌های برتر ایتالیا این مقاله را بخوانید.

در ادامه پنج دانشگاه معتبر این کشور معرفی‌شده‌اند:

دانشگاه های برتر مجارستان

1.دانشگاه Eötvös Loránd

دانشگاه بزرگ و معتبر Eötvös Loránd با رتبه 601 در جهان و 30 در منطقه EECA، در پایتخت بوداپست واقع‌شده و یکی از دانشگاه های برتر مجارستان است. این دانشگاه به‌عنوان کهن‌ترین دانشگاه مجارستان شناخته می‌شود. چراکه در سال 1635 تأسیس‌شده است. چهار نفر از فارغ‌التحصیلان دانشگاه Eötvös Loránd جایزه نوبل دریافت کردند و بسیاری از دانشمندان مشهور جهان از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند. این دانشگاه هرساله تقریباً 28000 دانشجو را در هشت دانشکده خود ثبت‌نام می‌کند. از این تعداد تقریباً 2000 نفر، دانشجویان بین‌المللی هستند. مقاله دانشگاه‌های برتر اسپانیا را در اینجا بخوانید.

دانشگاه های برتر مجارستان

2.دانشگاه Szeged

این دانشگاه یکی از دانشگاه های برتر مجارستان است. در حال حاضر در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS در رتبه 501-550 و در اروپای نوظهور و آسیای مرکزی 27 قرار دارد. این دانشگاه که مشتاق استقبال از دانشجویان بین‌المللی است، هرساله در برنامه‌های تبادل اراسموس شرکت می‌کند. علاوه بر این برای دانشجویان بین‌المللی در تمام رشته‌ها، بورسیه‌های تحصیلی فراهم می‌باشد. اکثر دوره‌ها در دانشگاه Szeged به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند و برخی از مدارک لیسانس شامل یک دوره مقدماتی انگلیسی می‌باشد. همچنین دانشگاه Szeged در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS بر اساس موضوع، جزء 200 دانشگاه برتر برای رشته کشاورزی و جزء 450 دانشگاه برتر جهان برای موضوعات دیگر می‌باشد.

دانشگاه های برتر مجارستان

3.دانشگاه دبرسن

دانشگاه دبرسن یکی دیگر از دانشگاه های برتر مجارستان است که در رتبه‌بندی جهانی در رتبه 521 و در منطقه EECA در رتبه 35 قرار دارد. پردیس‌های اصلی آن در دومین شهر بزرگ مجارستان، دبرسن، در شرق کشور است. این دانشگاه به پذیرایی از دانشجویان بین‌المللی اختصاص دارد و مجموعه‌ای از دوره‌های آموزشی را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهد. این دانشگاه در میان مؤسسات پیشرو جهان برای شش موضوع کشاورزی و جنگلداری، پزشکی و زبان‌های مدرن بین 300 دانشگاه برتر در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS بر اساس موضوع قرار دارد.

دانشگاه های برتر مجارستان

4.دانشگاه کوروینوس بوداپست

دانشگاه کوروینوس بوداپست یکی از دانشگاه‌های برتر مجارستان است که در رتبه 801 در جهان و 45 در EECA قرار دارد. این دانشگاه در سال 2016 کمتر از 11000 دانشجو داخلی و بیش از 1400 دانشجو بین‌المللی ثبت‌نام کرده بود. بسیاری از دانشجویان این دانشگاه در طیف وسیعی از برنامه‌ها که به زبان‌های مختلف ازجمله انگلیسی، فرانسوی و آلمانی تدریس می‌شوند، ثبت‌نام می‌کنند. دانشگاه کوروینوس در حال حاضر جزء 250 دانشگاه برتر جهان برای رشته‌های کشاورزی و جنگلداری و جزء 350 دانشگاه برتر برای رشته‌های اقتصاد و بازرگانی قرار دارد.

دانشگاه های برتر مجارستان

5.دانشگاه فناوری و اقتصاد بوداپست

این دانشگاه با رتبه 801 در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS و رتبه 28 در رتبه‌بندی دانشگاه EECA به‌عنوان یکی دیگر از دانشگاه های برتر مجارستان به شمار می‌آید. همچنین این دانشگاه هفت بار در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS بر اساس موضوع، جزء 300 دانشگاه برتر برای ریاضیات و علوم مواد در نظر گرفته شد. در دانشگاه فناوری و اقتصاد بوداپست، مانند دانشگاه کوروینوس بوداپست، دوره‌ها به زبان‌های مختلف ازجمله مجارستانی، انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و روسی تدریس می‌شود.

دانشگاه های برتر مجارستان

جمع‌بندی

علاوه بر تاریخ طولانی و رنگارنگ مجارستان، این کشور از آموزش عالی و تحقیقات دانشگاهی برخوردار است. سنت طولانی تدریس به زبان‌های خارجی (در درجه اول انگلیسی) در دانشگاه‌های برتر مجارستان وجود دارد. دانشجویان بین‌المللی به دلیل ترکیبی جذاب از آموزش با کیفیت بالا با شهریه نسبتاً پایین و هزینه زندگی به مجارستان جذب می‌شوند. با رتبه‌های قابل‌احترام در بین 200 دانشگاه برتر اروپا، دانشگاه Szeged، دانشگاه کوروینوس بوداپست، دانشگاه فناوری و اقتصاد بوداپست، دانشگاه دبرسن و دانشگاه Eötvös Loránd دانشگاه های برتر مجارستان محسوب می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.