مجله اسپانیا

بهترین دانشگاه‌های اسپانیا | معرفی دانشگاه‌های معروف اسپانیا برای تحصیل

انتخاب محل تحصیل در خارج از کشور یک ماجراجویی هیجان‌انگیز و درعین‌حال فوق‌العاده طاقت‌فرسا است. بنابراین اول‌ازهمه، بابت انتخاب اسپانیا به شما تبریک می‌گوییم، شما انتخاب خوبی کرده‌اید. برخی از کالج‌های اسپانیایی بیشتر از سایرین پذیرای دانشجویان بین‌المللی هستند و برخی از آن‌ها دارای تعداد زیادی دانشجو می‌باشند. درحالی‌که برخی دیگر ترجیح می‌دهند کلاس کوچک‌تری داشته باشند و هرکدام در آب‌وهوای متفاوتی از اقیانوس قرارگرفته‌اند. امیدواریم این لیست از دانشگاه‌های برتر اسپانیا که دانشجویان بین‌المللی را به خود جلب می‌کنند، بتواند در جستجوی شما مفید واقع شود.

دانشگاه والنسیا

دانشگاه تاریخی والنسیا در سومین شهر بزرگ اسپانیا و در کنار سواحل زیبای مدیترانه واقع‌شده است. با توجه به شروع به کار در سال ۱۴۹۹، این دانشگاه یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های برتر اسپانیا است. سه پردیس اصلی آن در سراسر شهر پراکنده‌شده‌اند، اما به‌اندازه کافی نزدیک به ساحل قرار دارند که بتوانید برای یک‌قدم زدن سریع به ساحل بروید. اکثر مردم محلی نیز اسپانیایی صحبت می‌کنند، فقط مطمئن شوید برای کلاس‌هایی که به زبان اسپانیایی یا انگلیسی تدریس می‌کنند ثبت‌نام کرده باشید!

دانشگاه های برتر اسپانیا

دانشگاه پابلو دِ اولاوید

پابلو دو اولاوید یک دانشگاه دولتی است که در سویا، پایتخت اندلس اسپانیا واقع‌شده است. این دانشگاه در سال ۱۹۹۷ تأسیس شد و یکی از جدیدترین دانشگاه‌های برتر اسپانیا می‌باشد. این دانشگاه، نام خود را از سیاستمدار، نویسنده و وکیل پرویی – اسپانیایی گرفته است که در نیمه دوم قرن هجدهم در برنامه‌ریزی شهری سویا نقش اساسی داشت.

این دانشگاه بالغ‌بر یازده هزار دانشجو داشته و بیش از سی مدرک در رشته‌هایی مانند حقوق، اقتصاد، مدیریت بازرگانی، علوم اجتماعی و طبیعی، تغذیه، فناوری، علوم انسانی، علوم ورزشی و بسیاری دیگر ارائه می‌دهد.

دانشگاه های برتر اسپانیا

دانشگاه گرانادا

اینجاست که می‌توانید زبان اسپانیایی را در سطح متوسط یا پیشرفته از طریق دوره‌های آموزشی و رویدادهای فرهنگی که شما را با این زبان احاطه می‌کنند، مطالعه نمایید. دوره‌های مطالعات منطقه‌ای، دانش شما را تکمیل کرده و توسط اساتید محلی در رشته‌های مختلف – از تاریخ هنر گرفته تا علوم سیاسی- تدریس می‌شوند.

دانشجویان پیشرفته همچنین این فرصت را دارند که در دوره‌های کارآموزی بدون هزینه و پاره‌وقت شرکت کرده و دوره‌های آموزشی را در دانشگاه گرانادا، یکی از دانشگاه‌های برتر اسپانیا و محبوب‌ترین دانشگاه برای دانشجویان اروپایی بگذرانند.

دانشگاه های برتر اسپانیا

دانشگاه کامپلوتنس مادرید

این دانشگاه در سال 1293 تأسیس شد و با نود مدرک و بیش از 170 رشته کارشناسی رسمی و برنامه تحصیلات تکمیلی به بزرگ‌ترین دانشگاه اسپانیا تبدیل شد. همه رشته‌ها به زبان اسپانیایی آموزش داده می‌شوند، اما چندین رشته نیز وجود دارد که به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند.

این دانشگاه دارای یک بدنه دانشجویی بسیار متنوع با هشتاد ملیت است و طیف گسترده‌ای از خدمات دانشجویی را ارائه می‌دهد. ازجمله پردیس مجازی، دفتر خدمات معلولیت، مسکن در محوطه دانشگاه، گروه حرفه‌ای، بیمه مدرسه، دسترسی به امکانات ورزشی برجسته و فعالیت‌های دانشجویی مانند گروه‌های تئاتر، انجمن‌های دانشجویی، رویدادهای فرهنگی و مسابقات ورزشی مختلف که آن را به یکی از دانشگاه‌های برتر اسپانیا تبدیل کرده است.

دانشگاه های برتر اسپانیا

دانشگاه آنتونوموس بارسلونا

نگران نباشید طرفداران دوآتشه بارسلونا را فراموش نکرده‌ایم. اگر می‌خواهید فرهنگ کاتالونیا را در قلب بارسلونا در دانشگاهی که پذیرای دانشجویان بین‌المللی باشد تجربه کنید، دیگر دنبال جای دیگری نباشید. دانشگاه خودمختار بارسلون به دلیل تحقیقات و اساتید عالی شهرت زیادی دارد. با کلاس‌های انگلیسی، اسپانیایی یا کاتالانی، می‌توانید آنچه را که می‌خواهید به‌راحتی فراگیرید.

مطمئن شوید که برای لذت بردن از همه‌چیزهایی که بارسلونا دارد، از سواحل شنی سفید گرفته تا معماری منحصربه‌فرد گائودی و ورزشگاه نیوکمپ، وقت بگذارید.

دانشگاه های برتر اسپانیا

دانشگاه کادیز

آیا به دنبال یک تجربه تحصیلی معتبر اسپانیایی در خارج از کشور هستید که در آن واقعاً بتوانید با مردم محلی تعاملی دوستانه داشته و نیز توسط گردشگران احاطه نشوید؟ به سواحل شنی سفید کادیز نگاه نکنید! در اینجا می‌توانید زبان اسپانیایی خود را با کسب اعتبار علمی کامل طی کرده، در زیباترین سواحل جنوب اسپانیا آفتاب گرفته، از غذاهای شگفت‌انگیز آن لذت برده و میراث فرهنگی و تاریخی غنی قدیمی‌ترین شهر اروپای غربی با بیش از 3000 سال تاریخ را در یکی از دانشگاه‌های برتر اسپانیا کشف کنید.

دانشگاه های برتر اسپانیا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.